Gpl Milano Montat Ulterior Face Ca Loganul Sa Mearga Prost In Relanti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gpl Milano Montat Ulterior Face Ca Loganul Sa Mearga Prost In Relanti

    am montat o instalatie de gpl pe un logan 1.4 din 2005. Acum ,dupa 1000km, merge prost si pe gaz, si pe benzina
    . acolo unde am montat-o mi-a spus ca de vina sunt tachetii. am fost la un service si a fost testata. nimic la tacheti. ce poate avea?
    stiiti voi vreun service care sa imi rezolve problema asta?

  • #2
    Instalatie Milano am si eu montata ulterior pe un logan 1,4 din 2007, am trecut de 1 000 km si nu am astfel de probleme...
    Am reglat culbutorii dupa montarea instalatiei si am inlocuit bujiile cu unele noi (aveam 40 000 km cu cele dinainte).
    In cazul tau nu cred ca de vina este instalatia...
    Poate se vor gasi persoane care sa iti indice un service insa la locatie incearca sa scri localitatea sau macar judetul...Romania e mare...ultima oara cand am
    masurat-o avea 237500 km patrati...

    Comment


    • #3
      chiar azi am fost la un service
      . mi-au zis ca nu e nevoie sa ii reglez. ca ar fi de vijna pompa de benzina.
      ok am verificat-o
      e ok
      si eu cred ca totusi ar fi vorba de culbutori
      . de astya va cer ajutorul
      sint din oltenita
      dar lucrez in bucuresti
      si ma pot duce undeva unde sa imi fie diagnosticat bine
      apropo de instalatie , are consumul bun

      Comment


      • #4
        eu am 170.000 km cu instalatie milano ;iti recomand un reglaj tacheti ( facut cu simt de raspundere ) . pe la 45.000 km masina mergea super rau si pe benzina si pe gaz ; au schimbat injectoarele de benzina , corpul clapeta , bujii etc ... apoi mi-au aruncat in ''nas '' ca am pierdut garantia prin montarea ulterioara a instalatiei de gaz , si ei nu se mai ocupa de masina mea care este cu motorul praf !
        am reglat singur tachetii , comform cifrelor din manualul de reparatie ( supapele de evacuare erau foarte strinse ) , si culmea "motorul praf " are acum 170.000 km si merge super bine ... nici eu nu am crezut ca un detaliu are atita importanta !
        sigpichttp://www.facebook.com/statiicbsh.medias; 0744258917 ;radu_capatina@yahoo.com

        Comment


        • #5
          i-am facut tacheti la sevis dacia
          dupa asta
          am fost sa reglez iarasi gpl-ul.Atunci mergea bine, acum merge bine pe gpl, prost pe benzina
          care sa fie problema?

          Comment


          • #6
            Am montat instalatia de GPL - Milano in dec. 2008 - si pana in prezent nu am probleme !!!
            Atentie la calitatea gazului , de foarteeee multe ori lasa de dorit si de scchimbul filtrelor. Din 2008 si pana in prezent i-am reglat tachetii de 3 ori si am 110.000 de km de cand am montat-o.
            Identic si pentru benzina. Sfat de la un mecanic de logan (prieten de-al meu)..... din cand in cand a se da forja ( gen autostrada) pe benzina....

            Comment


            • #7
              am si eu o instal gaz Milano dupa 20000 km a scazut relantiu la 0,5 si imi tremura motorul.stie careva ceva despre sta? ,ultumesc

              Comment


              • #8
                nu cred ca are treaba instalatia de gaz, e vorba de mult vestitul motoras pas cu pas , e defapt o prostie care se infunda cu pilitura si trebuie curatat cu spray de carburator dar nu face sa mearga decat o vreme bine si dupa face la fel. daca vrei sa cumperi unul nou nu cred ca exista ca asa face dacia , daca vrei sa il schimbi il schimbi cu tot cu corp clapeta , care e undeva la 400 ron poate chiar mai bine...

                Comment


                • #9
                  am si io o problema pe gaz la mine vibreaza toata masina la relanti tind sa cred ca e de la instalatia GPL milano este instalatia ma poate ajuta cineva cu un raspuns ce sai fac?

                  Comment


                  • #10
                    cititi acest topic http://www.loganclub.ro/forum/instal...-t39611p2.html

                    gasiti raspunsuri aici
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      aceeasi problema o am si eu...tremura masina la relanti care a scazut pana la 0,5,si pe gaz si pe benzina la fel, masina parca nu mai trage la fel, si imi mai moare si motorul cand are el chef. am fost la 1 test si nu mi-au gasit nimik. am schimbat motorasul pas cu pas= nimik, am schimbat clapeta= nimik, am schimbat bobina= nimik, am schimbat buji+fije=nimik. cei de la service au ridicat din umeri si eu la fel. are cineva o idee ceva???? va multumesc. ps. am instalatie gpl milano

                      Comment


                      • #12
                        Bună ziua !
                        Am montat o instalație GPL Milano pe logan 1.4 şi merge destul de bine,cu două excepții : relantiuo şi consumul. La relinti, dacă virez fără a accelera, se opreşte motorul. Consumul e cam mare,oricât de economc aş merge, nu scade sub 9,5/100km. Consumă cam cu 25% mai mult decât afişează calculatorul.

                        Comment


                        • #13
                          http://forum.clubgpl.ro/memberlist.p...0bdfa95b870ecd UN FORUM CU INSTALATII DE GAZ! :p
                          http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

                          Comment


                          • #14
                            Am 13 000 km de când am montat o instalație GPL Milano şi,dacă s-ar putea, aş da- o jos. După ce i-am făcut reglajul şi i-am schimbat filtrul la 10 000 km, a mai scăzut un pic consumul (cam 9/100),dar la relanti, după ce o accelerez u pic şi o las, se opreşte. Pe benzină merge perfect! Nu mai ştiu cesă fac !?!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Cristian N View Post
                              Am 13 000 km de când am montat o instalație GPL Milano şi,dacă s-ar putea, aş da- o jos. După ce i-am făcut reglajul şi i-am schimbat filtrul la 10 000 km, a mai scăzut un pic consumul (cam 9/100),dar la relanti, după ce o accelerez u pic şi o las, se opreşte. Pe benzină merge perfect! Nu mai ştiu cesă fac !?!

                              stiu ca e o problema semnalata acum multa vreme dar cu ai rezolvat problema?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google