Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intr-adevar,"functioneste" si fara cheia de contact.Am verificat in seara asta.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • Salutare,

      D-Fens si care ne-am mai luat masini in ultimele saptamani, si care nu am platit taxa de poluare, ce ziceti scapam de ea?

      Astia zic 1 decem..Eu cred ca este vb pentru masinile noi care nu sunt inmatriculate pana la 1 dec....

      Aha poate sa ne-o taie si sa zica pentru masinile noi care vor fi achizitionate dupa 1 decem


      Ce ziceti?

      Comment


      • Nici eu n-am platit taxa de poluare si sper sa scap de ea. Daca nr rosii sunt valabile o luna mai am pana in 13 dec. Mi-ar prinde super bine 850lei. Oare scapam?

        Comment


        • Da sa primim si noi astea care am platit taxa banii inapoi, mi se pare cam discriminare, dar in Romania orice e posibil. Si mie mi-ar prinde bine 384 de euro sa ii primesc inapoi.

          Comment


          • @alxoo7 eu zic ca scapam, am citit chiar acum ca dupa 1 decembrie taxa nu se mai plateste!

            Dar din pacate nu cred ca cei care deja au platit-o vor lua banii inapoi... Probabil sunt pedepsiti pentru ca au luat masina cand lucrurile mergeau bine si nu era criza financiara ca acum

            Comment


            • Mda..... Nu ne ramane decat sa ne strangem mai multi si sa dam statul in judecata .

              Comment


              • E vorba de taxa care se plateste la inmatricularea masinii.Cele care au nr rosii inseamna ca nu sunt inmatriculate,logic nu?.Nu vad de ce ne-ar sari pe noi,cei care am luat masinile pana pe 1 dec.(totusi,nu m-ar mira).
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Orice este posibil in Romania, eu oricum am mici sperante sa mai primesc 1.300 RON (taxa de inmatriculare) inapoi!

                  Comment


                  • Ai dreptate,astia n-au zis nimic de recuperarea taxei.Asta este,noi sa fim sanatosi si sa n-avem probleme .
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • Din cate am auzit pe la tv e vorba de suspendarea temporara a taxei auto la masinile noi. Asadar nu s-a scos, doar s-a suspendat pana in 2010. Cu alte cuvinte au dat-o asa ca sa nu se poata aplica legea retroactiv si sa isi ceara si cei din 2007 si cei din 2008 banii inapoi .
                      Dupa cum zicea mai sus si D-FENS .. Noi sa fim sanatosi!!!
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Loganul e tare

                        Comment


                        • Am 40 000 km fara probleme

                          Comment


                          • Am 300km. La livrare am fost putin dezamagit de lipsa reglajului lombar si de gumele kormoran (pe laureat) dar sunt multumit de cum se comporta la drum.

                            Comment


                            • Oricum daca este sa se dea banutii inapoi ...Ii vor da dar undeva la inceputul lui 2009 ca sa opreasca ei taxe si impozitele aferente si apoi restul (daca mai ramane ceva) )
                              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                              Comment


                              • Nu o sa se returneze niciun ban...Se vor da banii inapoi cui? Incepand cu ce data de inscriere a masinii?
                                Cred ca sunttem off daca discutam asta aici...Exista topic pentru taxa de inmatriculare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google