Program Comun La Raliul Aradului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Program Comun La Raliul Aradului

    hai sa discutam putin despre raliul aradului si poate reusim sa o punem de un program comun pentru "manifestari".
    vreau sa stiu care s-au gandit la un "program" de participare, cand vine, cand pleaca si pe unde vrea sa circule.
    avand in vedere ca se desfasoara pe "terenul" nostru o sa incercam ca si pana acum sa fim gazde bune si sa fim alaturi de invitati la eveniment.
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

  • #2
    In principiu eu vreau sa ma duc. Insa, tinand cont ca mai este o luna pana atunci, voi sti cu siguranta daca vin cam cu o saptamana, doua inainte.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Alte detalii despre eveniment?

      Comment


      • #4
        deocamdata doar "generalisme" de prin ziare
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • #5
          vedeti pe autorally sau fras sau rally punct ro tre' sa scrie aia ceva acolo. desi poate ca e cam devreme, tinand cont ca sambata si duminica e raliul brasovului si probabil se axeaza toti pe asta de acum.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            are dreptate seba. oricum eu incerc sa aflu cate ceva de la CJA. sper sa reusim sa fim la curent cu informatiile. cine are informatii proaspete e rugat sa "le toarne" aici.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #7
              Salutare fratilor,pt cine vrea sa vada detalii despre Raliul Aradului sa intre la FRAS si acolo scrie RALIUL ARADULUI ATRIUM CENTER,mai departe vedeti voi.Pa

              Comment


              • #8
                Salutare fratilor aradeni,ce mai stiti sau ce a-ti mai auzit de raliu?La ce ore se incep mai exact cursele,atat vineri cat si sambata?Părerea mea ca o intalnire comuna a LC Tm si LC Arad in ambele zile ale Rally Arad n-ar fi chiar rea,voi ce părere aveti?

                Comment


                • #9
                  Mai sunt cateva zile bune pana atunci... sambata vom dezbate problema la intalnirea LCA, si va comunicam si voua rezultatele.
                  sigpic

                  207 noir obsidien

                  Comment


                  • #10
                    eu zic ca vom face cel putin una comuna, ca doar suntem obisnuiti deja cu dinastea.
                    o sa mai studiem inca o data programul exact sa vedem unde anume sa ne pozitionam la raliu, si alte detalii.
                    din pacate, la etapa de vineri (cea de la cartodromul Las Vegas o sa fie nasol rau pentru ca e "in mijlocul drumului" mai exact intre drumul ce vine de la Deva si centura Aradului, si deci va fi greu sa gasesti ceva locuri cu vizibilitate buna (eventual in plopii de pe drumul Siriei ).
                    dar vorba lui sorin, sambata la intalnire se va vorbi si studia traseul, se vor veni cu propuneri si saptamana viitoare sper sa ajungem la un numitor comun.
                    oricum daca aveti propuneri concrete va asteptam cu ele.
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • #11
                      Am mai fost la un concurs de motoare enduro acum vreo 5-6 ani si s-a inchis drumul care trece pe langa pistă ca au fost foarte multi oameni si au amplasat si terase cu mici,bere etc.E posibil sa inchida si la rally ca banuiesc ca vor fi multi oameni care vor veni sa vada show-ul.Nu mai stiu cum e locul ala ca n-am mai fost de mult pe acolo dar ma gândesc ca organizatorii gasesc solutii de a atrage cat mai multa lume,lucru pt care tre sa si amenajeze locul pt public.Vedem noi aici in Tm vb poate venim mai devreme putin sa gasim locuri de parcare ca din cate mai tin minte de acum 5-6 ani e cam greu cu parcarile pe acolo.Mai vb pe forum,deocamdata mai e o săpt jumate.

                      Comment


                      • #12
                        parcari sunt ca e langa selgros, real si obi.
                        plus ca mai sunt strazi laturalnice suficiente pentru a acoperi afluxul de vizitatori.
                        de inchis nu prea vad sa inchida nimic pentru ca aia e centura aradului si nu mai au pe unde prin alta parte sa dirijeze tirurile. Iar cealalta "straduta" e drumul "european"

                        daca e sa gandesti putin zona se pot face restrictii de circulatie de la primul giratoriu si sa bage traficul greu pe dupa el cu iesire pe calea siriei, dar atunci chiar ca o sa fie haos general. dar ... om vedea.
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • #13
                          Eu zic ca se inchide sigur...

                          Pentru cei interesati sa urmareasca in grup organizat raliul propun o intalnire speciala vineri pe la orele 16:00 in parcarea traditonala, de unde ne vom deplasa la circuit. Proba speciala incepe la ora 17:00 si tine pana pe la 19:00.

                          Pentru ziua de sambata vom purta discutii vineri, dar in principiu intalnirea va fi dimineata pe la 9:00 (etapa incepe la 10:45) si ne vom deplasa in zona Taut-Nadas, unde putem prinde si finisuri si starturi in etapa (distanta intre ele fiind de 3-4 km). Etapele de sambata se intind pe toata durata zilei (atentie la lichide si solide).

                          Astept alte pareri, si eventual o lista de participanti (sa stim pe cine contam).
                          sigpic

                          207 noir obsidien

                          Comment


                          • #14
                            Din pacate eu nu mai pot ajunge, deoarece de vineri pana duminica sunt plecat la Moneasa. Ca de obicei, degeaba imi fac planuri...

                            S-a schimbat schimbarea !! Am reusit sa imi rezolv plecarea la Moneasa, in sensul ca nu mai merg, asa ca daca nu apare ceva nepravazut sunt prezent si vineri si sambata.
                            Last edited by MAVERICK_SS; 21 September 2009, 19:13. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Atunci ramane sa ne intalnim maine la orele 16 in parcare ??
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google