capace aerisire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • capace aerisire

    salut!! sunt nou pe forumuri.. abia am achizitionat un laureate plus 14 MPI si as dori sa intreb cum se scot capacele de la aierisire... au niste cleme ceva??? iar daca le vopsesc afectez cu ceva garantia ???

  • #2
    nu afectezi garantia... dupa ce ajungi cu masina acasa
    adica sa fie calde alea ca e mai usor se dilata bagi 2degete intre zabrele si tragi usor si ies cu totu bagi zabrelele la loc si vopsesti inelele

    sigpic

    Comment


    • #3
      sal julianno. sa-l stapanesti sanatos. vad ca nici n-ai ajuns bine cu ea acasa si deja te-ai apucat de treaba.bv tine-o tot asa...
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • #4
        bine ai venit pe forum!!!
        nerabdatori sunt unii, nici folia de pe scaune nu asteapta sa o dea jos, si trec la modificari spor!...
        Don't touch! Never ever steal
        Unless you're in for the kill

        Comment


        • #5
          ms de sfa SoNyKeL.... am sa incerc cat timp is calde... sper sa nu le rup... iar de faptul ca masina e noua... mdea... imi place sa mio fac pe gustul meu ;)

          Comment


          • #6
            Julianno ai reusit ceva??? vreau si eu sa fac cam aceeasi operatiune... de unde gasesc vopsea pt plastic? am un logan albastru mineral ce culoare imi recomandati sa-mi vospesc inelele???

            Comment


            • #7
              Nu trebuie vopsea pentru plastic, iei un spray de vopsea pentru caroserie si degresezi bine aeratoarele, le dai cu Primer si le dai cu vopsea.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google