Concurs >>> Viata La Tara <<< - castigator MUMUS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Clasamentul final :

    mumus: 29 pct

    cosmin_ruz: 27.5 pct

    valeriuciprian: 27.5 pct

    Road_Empire: 26.5

    santo: 26.5

    D-FENS: 24 pct

    Al3x: 23 pct

    sebyup: 22.5 pct

    Andreea_13: 22 pct

    danielliviu: 21.5

    andy_x3m: 20.5

    vali007: 20 pct

    cristi_14cri: 20 pct

    stilo: 20 pct

    martongrigore: 19 pct

    romulandu: 18.5 pct

    cataFOF: 16 pct


    Castigator: MUMUS
    e-mail: office@stickere.info

    Comment


    • #32
      Felicitari mumus!

      Ramane urmatoarea tema Macro cu alexyno (el a propus tema) si mumus in juriu?


      Daca nu, propun eu o tema draguta, zic eu: Culori.
      Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

      Comment


      • #33
        Tinand cont ca sunt un amator in ale fotografiei, am luat destul de multe puncte...multumesc pentru aprecieri dar si pentru critici (sunt binevenite).
        Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

        Comment


        • #34
          cu toate ca a expirat timpul ptr.concurs pun si eu niste poze
          Attached Files

          sigpic

          Comment


          • #35
            data viitoare scoprioane

            o mica precizare la clasamentul lui alexyno: D-FENS are 25,5 pct
            sigpic

            Comment


            • #36
              Originally posted by sorinj View Post
              L-ai prins! Daca el apare in poza, nu e a lui, dar daca are omul trepied? (cu toate ca la distanta aia, pe langa trepied ii trebuia si o telecomanda, sau un sprint de 7,8 la suta de metri)
              Poza e facuta de pe trepied si aparatul are functia de a face poza singur la 10 secunde...oricand pot demonstra asta pentru ca am mai multe cadre din acelasi unghi unde ba aveam capul taiat ba o mana dar acum nu mai are rost sa ma justific...pentru ca nu am castigat.
              Felicitari castigatorului si multumesc pentru note.
              sigpic

              Comment


              • #37
                Exact asa am spus si eu valeriuciprian... cunosc foarte bine functia, si ma gandeam ce ai facut in cele 10 secunde... apasat buton 0.5s, eliberat buton 1.23s, luat startul 0.34 s, parcurs distanta de 10m in 4.8s, gasit pozitia langa aratoare 2.1s, privit in camera + zambet 1.21s... cand tragi linie 10s pe muchie.

                L.E. Oricum mie chiar imi place poza ta! Felicitari!
                Last edited by sorinj; 20 October 2009, 12:15.
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • #38
                  Na, rezolutia am comis-o. Am un automatism. Nu o urc mare ca nu are rost, nu e facuta cu telefonu' sa nu intruneasca conditia (de aia a fost pusa regula pentru a evita pozele cu camere VGA).
                  Merci de comentarii, felicitari pentru munca depusa juratilor, dar mai ales participantilor.
                  Ideea de viata la tara implica un aspect din viata de zi cu zi a unui taran, a unei persoane care face ceva la tara (calu mergand, valeriu arand, deastea). Poza lui mumus, pe care-l felicit pentru ca a reusit sa castige la un concurs la care nu vroia sa participe, arata doua persoane (deci, clar VIATA), dar nu zice nimic de tara. E o casa batraneasca, da!, dar nu neaparat de la tara. Mumus, gandeste-te poate ai mai multe capodopere, dar daca nu le vede nimeni nu se va cunoaste adevarata lor valoare. Pune mana si fa un topic pe portofoliu.
                  Numai de bine!
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Sorin ...nu ai calculat bine...distanta de 10 m o fac mai repede...ca sunt sprinten...hai ca diseara urc pozele sa nu existe dubii.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Nu e nevoie, suntem convinsi... chiar se si vad urme pe dreapta in pamantul proaspat arat. (de la sprint).
                      sigpic

                      207 noir obsidien

                      Comment


                      • #41
                        te inseli. alea-s urmele din spatele autosapatoarei. iar daca el spune ca a facut mai multe cadre, apoi trebuia sa fie batatorit pamantul
                        Last edited by bogdan_1984; 20 October 2009, 12:25.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Felicitari castigatorului !
                          Mi-e spre deosebire de juriu cel mai mult ca si idee mi-a placut fotografia lui romulandu.

                          Acu sa va spun si parerea mea despre criteriile astea: parerea mea e ca nu conteaza chenarul ,marimea,sau prelucrarea fotografiei.
                          NU asta ar trebui sa fie criteriul de departajare. Eu cred ca mult mai importanta e captura in sine si ce transmite ea ca stare. In fine...
                          Bafta si pe mai departe tuturor !
                          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by bogdan_1984 View Post
                            te inseli. alea-s urmele din spatele autosapatoarei. iar daca el spune ca a facut mai multe cadre, apoi trebuia sa fie batatorit pamantul
                            Auto sapatoare e aia cu volan (un logan galbejit de care atasezi un plug )...motosapatoarea e cu ghidon ca cea din poza...si ca sa la muresc misterul si cu poze am atasat una cu 4 cadre.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              tractoarele cu plug sunt diesel-urile
                              castigator rramane mumus
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Va multumesc frumos...
                                Si eu sunt de acord ca urmatoarea tema sa fie MACRO si bineinteles ca mi-ar face placere sa fiu in juriu
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google