nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

    acest thread este destinat "capcanelor" de pe drumurile Aradului. Sa stie si altii ce ii asteapta prin orasul nostru de bastina. postati poze va rog.
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

  • #2
    Deschid eu balul gropilor din Arad, cu una mai veche, in prezent decedata sau plombata, dar care a facut la vremea ei multe victime!

    Ia ghiciti pe unde era amplasata?!

    LE: din anumite pozitii seamana cu o aratura!!
    Attached Files
    sigpic

    207 noir obsidien

    Comment


    • #3
      Era intradevar aratura pe acolo dar de ceva vreme este cit de cit asfaltat. Din cite imi dau eu seama pozele sunt de la intersectia strazilor Voinicilor cu Renasterii.

      Comment


      • #4
        da, de acolo este poza, dar acuma e frumos si e asflat acolo!!
        sa speram, ca o sa si tina,si sa nu mai apara vre-o sora de-a ei pe acolo
        sigpic

        Comment


        • #5
          miky si wizard: va asteptam si pe voi cu "fericiri" de pe drumurile noastre ... sper sa reusesc si eu sa postez o piscina astazi (daca mai prind vreme ok)
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • #6
            asa parca ma lasa chefu de tuning exterior cand vad poze d-astea...
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • #7
              eu zic sa avem putina rabdare....acuma se termina Kogalniceanu (strada din Alfa ) are ca punct de terminare sfarsitul acestei luni.Dupa acea lucrare se va termina si drumul dintre UTA si Fortuna, ieri am trecut pe acolo si am vazut ca jumate din drum are bordura pusa si pe o parte si pe cealalta iar la asfaltare se va incepe dupa ce se termina drumul din Alfa.

              Ce ar mai trebui facut ar fi drumul ce inconjoara teatrul si pe o parte si pe cealalta, de la Teatru pana dupa primarie si restul ce a mai ramas pana la Podgoria. Gara - UTA, Praporgescu si ambele sensuri de mers Podgoria-Polivalenta.
              Eu zic ca astea sunt cele mai circulate drumuri din Arad si daca le`am avea pe astea in regula nu ne`am plange atata.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Din pacate am avut rabdare prea mult. Lista pe care ai facut-o daca ar fi pusa in practica ar fi totusi prea putzin, iar cand s-ar finaliza ultima parte a ei, in prima parte deja apar gropile. Daca mai circulati pe DN69 (Arad - Timisoara) constatati ca megalucrarea de anul trecut este de mult expirata (dupa o vara si numai jumatate de iarna), iar celebrele pavele de la trecerile peste liniile de tramvai au fost cel mai mare fassss "investitional" (pretenii lu' falci "stie") - adica sa pui pavele pe pat de nisip care dupa 100 de treceri se infunda si apar transeele langa linii, asa ca povestea cu calitatea drumurilor incepe sa ma plictiseasca!

                Voi reveni cu detalii fotografice...
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • #9
                  Originally posted by sorinj View Post
                  Din pacate am avut rabdare prea mult. Lista pe care ai facut-o daca ar fi pusa in practica ar fi totusi prea putzin, iar cand s-ar finaliza ultima parte a ei, in prima parte deja apar gropile. Daca mai circulati pe DN69 (Arad - Timisoara) constatati ca megalucrarea de anul trecut este de mult expirata (dupa o vara si numai jumatate de iarna), iar celebrele pavele de la trecerile peste liniile de tramvai au fost cel mai mare fassss "investitional" (pretenii lu' falci "stie") - adica sa pui pavele pe pat de nisip care dupa 100 de treceri se infunda si apar transeele langa linii, asa ca povestea cu calitatea drumurilor incepe sa ma plictiseasca!

                  Voi reveni cu detalii fotografice...
                  ok aici sunt deacord si cu tine dar....nu cred ca exista drum ca la 40 de grade afara sa reziste tirurilor care au tone...aici trebuie sa intervina si factorul politie care la capitolul asta inca viseaza, eu sincer afara n`am vazut masina de tonaj mare care sa circule pe timp de zi.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    eu tre sa ii trag o poza la o groapa frumoasa, chiar in drumul meu spre casa, adica pe strada aia cu rompetrolul din micalaca, strada aceea in jos,
                    poate diseara ii prind o poza, ca nu ma vede nimeni )
                    ii acolo groapa de vre-o 3 luni si nu prea poti sa o ocolesti ca is si masini parcate pe lateral pe acolo, deci o sa ii trag o poza in seara asta sa o vedeti (sper):P
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      deci am revenit cu poze cu groapa de care am zis mai sus(care sta bine mersi de vre-o 3 luni asa)!!
                      am reusit sa o "prind" si sa-i fac cateva poze)
                      deci o puteti sa o vedeti daca vreti pe strada aceea cu rompetrolul din micalaca, deci aceea straduta mica care duce intre blocuri,chiar aproape in capat la ea(PS:nu stiu cum ii zice la strada,dar cred ca Semanatorilor,dar nu is sigur:P)
                      da si sa va mai zic, ca fost cica "carpita" cu nisip,care dupa 3 zile a iesit tot de acolo si iar sa facut groapa!
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Frumoasa groapa!... Pe asta era sa o iau in plin sambata cand am venit la intalnirea loganistilor. @bubu_vasile radea de mine ca era sa raman acolo suspendat. Noroc ca am ocolit-o cu o roata pe stanga si cu jumatate de roata pe dreapta!!
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • #13
                          dap sorinj ai dreptate chiar frumoasa foc groapa, si cam asa se intampla, pentru ce-i care nu stiu ca este o groapa acolo vin normal si se trezesc cu ea in fata si atunci POC..da in ea de toata frumusetea,dar mai poti sa o eviti daca nu e parcata vre-o masina paralel cu ea,dar daca e nu ai ce face decat sa intri in plin in ea!!
                          Si va-m spus de vre-o 3 luni e acolo si nimeni nu o baga in seama!
                          i de-a dreptul penibil!!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            1. pe noua sosea voinicilor or aparut deja gropi ...de fapt aparusera dupa 1 luna de zile dar a dat`o falca la intoarse ca cica nu era gata

                            2. groapa aia imensa din pozele lui wizard24 e acolo daca faci dreapta la alimentara Delta si mergi tot inainte ...chiar inainte sa dai in strada Abrud ....era sa o iau aseara cand am fost la un prieten ) (nu mai merg in veci pe strada aia ...toata strada e prapad)

                            3. simti`ti pe ce strada sta un tovaras de`al meu. Strada se numeste Ludovic Santei (e fosta Savarsin).

                            4. Nu cred ca am timp azi dar in weekend sigur o sa pozez drumul pe care`l fac eu de la sosea pana in fata garajului ...sa vedeti prin ce trec zilnic

                            5. O zi faina sa aveti !
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              wizard: inseamna ca suntem vecini trec aproape zilnic prin fantana aia de pe semanatorilor. eu stau langa scoala. am pozat si eu ieri groapa, dar nu mi-a placut cum au iesit pozele asa ca o sa ma duc si o sa ma "implant" cu loganu' in ea si o sa ii fac poza asa.
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google