Piese De Origine Sau Alti Producatori ?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Consider ca topicul meu initial a fost mutat si lipit cu acesta degeaba. Era cu totul alta discutie.

    In fine, ideea este ca ambalajul DE ORIGINE a inceput sa fie cuplat cu piese facute in fabrici dubioase. Astfel, nu ne ramane altceva decat sa cautam piesele la producatori din zona aftermarket.

    Pentru sfaturi si recomandari, va stau la dispozitie. Asa cum am spus, testez cate ceva, ce se poate, direct pe masina mea.
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by sebikka View Post
      dar capetele de bara de la delphi si placutele valeo sunt bune? am gasit cu 60 lei bucata si placute de frana valeo cu 55 lei.
      Despre placutele de frana Valeo pot spune ca am montate de aprox. 3000 de km un set, nu mai incercasem pana acum si sunt foarte multumit. Inainte am avut un set Bosch care au uzat ciudat discurile de frana. Oricum, Valeo e unul din furnizori pt Dacia/Renault (inclusiv kituri de ambreiaj), preturile sunt bune la majoritatea pieselor (cu execeptia proiectoarelro, unde e prea mare, parerea mea).

      Comment


      • #33
        multumesc frumos cris pt raspuns, deja le-am montat si sunt multumit de ele si de capetele de bara, acum sa vad cat vor tine.

        Comment


        • #34
          Cu placere, acum vad ca esti din Iasi. Pt capetele de bara eu aveam un plus pt Lemforder, dar daca ai pus Delphi, poate ne impartasesti cum se comporta si cat rezista, nu mai stiu pe nimeni sa fi pus asa ceva pana acum.
          Sa te tina cat mai mult.

          Comment


          • #35
            De turcismele ETS ce parere aveti?

            De piesele ETS ce stiti? (sun turcesti si sunt folosite prin zona Sibiu in prostie pe taxi)
            Oamenii zic ca rezista. 50 de lei cap de bara 40 pivot
            Last edited by ovimiha; 6 May 2010, 13:58. Reason: Automerged Doublepost
            Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

            Comment


            • #36
              Nu contesta nimeni firmele care fac piese de buna calitate in nume propriu(face bine pretului ) dar ce ne facem cu jegosii care fac piese contrafacute in numele acelor producatori?Exemplific in cele ce urmeaza:
              Attached Files

              Comment


              • #37
                Cel cu vopsea holografica este original iar celalalt este cumparat de cineva de pe Ocazii la jumatate de pret.

                Comment


                • #38
                  Asa cum relatam mai sus, cumparati tati din targ, "de origine" , ca sunt mai bune si mai ieftine...

                  Daca au ajuns pana si prietenii buni sa-ti vanda porcarii (profitand de faptul ca ai incredere, ca doar sunteti prieteni)... ce sa mai zici?
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    De origine doar din service, si doar daca-i strict necesar. Altfel, ma inteleg de minune de ceva timp cu Mann, Champion si multi multi altii.
                    Chiar si la Mercedes, ca doar nu sughita.
                    Decat piese dubioase de origine, mai bine celelalte.

                    Comment


                    • #40
                      De ,,piesa asta ce zici?
                      Attached Files

                      Comment


                      • #41
                        faza cu placutele o sustin si eu...am avut pe masina placute de origine care dupa 15.000 KM erau numai bune de aruncat si pe deasupra au si un pret cam piperat...dupa acele placute am cumparat altele "mai No Name" de care sunt foarte multumitsi care au deja 6.000 km si arata aproape ca noi, nu mai zic si faptul ca au costat 80 ron nu aproape 200 cat costa cele de origine....
                        DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          aaaaaaaaaaa
                          Last edited by miller; 29 October 2011, 23:52. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #43
                            Pentru ca prin magazinele de piese auto inclusiv cele online (chiar si pe daciashop) se vand si piese tip low-cost vreau sa intreb si eu ce parere aveti despre:

                            1.RIW - Turcia www.riw.com.tr , site destul de atragator, bine realizat, produc repere pt:

                            Renault, Ford, Fiat, Audi, Bmw,Toyota etc

                            2.POWERDRIVE

                            3.STARLINE - Cehia cred http://www.starline-parts.com/home-page

                            4.SIDEM - Belgia, au fabrica si la Suceava http://www.sidem.be/lowres/ aceste piese nu sunt chiar ieftine

                            5.TALOSA - Cehia http://www.talosa.info/

                            Ma intereseaza bielete, brate inferioare, pivoti, bieleta directie, bucse etc etc

                            Comment


                            • #44
                              Ma intereseaza bielete, brate inferioare, pivoti, bieleta directie, bucse etc etc
                              Pune Lemforder sau TRW. Ieftin si bun.

                              Lemforder e echipare originala in grupul PSA si la Dacia in ultima vreme.

                              Comment


                              • #45
                                cine se apuca de contrafacut trw? e mai mult decat ok raporul pret/calitate parerea mea

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google