Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si atunci faptul ca am primit o amenda ca am intors in loc nepermis sa dubleze valoarea RCA?! Daca faceam accident, ce se intampla? Se tripla? Chiar nu inteleg...
    Am intors pentru ca jos erau linii galbene intrerupte, dar nu am vazut semnul montat pe un stalp care obliga in fata sau la dreapta (era mascat de un camion parcat acolo). Am depus deja contestatie.
    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

    Comment


    • Nu cred ca are legatura nici cu amenda.

      Comment


      • de la 1 ianuarie 2016 s-a scumpit RCA-ul. amenda nu are nicio legatura cu RCA-ul.
        sigpic

        Comment


        • Ok, ok, s-a scumpit, dar s-a si dublat? Adica ok, din 270 sa fie 300 - 330, dar nu din 270 pentru 6 luni sa devina 520! Asta inseamna o scumpire de aproape 100%. Ca si cum de maine abonamentul la metrou nu am mai costa 70 de Lei, ci 135...
          MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

          Comment


          • Am facut si eu o simulare si constat ca s-au dublat tarifele fata de cele de anul trecut. :|

            Asadar, poti sa stai linistit ca nu e de la tine... E de la ei...
            Last edited by vitriol; 1 February 2016, 13:07.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Si daca ma apuc eu sa le pun bombe la cur, nu ar fi bine?! Cum m lor sa dubleze asa pur si simplu? Sunt complet demoralizat si scarbit de tot ce se intampla pe la noi. 520 pentru 6 luni RCA la un Logan de 1.4 din 2007... Daca aveam motor de 2 litri si un accident ce faceam? Imi vindeam un rinichi?! Fmm lor de jeguri!
              MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

              Comment


              • Bonus / Malus GREȘIT !

                Nu cumva ți-a ratat calcularea corectă de Bonus Malus ? ... nu toți asiguratorii au ajuns să acorde corect acest procent ... măcar verifică dacă a rămas identic cu ce aveai ... sau l-a pus la B0 , adică nu ai nici un bonus ?

                Comment


                • Originally posted by MARIVS View Post
                  Deci azi avui un soc! In August 2015 am platit vreo 270 RCA pentru un Logan 1.4 din 2007 si acum, cand am verificat cat ar mai fi ca sa imi fac un RCA nou tot pe 6 luni, cel mai ieftin este 520 Lei! 520! Ce?!
                  Cum asa?! Ca doar nu am avut parte de incidente rutiere (exceptand o amenda de 210 Lei in Decembrie pentru o intoarcere in loc nepermis). Dar chiar si asa, sa se dubleze?!
                  Apropo, faptul ca inca nu am platit impozitul auto pentru anul trecut are vreo legatura?

                  Merci
                  Varsta? Inainte la 30 de ani erau mult mai mici preturile comparativ cu cele sub 30 de ani. Pe un an de zile cat ti-a iesit asigurarea?

                  Comment


                  • Pentru cei interesați : se poate face o simulare de calcul a RCA și chiar achiziție de poliță de asigurare cu introducere de DATE REALE pe www.rcaredus.com.

                    Comment


                    • Sunt mai multe site-uri pe care se pot face simulari si achizitiona RCA, chiar si cu plata in rate.

                      Comment


                      • La emag e in 12 rate pana la 1 iunie.

                        Comment


                        • In August anul trecut abia implinisem 30, iar acum ma indrept spre 31. Chiar credeam ca e o smecherie treaba asta cu varsta, ca uite platesc si eu 270 in loc de 480 pe 6 luni... Acum am ajuns sa platesc mai mult decat inainte, 520 pe 6 luni pentru un puturos de 1.4


                          Originally posted by aris86 View Post
                          Varsta? Inainte la 30 de ani erau mult mai mici preturile comparativ cu cele sub 30 de ani. Pe un an de zile cat ti-a iesit asigurarea?
                          MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                          Comment


                          • Romania, nu ai cu cine sa te certi...

                            Te rog, NU mai cita postul anterior!
                            Last edited by 77sky; 1 February 2016, 20:19.

                            Comment


                            • M-ati facut curios...

                              Am simulat acum, ALLIANZ T. 323 lei.
                              Imi expira in 13.01.2016, auzind zvonuri de scumpiri, mi-am propus sa o cumpar din timp.
                              Comanda din 21.12.2015, pret 315-320 (cca, in masina este papirusul)

                              Anul trecut a fost tot pe acolo...Pe un an, trasura din semnatura.
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • B14?
                                .......
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google