Ce Dimensiuni De Anvelopa Folositi Pe Jantele De 15" Inafar De Standard 185/65/15

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu gasesc imi poti pune linkul te rog!

    Comment


    • #17
      Cauta aici!
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • #18
        Imi cer scuze celui care a facut acest thread "LoganManiac" dar vreau sa adaug ceva si anume CRED CA AR FII INTERESANT SA SE PUNA SI POZE (de catre cei care au asa ceva pe masina )sa ne facem si noi o idee cum ar venii pe masina.
        Numai bine!

        Comment


        • #19
          205/55/16 pe atunci fara arcuri sport...
          Attached Files
          "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

          Comment


          • #20
            Super tari jantele , ai ales niste jenti care merg f bine pe culoarea aia (le-ai trecut in talon sau pur si simplu ....)

            Comment


            • #21
              jantele nu vor ramane asa... au pregatita o sedinta de bronzare... mica...

              in talon le am ca toti restul cu jante pe 16
              "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

              Comment


              • #22
                Banuiesc ca sunt OFF TOPIC , dar ca sa nu mai deschid alta discutie postez aici poate ma ajuta cineva (oricum se discuta despre ANVELOPE).
                Am o masina cu garda cam joasa si e cam naspa cu bordurile si cu drumurile noastre si vreau sa o inalt putin (reprezentanta nu poate si mai e inca in garantie) ma gandeam sa modific diametrul rotii in acest moment am 185/65/15" , ma gandeam sa pun alte jante si anvelope 195/65/16 .Credeti ca se mai ridica putin ,si cam cu cat?

                Astept parerile voastre

                Comment


                • #23
                  cauta pe goagal... echivalente anvelope... si o sa iti faci idee...
                  "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                  Comment


                  • #24
                    B-81-VYX:Salut.Daca iti pui alte jante depinde f mult de latimea lor.eu am avut gume de 195/65/15 si pot sa iti zic ca e o imbunatatire, masina nu mai simte gropile ca in cazul gumelor de 185.Masina se v.a inalta dar nu cu mult, nu cred eu ca te dai cu masina la coasta.Sper sa te ajute parerea mea
                    TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                    Comment


                    • #25
                      garda la sol mai mare cu 3.2 cm

                      Originally posted by B-81-VYX View Post
                      Banuiesc ca sunt OFF TOPIC , dar ca sa nu mai deschid alta discutie postez aici poate ma ajuta cineva (oricum se discuta despre ANVELOPE).
                      Am o masina cu garda cam joasa si e cam naspa cu bordurile si cu drumurile noastre si vreau sa o inalt putin (reprezentanta nu poate si mai e inca in garantie) ma gandeam sa modific diametrul rotii in acest moment am 185/65/15" , ma gandeam sa pun alte jante si anvelope 195/65/16 .Credeti ca se mai ridica putin ,si cam cu cat?

                      Astept parerile voastre
                      Daca pui jante si anvelope 195/65/16 masina se va inalta cu (16 inch - 15 inch) x 25.4 mm/inch + (195 mm -185 mm) x 65% = 31.9 mm

                      Deci masina va avea garda la sol mai mare cu aproximativ 3.2 cm fata de cauciucuri si jante de 185/65/15
                      Last edited by stolniceanulucian; 7 April 2011, 12:47.
                      Logan GPL 1.4

                      Comment


                      • #26
                        se aseaza bine cu 195/60/15 dar nu iti trebuie omologare ceva de la rar..? am avut probleme cu politia

                        Comment


                        • #27
                          Omologare iti trebuie pt. oricare alta dimensiune decat cea/cele stock.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #28
                            salut, sunt cam nepriceput la cauciucuri. Dar imi caut o jeanta, si 4 cauciucuri. Cred ca am 185/65/14.. ma poate ajuta cineva, cu un link, etc....

                            sunt din brasov

                            Comment


                            • #29
                              Vreau sa-mi iau si eu un logan de 1.2. Stie careva ce anvelope are in civ? Eu am pe actuala masina 195/50/15 si nu vreau sa renunt la ele.Daca 1.2 logan nu are in civ se pot omologa? daca da , exista vreun cost al acestei operatiuni?

                              Comment


                              • #30
                                Se poate omologa 195/50/15 pe Logan ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google