Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bugetar ... toata lumea scria bugetar , doar nu-ti cerea adeverinta ... toti eram niste bugetari ...
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Aud din ce in ce mai multe cazuri cand persoane cu varsta sub 30 de ani inscriu masinile pe numele parintilor, ca sa plateasca un RCA mai mic.
      Si asta e caz fericit, numai daca pe masina respectiva se platise taxa de poluare.

      Comment


      • Va salut baieti, am si eu o intrebare pt voi... Am completat datele de pe rca-ieftin si doream sa va intreb daca imi va cere cineva vreun act cu care sa dovedesc aceste aspecte:
        Reduceri sociale: pensionar
        Copii minori: 0
        Alte reduceri: sot_sotie_bugetar

        Imi iese polita mult mai ieftina cu aceste reduceri.

        Cand mi se va livra asigurarea acasa, imi vor cere acte ?
        Tin sa mentionez ca masina nu este inmatriculata pe numele meu tocmai din cauza asigurarii scumpe.
        Last edited by bGy; 14 May 2013, 12:57.
        sigpic

        Comment


        • Cel mai simplu e sa-i suni pe ei. Cei de acolo sunt destul de comunicativi si transparenti.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Aceeasi parere ti-am zis si eu,suna-i si iti vor spune tot.
            Asta cand o sa faci rost de minute ... )
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • Originally posted by bGy View Post
              Va salut baieti, am si eu o intrebare pt voi... Am completat datele de pe rca-ieftin si doream sa va intreb daca imi va cere cineva vreun act cu care sa dovedesc aceste aspecte:
              Reduceri sociale: pensionar
              Copii minori: 0
              Alte reduceri: sot_sotie_bugetar

              Imi iese polita mult mai ieftina cu aceste reduceri.

              Cand mi se va livra asigurarea acasa, imi vor cere acte ?
              Tin sa mentionez ca masina nu este inmatriculata pe numele meu tocmai din cauza asigurarii scumpe.
              La pensionar este posibil sa-ti ceara o copie dupa talonul de pensie, la bugetar nu-ti cer nimic !

              Comment


              • O sa-ti ceara cand faci dauna.... si daca nu le ai, n-ai nici asigurare.

                Originally posted by kosfunny View Post
                Preturile la RCA au tendinta continua de crestere . Sigur peste 6 luni vei avea un pret ceva mai mare iar insumat cu polita precedenta va depasi valoarea pe care ai fi platit-o daca te asigurai de la inceput pe un an.
                Cresc si mai repede decat bonusul, daca nu faci accident tot mai mult platesti peste 1 an....
                Last edited by einstein1984; 14 May 2013, 13:36. Reason: Automerged Doublepost
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • anul trecut in noiembrie am platit pentru 6 luni 121 lei.
                  acum, luna aceasta am facut tot pe 6 luni si am platit 116 lei.
                  e drept, am trecut de la B4 la B5, dar oricum nu e scump deloc.

                  Comment


                  • eu anu trecut am platit 350 lei pt asigurare
                    anu asta ar trebui sa platesc 480 lei si nu am avut nici o dauna sau incident.
                    de ce? nu stie nimeni sa zica.
                    doar ca asa s-a scumpit
                    am un loganel 1.4
                    zambeste ...

                    Comment


                    • O sa-ti ceara cand faci dauna.... si daca nu le ai, n-ai nici asigurare.
                      Te-a pacalit cine ti-a spus asta.

                      Comment


                      • Buna ziua!

                        Preturile in ultima perioada variaza enorm
                        Si sincer la o varsta mai tanara o polita se dubleaza
                        In ceea ce priveste asigurarea on-line e corecta atat timp cat datele sunt exacte
                        o simpla greseala poate recurge la anularea politei
                        asta se observa doar cande o dauna si nu se va despagubi
                        daca mergi la un birou de asigurari raspunderea e a celui ce o incheie
                        daca se incheie on-line totul se rasfrange catre proprietar

                        Ce varsta ai ioneldoru? sub 25 ani?
                        e firesc
                        Last edited by Lucian_2011; 14 May 2013, 14:32. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • ionel doru are 27 ani dupa cum se vede in profilul acestuia.
                          care e treaba cu "pana in 25" si "peste 25" ?
                          My Ride ! B - 29 - TmT

                          Comment


                          • acum, luna aceasta am facut tot pe 6 luni si am platit 116 lei.
                            Spune-ne si la ce firma de asigurari.
                            Te-ntreb deoarece in ianuarie la B6-> B8 era cam tot atat cea mai ieftina polita pe 6 luni. Iar din ianuarie politele s-au scumpit, tu esti si intr-o clasa de Bonus mai mica.

                            Comment


                            • la Astra pentru Logan 1,4

                              Comment


                              • Inseamna ca Astra si-a dat preturile inapoi fata de ianuarie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google