Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am si eu o intreabare a posesorii de logan PH2. Ce masa are un logan berlina laureate 1.4?
    adica cat scrie in talon?

    Comment


    • F2 cantareste cu 100 de kile mai mult ca vechiul F1 . Cel putin asa scrie in talon , inca pe cantar n-am pus-o pe asta noua . 1.6 MPi + Gpl 1102 KG.
      1.6 MPi Icy White

      Comment


      • Reglajul lombar exista in continuare, pentru Romania. Si poate pe unele loturi nu a existat, nu neg asta.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Imi poate spune si mie cineva va rog frumos cat este asigurarea casco pt un laureate 1.4mpi? Aprox 8700 euro pretul de achizitie.Vreau sa imi dau seama daca atunci cand este luata in leasing asigurarea casco este mai scumpa.Specific ca pentru modelul de mai sus luat prin RCI Leasing asigurarea este undeva la 5% din valoarea masinii.Poate nu sunt la curent cu piata dar nu este cam mult?

          Comment


          • Maxim 500 EUR/an cu fransiza 0 RCI leasing lucreaza numai cu omniasig. Daca iei masina in leasing asigurarea RCA va fi pe persoana juridica, iar pentru 1.4 e in valoare de 665.00 RON

            Comment


            • Multumesc juann.Sa inteleg ca si pentru RCA sunt preturi "preferentiale"?Imi poate spune cineva concret cat plateste casco si RCA pt un logan 1.4 luat cu banii jos?

              Comment


              • Daca il iei cu banii jos poti alege tu firma de asigurari...Deci da un search pe google cu numele firmelor de asigurari si o sa ai raspunsul. O sa gasesti tarifele lor.
                Preturile difera de la o societate la alta...Au fel si fel de oferte...
                Aici totusi nu se poate discuta despre asigurari...e un topic separat pentru asa ceva.

                Comment


                • Multumesc de informatii si imi cer scuze pentru off-topic.

                  Comment


                  • Folia alba si acele de prestige se potrivesc la ph2 nu? ,am in gand sa imi cumpar una sa ii schimb aspectul sa arate ca un laureat la bord

                    Comment


                    • Tabloul de bord a ramas acelasi...Deci poti sa o faci

                      Comment


                      • Aseara am luat masina de la dealer, prestige 16 16v ph2.Trebuia sa am reglaj lombar la sofer?Dealerul zice ca s-a suprimat dotarea.Adevarat?
                        Unde tre sa ma uit daca am bara stabilizatoare?
                        Scuze daca sunt off topic, dar sunt cam nou pe forum si nu prea ma descurc.
                        Merci pt intelegere.

                        Comment


                        • La prestige trebuie sa ai neaparat LOMBAR . Eu am si pe Laureate si am . Eu in locul tau cf legii as refuza masina . Te duci cu ea la ei . Si spui ca vrei sa refuzi masina ca nu e conforma cu ce scrie in cartea ei si fisa de prezentare . Alt motiv nu tre` sa le dai . Iti vei primi banii pana la ultimul` cent .
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • Ingerulol despre ce lege e vorba? Sigur poti sa o refuzi asa fara sa dai motive? Chiar dupa ce ai luat-o de la dealer?

                            Comment


                            • Masina o poti refuza inainte de a semna...Dupa ce ai semnat actul de predare primire nu prea mai ai cum sa o dai inapoi...
                              sigpic

                              Comment


                              • Sa zicem ca masina arata ok si nu sunt motive tehnice/estetice pentru un refuz.
                                Se poate totusi refuza? Fara a da un motiv anume? Contractul respectiv ofera clientului posibilitatea asta?
                                E interesant de stiut pentru ca daca e asa clientii pot presa dealerii (de ex. "va rog sa aduceti masina la timp altfel s-ar putea sa o refuz"; sau alte faze din astea).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google