Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Doc View Post
    Nu mai induceti lumea in eroare. Remapare, resoftare sau cip (chip) este acelasi lucru. Sunt denumiri pentru aceeasi operatiune.
    bravo ,eu nu stiam asta ...nu sant intrat asa an ele.

    uitasem,sambata ma duc si eu la cineva de la dacia prin militari ,am 1.4 ....sa vedem ce iese ... si cum o sa mearga,am schimbat filtrul,bujii NKG ,bobina noua dar fisele sant de cande masina adica 2007 124500km.
    Last edited by electrica2000; 13 February 2014, 22:58. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • gata am anhamat si restul de caluti,sa vedem cum se comporta peste 70-100 de km,asa mi a zis nenea tuning se aseaza mai bine dupa km astia,cert e ca la 1500 de ture merg cu a 4 fara probleme , asta e una din test ....anainte nu puteam merge,iar la demaraj ......nu prea mi se pare asa fasneata sa ma dea pe spate,acum sa vad pe parcurs cum se mai comporta,e bine ca motorul merge impecabil asa mi a zis baiatul care mi a rezolvato,ce a ce am vazut eu an programul ala era un consum la relanti 0,8 /h.
      E bine ca mi a downloadat programul calculatorului anainte de a sterge ,daca e ceva probleme al am la el an calculator,din ce a ce stiu multi nu fac asta..... e bine sa fie acolo nu.
      M ia zis ca era limitata la 5000 de ture si dupa nu mai este si se duce pana la 7000,acum spuneti si voi care a ti mai facut asa este,parca nu prea l as crede,oricum nu ajung eu niciodata la nici la 5000 de ture,dar asa sa vad daca nu spune perle.

      Te rog invata sa scrii ROMANESTE ... se scrie în nu an , se scrie înainte nu anainte , rezolvat-o nu rezolvato , ați nu a ti
      Last edited by Cristi_Xp; 22 February 2014, 22:21.

      Comment


      • de fabrica e limitata la 6000 rpm , pe treapta 1 la 5500 ...
        Ca sa benefiezi de aia 75 care ii ai din fabrica , tre sa o duci pana la 5500 rpm ... acolo masina scoate puterea maxima.
        Noi n-avem de unde sa stim daca acuma ti se duce masina in 7000 sau nu .
        Important e tu sa fii multumit si sa nu fi aruncat banii degeaba )
        Last edited by Cristi_Xp; 22 February 2014, 22:22.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • nu te ajuta cu mare lucru sa-i dai 7000, mai mult de "fun".

          intreb si eu pentru a 1000-a oara: putem face un soft "pentru gplisti" care sa dea mai mult avans si amestec carburant? gazul nu detoneaza, si am putea avea mai multa putere din cauza acestui fapt.

          Comment


          • Da Cristi .... spun si eu ce mi a zis nenea,oricum nu ai dau eu nici 4000 ..... ma doare buzunarul nu de alta si tin la masina an primul rand,ideea e ca injectia ,motorul functioneaza perfect,iar de simtit se simte un pic plecatul de pe loc si schimbatul vitezelor,se simte oricum,acum sa vad ce mai zice dupa 100 de km dupa cum mi a zis baiatul,ramane de vazut.
            Hai ca ma duc sa mai dau un balot de fan la caluti ,na sant mai multi acum si face urat
            Last edited by electrica2000; 23 February 2014, 14:05.

            Comment


            • Salut am si eu tot un 1.4 Cu 25000km,cam cati cai ar intra,si daca se merita sai bag la km astea

              Comment


              • 5-6 cai intra pe gat la 1.4i.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • ok ms frumos

                  Comment


                  • In Galati se mai poate face soft Dimsport?
                    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                    Comment


                    • Da, direct la Bucuresti.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Eu pe luni ajung la Bucuresti.O sa te sun Tot 150 ron este?
                        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                        Comment


                        • Da. Pretul a ramas acelasi. Suna-ma si rezolvam (numarul il ai in semnatura).
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Multumesc!O seara frumoasa!
                            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                            Comment


                            • Originally posted by razvanamza View Post
                              nu te ajuta cu mare lucru sa-i dai 7000, mai mult de "fun".

                              intreb si eu pentru a 1000-a oara: putem face un soft "pentru gplisti" care sa dea mai mult avans si amestec carburant? gazul nu detoneaza, si am putea avea mai multa putere din cauza acestui fapt.
                              chestia aia nu merge setata din instalatia de GPL ? cel putin asta mi se pare cel mai indicat...
                              LPG-ul arde la un afr 15,5:1 , nu-l confunda cu ethanolul sau methanolul care au 9 si 6 : 1 .
                              Nu face mare fass , dar are o rezistenta mai mare la autoaprindere ...
                              LPGul ti-l seteaza sa consume putin , nu sa traga tare...de acolo la multi nu trag masinile cine stie ce.Ma gandesc ca se poate optimiza si pentru performanta, tot din instalatia de GPL...
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Salut, la Targu Jiu mai ai pe cineva care face resoftari ?...e cel mai aproape de mine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google