Singurul si omniprezentul Caremil Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ioon_cug... Resoftarea se face gratuit numai la PH2 ca au venit din fabrica cu probleme de soft.Iar problemele sunt la 1.6mpi sau 1.6 16V .....Deci....Remaparea nu o faci gratuit atata timp cat nu ai probleme cu golanelul.
    Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

    Comment


    • #92
      Iooon_cug nu confunda resoftarea cu tuning-ul

      Resoftarea la caremil a fost corectarea unui defect de fabricatie (in cazul de fata un bug din softul calculatorului de injectie) in nici un caz marirea puterii motorului.

      Comment


      • #93
        JmEk - Mai este un thread pe tema asta mai e nevoie de unu? http://www.loganclub.ro/forum/showth...hlight=caremil
        Last edited by DRIVERMAN; 10 November 2008, 18:55.

        Comment


        • #94
          Citeam undeva mai sus ca se recomanda auto moldova si am ramas placut surprins de cit de bine e structurat site-ul lor si de faptul ca detaliile despre automobilele care le comercializeaza sunt foarte bine evidentiate si detaliate; in plus tarifele prezentate la service par ok daca sunt asa in realitate.

          Daca ai fi sa-i judecit numai dupa primul contact (site-ul) pare a fi ceva de capul lor. Sunt curios daca ai fost cineva din Is sa-si faca rezivia la ei.

          Comment


          • #95
            Nu e cam departe sa te duci la Roman sau Piatra pt a face revizia la masina?
            Te poti duce si la Bosch(eu unul acolo fac revizia de cand nu e masina in Garantie si sunt super multumit de ei)
            Manopera gratis la schimb de ulei daca ei de la ei uleiul ,in polus poti sta langa ei sa vezi ce treaba fac.

            Comment


            • #96
              Pai ai precizat bine...De cand nu este in garantie te duci la ei..Cat este in garantie Caremil e singurul service autorizat dacia pe IASI !! Asadar.......Prefer Roman sau VS....
              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

              Comment


              • #97
                Mie imi convine de minune sa merg la revizie la Roman.
                Momentan am doar 1500 km, dar imi vine si mie randul.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by juann View Post
                  Sunt curios daca a fost cineva din Is sa-si faca rezivia la ei.
                  Si eu, si Alex ALC, si Ionut LNC, si Mirzero si Teddy si cred ca mai sunt dar nu-i retin am fost la Roman si am facut revizia la masini acolo. Super de treaba toti...De la d-ra care iti preia masina pana la baiatul care ti-o spala dupa ce e gata toata revizia. Ca sa nu mai vb de faptul ca poti veni si cu uleiul tai si sa stai langa masina pe toata durata reviziei. Deci poti sa mergi cu toata increderea...Garantat vei fi mai bine tratat decat la Caremil ;)
                  I don't drive fast...I fly low !!!

                  Comment


                  • #99
                    Dar si la caremil bucium au inceput sa te trateze foarte bine te lasa sa stai linga masina, uleiul tau......(cu o mica atentie ..Binenteles)dar in rest e super ok ce vrei aia fac

                    Comment


                    • Nu stiu daca stiti dar la Caremil un set de placute de frana a ajuns sa coste 330 RON si asta fara montaj! Deci hotie pe fata. Cunosc pe cineva care lucreaza la Bucium si il doare capul de cata magarie e cu acest dealer! A, si tot in ziua cand auzisem de pretul placutelor a aparut o duduie cu o Solenza care huruia de zor (mecanicul i-a zis ca sunt discurile de vina si trebe schimbate) si i-a spus ca 2 discuri costa 1100 RON! Bai frate, probabil ca vand Mercedes acolo dar cred ca si la aia e mai ieftin!
                      Dar de remarcat faptul ca au devenit mult mai amabili. Probabil ca tocmai aceasta amabilitate face preturile sa fie in halul asta. Oricum, oameni noi pe acolo. Chiar un inginer de la receptie mecaniac din Pacurari care lucra de vreo 4 ani pe acolo a intins-o si el (probabil ca i-a ajuns). Eu personal ma duc la Vaslui de 1 an jumate si sunt mai mult decat incantat! Stai si pe langa masina daca vrei, ii spui mecanicului una alta, el iti arata, iti mai remediaza pe ici pe colo plus ca au niste preturi de bun simt! Ii recomand cu caldura!
                      Craciun Fericit la toti!
                      Last edited by emanu900; 24 December 2008, 20:05.

                      Comment


                      • si ce e mai urat, caracatita se extinde; au deschis de la 15 ianuarie si in Pascani. Am sa ma aliniez si eu in randul nemultumitilor din cauza ca pentru instalarea unui mp3 player si a 4 boxe cu cablajele aferente m-au ars de 185 de ron si nu mau lasat sa stau langa masina. Din cauza asta nu prea imi vine sa le acord mare incredere, si acum vazand ce ati postat voi si mai putina.

                        Comment


                        • iti dai seama ca daca au deschis si la pascani ,inseamna ca le merge treaba....au destui clienti de la firme sau dezinteresati care se duc acolo....si platesc bani la gramada....asta e afacerea..iti convine bine ,nu ghinion

                          Traiasca Caremilul si prostia...

                          Comment


                          • lasa ca noi restu avem alte solutii ;) si ne este bine si fara caremil.....
                            0.9 tce SL plus

                            Comment


                            • Nu a zis nimeni ca nu se descurca Iasul si fara Caremil.....aici intervine liberul arbitru....vrei te duci nu cauti in alta parte...Roman....Vaslui...s.a.m.d.

                              Comment


                              • Am vazut asta http://www.bras.ro/service_dacia.php si ma tot intreb daca e adevarat. Oare sa mai avem un service oficial Bras Dacia in Iasi? Daca e adevarat vestitul Caremil deja e cu un picior in groapa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google