Camerele de pe DN1

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pentru cei cai au GPS si folosesc IGO aici e lista cu camerele din toata tara, inclusiv DN1.
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • #17
      tin sa va anunt ca mie tocmai mi-a venit o amenda din data de 27 noiembrie la ciolpani probabil eu sunt mai ghinionist , ma luat cu 93 asa ca am bagat-o pe maicamea)

      Comment


      • #18
        mie mi-a venit azi din barcanesti si inca una din Ciocarlia sat Cotorca jud. Ialomita daca stie cineva ce gen de radar este asta?> camera fixa, mobila radar mobil, imobil multumesc GATSO DRCS 0293
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #19
          GATSO este camera fixa

          du-te pe google la poze si scrie GATSO. iti gaseste doar camere fixe. deci e o camera fixa si ce ai scris tu mai sus

          uite aici detalii
          Attached Files
          Last edited by B 83 RMJ; 26 January 2009, 23:59.
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #20
            si mie mi-a venit de la barcanesti sa trimit datele. am trimis prin fan curier si sa plateasca taxele ei, dar nu au vrut sa ridice scrisoarea. acum astept amenda ;)
            sigpic

            Comment


            • #21
              Harta camere fixe.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Foarte util linkul de deasupra dar este actualizat la zi? Nu de alta dar am inteles ca mai sunt cateva camere prin Predeal si pe harta nu le vad...

                Stiti cumva daca la iesire din Sinaia pe DN1 (sensul de mers spre Busteni/Poiana Tapului) este camera ceva? Ieri am fost fortat de un coleg de trafic ce mergea cu 30 km/h in fata sa fac o depasire pe linie continua (cam in dreptul bazarului unde vand localnicii blanuri and stuff) si acum ma intreb daca sunt actor in filmele politiei...

                Comment


                • #23
                  Acolo, in dreptul bazarelor nu exista camera.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Dar vad ca in Bucuresti nu e niciun radar fix ). Cate s-ar putea pune pe splai, bvdul Unirii, bvdul Decebal, etc...
                    Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                    Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                    Comment


                    • #25
                      Sunt multe, dar nu au bucla inductiva, trimit amenzi doar pentru trecerea pe galen/rosu la semafor sau alte infractiuni.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by 2fast4u View Post
                        Pe DN1 se afla in total 21 camere.

                        Dintre ele doar 7 au posibilitatea de a amenda si fotografia pentru viteza. Aceste 7 au camere fixe la nivelul solului ( 1.5-2m ) activate de senzori din asfalt. Acesti sezori sunt pozitionati cam la 5-7m pe banda 1 , la inca 1-2 m pe banda 2 si la inca 1-2m pe banda 3 in fata camerei (respectiv dupa ce treceti de ea. Evident , pozele pt radar se fac doar cu numarul din spate al masinii. Singurul radar cu 3 benzi este la Metro Baneasa pe directia spre Bucuresti.
                        Cele 7 camere cu radar sunt, in ordinea Buc - Brasov : Metro Baneasa, Balotesti, Ciolpani, Puchenii Mari, Barcanesti, Comarnic, Sinaia intersectia cu DN Targoviste.
                        __________________
                        text copiat de pe www.club-toyota.ro

                        Ai uitat 2 .. la Romanesti si la Banesti

                        Comment


                        • #27
                          Si mai sunt destule, dar nu cu bucla inductiva.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by MihaitzaMCV View Post
                            Ai uitat 2 .. la Romanesti si la Banesti
                            Sa traiesti ca-n povesti... nu sunt decat cele din postul cu 7 camere, cu mentiunea ca aia de la Metro nu mai merge de cand au facut podul cu benzi laterale, a ramas doar grinda cu indicatoare rutiere. Circul des si nu am luat niciodata amenda de la camere fixe pe DN1!

                            Comment


                            • #29
                              Cele de la Romanesti si de la Banesti nu au posibilitate de a amenda si de a fotografia pentru viteza. Asa mai sunt multe doar pentru supraveghere. Totusi nu faceti manevre ilegale in dreptul lor chiar daca nu sunt cu bucla inductiva. Cele cu pricina sunt doar cele 7 sau cate au fost mentionate mai sus
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                ce inseamna ...bucla inductiva... adica sa-ti vada viteza?
                                sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google