A Mai Căzut O Stea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu sunt de acord cu ultimele 2 posturi!Nu bagati in aceeasi oala o tara intreaga!N-aveti dreptate nici pe departe.
    Cei care au crescut cu filmele care se faceau pe timpul lui nea Nicu sunt sigur ca apreciaza acesti actori,dar mai mult nu se poate face din partea acestora.Ne-am delectat cu filmele lor,ne-am distrat si i-am aplaudat la spectacole si piese de teatru.Ce a depins de romanul de rand eu cred ca s-a facut.Problema este in alta parte si anume la institutiile care nu i-au promovat asa cum meritau,acele institutii(in special televiziunile) care ne baga pe gat tot felul de porcarii importate si din pacate si la cererea multora dintre romani,acei romani care habar n-au cine erau acesti actori dar care,bineinteles,striga sus si tare ca le pare rau dupa ei.
    Multi dintre ei nici nu le-au vazut filmele sau scenetele tv,dar lor le pare rau...
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #17
      D-FENS , nu vorbeam de institutii si televiziuni!
      Eu vorbeam de o stare de spirit care intradevar este la romani.De exemplu, uita-te si tu pe forum si ai sa vezi o groaza de topicuri care mai de care , cu subiecte care mai de care, unele interesante,altele mai putin, ma rog, fiecare cu ale lui. Dar nu o sa gasesti un topic despre marii actori romani, sau marile evenimente ale noastre!
      In schimb, ai sa gasesti total altceva si bineinteles un topic "a mai cazut o stea"!
      Si ai sa intelegi ce am vrut sa exprim prin acel post al meu!
      ady62, sa nu ma intelegi gresit!Eu vorbesc de o stare generala a lucrurilor!
      Bafta!
      aham......Restul e LOGAN


      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

      Comment


      • #18
        In acest thread se va discuta NUMAI despre stelele trecute in nefiinta. Va multumesc pentru sfaturile pe care mi le-ati dat si pentru sprijinul acordat...
        Attached Files

        Comment


        • #19
          Dumnezeu sa aiba grija ptr marii actori, cantareti precum Nicu Constantin sau Patrik, Michael, Ştefan Iordache, Anca Parghel, Colea Rautu, Paul Newman, David Carradine ...pacat ca ne amintim doar dupa ce au murit ....respect ptr ei....
          sigpic
          Maică, ce mafioți de treabă !!!

          Comment


          • #20
            Maestrul Gheorghe Dinică a încetat din viaţă

            Astazi, ora 13:31
            Maestrul Gheorghe Dinică a încetat din viaţă, la vârsta de 75 de ani, la Spitalul Floreasca din Bucureşti. Starea actorului a fost extrem de gravă timp de mai multe zile. Actorul a decedat azi, după ce starea sa a fost extrem de gravă şi a stat internat 19 zile.


            Dumnezeu sa-l ierte si sa-i odihneasca sufletul in pace!
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Dumnezeu sa il ierte si sa-l aibe in paza. Mare actor am pierdut azi. S-a dus sa joace pe scena nemuririi alaturi de restul marilor actori plecati dintre noi . Odihneste-te in pace maestre !

              Comment


              • #22
                anul trecut de ziua lui sustinea ca inca se simte tanar si era increzator ca o sa mai joace mult timp...

                prea multe stele cazatoare la sfarsit de deceniu...

                Comment


                • #23
                  Sa-i fie tarana usoara...mare actor la viata lui. Vor ramane filmele si faimoasele replici ca amintire...iar printre actualii "actori" noi, ramanem cu Luciu si Zavoranca...vai de capul nostru...halal!!!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #24
                    dzeu sa`l odihneasca...2009 a fost un an catastrofal .........

                    Comment


                    • #25
                      Pe zi ce trece suntem tot mai săraci în ceea ce priveşte valorile cinematografiei româneşti. De parcă nu am fi şi aşa destul de săraci. Dumnezeu să-l odihnescă pe maestrul Gheorghe Dinică.

                      Comment


                      • #26
                        Incep actorii nostri sa fie ca morcovii :cei mai bun sint in pamint

                        Comment


                        • #27
                          Sa-ti fie tarana usoara Maestre.
                          Sigur acolo sus ai parte de o lume mai buna si de toata atentia pe care poate n-ai avut-o aici, aici unde valorile sunt ignorate si nonvalorile sunt ovationate.
                          Nu te vom uita niciodata.

                          Comment


                          • #28
                            Dumnezeu sa il odihneasca, este o mare pierdere pentru teatrul si filmul romanesc........
                            sigpicRenault megane 2 1.6 16V si Opel Bertone 2.2 16V

                            Comment


                            • #29
                              Dumnezeu sa il odihneasca...

                              Comment


                              • #30
                                Filme cu Gheorghe Dinica





                                Vom ramane cu amintirea vie si cu sufletul sfasiat de dor.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google