Viteza Maxima 1,6 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stai cu ea la ralanti pe loc si dai blana apoi ia piciorul din gaz, o sa auzi la un moment dat cum cupleaza la loc compresorul de AC. Asa functioneaza, la WOT il decupleaza.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • asa da, sau daca merg in 2000 cu a 3 a si dau wot iar deculeaza se si aude clanc, dar pe a 5 a daca o iau usor nu decupleaza.



      drum in usoara urcare, si temperatura exterioara peste 35 grade

      Comment


      • A durat o vesnicie

        Comment


        • 1:20 o eternitate. e lesinata

          reprizele le am masurat de n ori. sunt ca ale unui 16v stock. asa trag toroapele astea...mai bine zis nu trag

          sa va mai zic una 16v consuma la 180 190 peste 10% 11-12 cred, pe acolo

          Skoda Superb 2007 2.5 TDI 180 cai la 180 kmh consuma 9% la 140 consuma 6,5
          Last edited by alessandro; 27 July 2012, 16:54.

          Comment


          • Asa putin suge superbul ala?
            Ca mie la 140 imi sugea 6.5, cu motor de 1.6 hdi, tehnologie mult mai avansata.
            Tare ciudat. Sigur nu era ceva panta?

            Comment


            • pai la 180 cu a 6 a ( automata ) are 3000 rpm

              la 140 are foarte putin. castiga prin faptul ca motorul este foarte potent si poate tine trepte lungi la turatii mici

              Comment


              • AC-ul se decupleaza cand apas pedala la podea, indiferent de turatie.

                Pana amu' n-o crapat compresorul de la mers in regim 4500 rpm constant (el probabil are ceva mai mult decat dublu ca turatie) si are cel putin 20.000 km rulati in stilul asta pe autostrada. Daca crapa, geme de compresoare pe la dezmembrari. Doar n-o sa ma coc in masina 1000 km pe zi ca nu cumva sa crape 'mnealui.

                La 140 kmh constant (medii 138-141 kmh afisate de CB) consumul cu AC a fost cel mai mic de 7.2 sau 7.3%, nu mai tin minte precis, rareori ajunge la 8, dar pentru asta trebuie sa fie vant sau drum predominant in urcare. Iarna, am consumat mereu catre 9% in aceleasi conditii de rulare.
                Last edited by dr_mke; 27 July 2012, 17:48.
                sigpic

                Comment


                • Vi s-a mai intamplat sa va taie gazul masina???
                  Mie da. Eram singur in masina si plecam spre Constanta. M-am luat la tranta cu o Skoda Fabia nestiind ca e RS. In viteza 4 cu aproape de 160 la ora cand ma pregateam sa schimb in a 5a masina s-a dus in nas. Probabil am trecut de 6000 rpm si intram in zona rosie, computerul oprindu-mi alimentarea. L-am ajuns cu greu pe o portiune dreapta si am vazut ca e RS oprindu-ma din nebunie. Era un model mai vechi, eu banuiesc ca avea motorul de 1,9 tdi cu 130 cp si avea numar de Iasi...

                  Comment


                  • 130 ul te lesina pe autostrada in 2 timpi si 3 miscari

                    cu mare greu si chinuiala eu abia am reusit sa ma tin de 1.9 TDI 115 cai

                    Comment


                    • Au si cuplu mare, demarajele sunt altele, iar pe o Labia care mai este si usoara altul e demarajul.

                      Comment


                      • Trece de 6000 la 16. 175 pe ceas. in a 4.a

                        Skoda fabia rs ala face suta in 9,5 si prinde 205 kph
                        Last edited by fanrenault; 27 July 2012, 22:32. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • O fi trecand insa eu am mers o buna bucata de drum cu a4a si peste 160km/h ca sa nu pierd din viteza. Nu am stat cu ochiul in bord eram prea concentrat. Si deodata a dat masina in nas. Poate aveam 170, poate mersul mult peste 6000rpm iti taie din alimentare, nu stiu exact, ce stiu este ca m-am dus in nas pe la 160km/h....
                          Bine ca nu se mai fabrica decat pe benzina, si ala e destul de scump...
                          Last edited by Sir Andrew; 28 July 2012, 09:02.

                          Comment


                          • A fost limitarea in ture! la 6700 parca!
                            Last edited by Seba; 2 August 2012, 23:21.

                            Comment


                            • 6500 rpm daca ai benzen bun si nu face prea multe detonatii premature la turatiai aia, altfel iti taie macaroana si mai devreme !
                              sigpic

                              Comment


                              • Cand ajung acasa atasez un fisier din ddt cu turatia inregistrata la 6640 rpm

                                Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google