Singurul si omniprezentul Caremil Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Singurul si omniprezentul Caremil Iasi

    Mai fratilor, da chiar nu se poate face nimic in privinta acestui mirific si magnigic dealer? Cei mai vechi si cu experienta, dati-ne cate un sfat, putem maca incerca sa le scoatem in evidenta faptul ca sunt cei mai josnici dealeri Dacia din toata tara? Ca e mai mare rusina intr-un oras cum e Iasul sa fie o asemenea jacmaneala la nivel inalt ... Am tot purtat discutii si cu colegii de pe forum din Iasi, si cu alte persoane care au surse de incredere din interiorul Caremil-ului, si cu un tip de la Renault cercetari Bucuresti>acelasi raspuns: cele mai multe reclamatii si cele mai multe nazbatii pe banii nostri se intampla.

    Ca daca e de ceva, ma apuc pe cont propriu, strang semnaturi, fac tot ce trebuie pentru a se mai regla cate ceva, nu trag mari sperante, dar macar sa se miste ceva in privinta asta.
    Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

  • #2
    esti pus pe razboi..alex? ....daca te apuci sa faci asta te sustin :P
    0.9 tce SL plus

    Comment


    • #3
      Razboi suna urat ... dar nu ma deranjeaza
      Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

      Comment


      • #4
        Logan 1,4MPI

        Merita ca numai sa rupa lumea stiu dar sa faca treaba buna nu stiu,eu tre sa ma duc pana la Vaslui ca sa fiu sigur ca fac ceva la masina mea, aici ati da o cafe si cu Domnul atat dar sa vad si eu ce face la masina nu......MERITA facut ceva si schimbata situatia
        sigpichttp://picasaweb.google.com/cristist...44443427132114

        Comment


        • #5
          Scuze ca ma bag asa, dar in iasi e singurul dealer? ca totusi e destul de mare orasul
          Don't touch! Never ever steal
          Unless you're in for the kill

          Comment


          • #6
            Da' de ce folositi serviciile altui dealer? Nu sunteti obligati sa apelati la serviciile lui! O sa-l loviti unde-l doare mai tare... la buzunar! Dar... totusi, ce a facut acest dealer de sunteti asa suparati pe el?

            Comment


            • #7
              Omniprezentul Caremil se poate evita mergand la Vaslui sau Galati.
              Totusi, ar trebui sa faceti o scrisoare catre VC semnata de toti de la intalnirile din Iasi, poate se misca ceva totusi.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                baieti nu aveti sa facem mie mi-au zis de la vocea clinetului ca unicului dealer din constanta nu au ce sai faca ptr ca e singuru si are vanzari mari... deci

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Parerea mea este ca se merita sa faci 100km pentru o lucrare de calitate. Daca voi considerati ca nu se merita... asta e...

                  Comment


                  • #10
                    si eu consider la fel adica eu o sa le fac la tulcea... dar ideea e ca dacia nu are de gand sa ia nici o masura in privinta anumitor dealeri care detin monopolul intrun judet... cei de la vocea clientului mi-au zis ca au o gramada de sesizari de la dealerul nostru decat au de la toti dealeri din bucuresti la un loc... dar nu au ce sa le faca...

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Sony, Dacia nu cred ca are prea mare putere in privinta asta. Dacia impune niste standarde si daca sunt intrunite, atunci un service este autorizat, dar chestia asta impune niste investitii din partea service-ului respectiv, investitii ce nu se recupereaza din 10-15 masini vandute, se amortizeaza in ani. Si se mai pune si problema concurentei neloiale dintre service-uri... daca-ai sti cum se mananca intre ei si cum isi fura clientii...

                      Comment


                      • #12
                        le poate retrage licenta si raman doar cu vanzarile...nu si service
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          daca ar avea concurenta macar inca 2-3 dealeri ar fii altfel situatia
                          ym! dorinu2005@yahoo.com
                          BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                          Comment


                          • #14
                            pai ideea e ca nu exista concurenta cei de la dacia au zis ca daca ar veni cineva sa le ceara licienta ar sta altfel treaba... dar eu stiu din alte surse , surse destul de sigure ca in constanta a venit un dealer din judet apropiat si nu i-sa acordat licienta din motiv ca nu-i nevoie sau ceva de genu

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Cristi_Xp View Post
                              le poate retrage licenta si raman doar cu vanzarile...nu si service
                              Teoretic poate, practic nu fac asta, le-ar afecta imaginea din teritoriu pe segmentul service si implicit o sa le scada vanzarile.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google