nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte asemanatoare pozele. In prima lipsesc doar ... blocurile.

    Comment


    • Cata dreptate si spirit de observatie ai Laule!
      sigpic

      207 noir obsidien

      Comment


      • Nici nu s-a uscat bine vopseaua marcajelor pe Vlaicu, si au aparut cartitzele (alea cu 2 picioare). Deh, unde e asfaltu' nou prinde mai bine picameru'... FELICITARI drumarilor.
        Attached Files
        sigpic

        207 noir obsidien

        Comment


        • da, da ... din pacate sunt o groaza din astea. cand o sa mai bage si tirurile pe acolo se duce dracu toata lucrarea pe care o sa o platim de o sa ne sara ochii si nu o sa ne alegem cu nimic. doamne, ce cap patrat trebuie sa ai (domnule primar) incat sa spargi asfaltul (care si asa nu era cine stie ce) ca sa faci (refaci) canalele ?
          asta e singurul motiv pentru care il regret pe ceausescu ... ii impusca pe toti care faceau tampenii de genul asta ...
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Mai nou se pare ca si pe Lacului e teroare(pe sensul de mers spre Podgoria), mai ales dupa fostul magazin de arme de pe dreapta... Era sa intru azi cu Maty intr-un transeu de toata frumusetea, care era foarte prost semnalizat, norocul meu ca nu am tinut asa aproape de microbuzul din fata mea, ca altfel il luam in plin si puteam linistit sa schimb cauciucurile si jentile la ambele roti din dreapta. Pe cuvantul meu, la cate santiere sunt prin oras, mai ca nu se merita sa circuli cu masina din cauza gropilor, transeelor si a altor capcane...

            Iar de cei care sparg acum asfaltul pe Vlaicu, i-as pune sa manance tot asfaltul decopertat, sa le treaca pofta de spart aiurea. Desi daca stam sa ne gandim, nu cred sa fi existat un singur caz in care dupa ce s-a asfaltat o strada/bulevard etc sa nu fi venit cineva sa sparga doar fiindca nu si-au putut repara ce era de reparat/revizuit/reinnoit inainte de a se turna stratul proaspat.

            Sunt curios cat timp va trece pana vedem primul mini-santier dupa terminarea lucrarilor la Podgoria... Parerea mea e ca MAXIM 2 luni.

            Si se mai mira unii de ce toti romanii care pot emigreaza in Occident sau America...
            sigpic

            Comment


            • Iar de cei care sparg acum asfaltul pe Vlaicu, i-as pune sa manance tot asfaltul decopertat, sa le treaca pofta de spart aiurea. Desi daca stam sa ne gandim, nu cred sa fi existat un singur caz in care dupa ce s-a asfaltat o strada/bulevard etc sa nu fi venit cineva sa sparga doar fiindca nu si-au putut repara ce era de reparat/revizuit/reinnoit inainte de a se turna stratul proaspat.
              Problema pe Vlaicu e alta... de cand s-a surpat primul canal (ca au fost puse de mantuiala, doar sprijinite pe vechile guri) drumarii tremura ca nu li se va receptiona lucrarea. Plus ca daca baga deviere de centura prin Vlaicu si vor circula tirurile (vorba lui bubu) canalele vor cadea (la propriu) ca popicele. Atunci sa vezi scandal!
              sigpic

              207 noir obsidien

              Comment


              • Mai putin si orasul va arata ca si NEW YORK-UL.
                Am mai vb despre asta la intalnirea de sambata @Sorine!!!
                Trebuia facute astea dupa revolutie ,numai cine a fost primar pe atunci nu prea la interesat

                Comment


                • De abia astept sa o vad odata si pe asta. (faza cu New York - ul)
                  Ar fi bine sa plecam cu totii intr-o vacanta de vre-o trei luni si sa revenim dupa aceea in oras ca e dezastru cum se lucreaza.
                  Urmatoarea investitie o sa fie intr-un elicopter marca "Dacia Steppe" sau intr-un avion personal asa cum are Shaloo. ....restu`s ......vorbe.
                  Last edited by lau; 23 June 2009, 22:37.

                  Comment


                  • Ca bine zici @mariuse_g... numai ca gresesti putin! Aradul deja arata ca New Yorku' pe la 11 septembrie 2001. Nu stiu cand se vor repara craterele din asfalt, iar pe noua lucrare BERD te simti ca pe valurile Dunarii. Mai nou s-au apucat si de Iuliu Maniu (e frezat in trepte dupa moda EMO), pe pe toate benzile deodata si pe ambele sensuri de mers, ca la ore de varf stai juma de ceas sa ajungi de la liceu pana in podgoria. Se monteaza borduri (oare cine le vinde de s-au pus deja in tot orasul numai in ultimii 2 ani) se fac gauri in asfalt si se lucreaza doar la orele de maxima imbulzeala... aseara pe la 6 am trecut intamplator pe acolo si era o liniste mormantala nu lucra nimeni (e adevarat ca nici circulatie nu era - asa ca de ce sa lucreze cand nu incurca pe nimeni?!).
                    sigpic

                    207 noir obsidien

                    Comment


                    • Exact.Tot timpul se nimeresc sa lucreze la orele de varf.

                      Comment


                      • pai bine nenicilor dar si ei au tot program de 8 ore, adicatalea de la ora 8 la 17. Credeti ca ii plateste cineva sa lucreze la alte ore ? sa nu mai vorbim de ore suplimentare ? no chance
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • Originally posted by sorinj View Post
                          Ca bine zici @mariuse_g... numai ca gresesti putin! Aradul deja arata ca New Yorku' pe la 11 septembrie 2001. Nu stiu cand se vor repara craterele din asfalt, iar pe noua lucrare BERD te simti ca pe valurile Dunarii. Mai nou s-au apucat si de Iuliu Maniu (e frezat in trepte dupa moda EMO), pe pe toate benzile deodata si pe ambele sensuri de mers, ca la ore de varf stai juma de ceas sa ajungi de la liceu pana in podgoria. Se monteaza borduri (oare cine le vinde de s-au pus deja in tot orasul numai in ultimii 2 ani) se fac gauri in asfalt si se lucreaza doar la orele de maxima imbulzeala... aseara pe la 6 am trecut intamplator pe acolo si era o liniste mormantala nu lucra nimeni (e adevarat ca nici circulatie nu era - asa ca de ce sa lucreze cand nu incurca pe nimeni?!).
                          Poate pt ca incurcau circulatia in gradiste, oricum bacaoanii ( drumurile nationale) nu stau sa se uite cum pune edil construct bordurile, ei s-au apucat de frezat, toarna asfaltu si pleaca mai departe, doar mai sunt multe drumuri de reparat prin tara.

                          Comment


                          • Din pacate acum cauta capacele de canal.
                            Si din pacate si semafoarele le stau in cale.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Mai fratilor, astia cand termina cu podul de la Gradiste ? Deja ma dispera

                              Comment


                              • Dap e teroare acolo, nu prea mai ai pe unde merge, ori pe linile de tramvai unde ai toate sansele sa-ti tai cauciucurile, ori pe drumul lor "barberit" unde iti f*** toata masina!
                                E dezastru, deja au taiat asfaltul de vre-o 3 sapt aproape si nimica, tot asa il lasa!
                                Si eu injur de fiecare data cand trec podul!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google