Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La configurator pe site-ul dacia nu mai apare culoarea bleu electrique...

    Oare Dacia face economii la vopsea(criza, ce sa-i faci) sau iar e busit site-ul?

    Comment


    • Cel mai bine suni la dealer. E posibil sa fi fost cererea fff mica pentru culoarea asta si au scos-o temporar.
      In alta ordine de idei stiu ca era un propietar care spunea ca a ridicat un prestige bleu electrique si l-am rugat sa puna o poza. Pacat ca ne-a uitat . Eram foarte curios cum arata bleu electrique. Din cate am vazut sunt cateva culori noi pe logan ph2, dar in trafic le-am intalnit doar pe cele vechi. Oare nu comanda lumea? Eu macar asa din diversitate m-as uita si la o culoare noua
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • Eu am Bleu Electrique si imi place foarte tare, uite aici o poza sa te lamuresti.
        Attached Files

        Comment


        • Arata super masina vopsita Bleu Electrique. Sper sa pun si eu poze in cateva zile cu Prestige-ul.

          Comment


          • Originally posted by sebi4fc View Post
            Oare nu umbla putin si la servo ?? Sa o faca mai usoara ce ziceti??? Stie cineva ceva.???

            Toata mecanica ramane la fel. Sunt modivicari doar la LOOK.

            Comment


            • Originally posted by alxoo7 View Post
              Am 300km. La livrare am fost putin dezamagit de lipsa reglajului lombar si de gumele kormoran (pe laureat) dar sunt multumit de cum se comporta la drum.
              de gumele kormoran te cred dar laureatul trebuie sa aibe reglaj lombar standard

              Comment


              • S-a scos,eu am doar maneta sub scaun,in rest...
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Eu la laureate am primit cauciucuri Michelin si reglaj lombar, dar e pe gaz si luat in septembrie.
                  AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                  Comment


                  • Mai da-l incolo de reglaj,pana acum nu i-am dus lipsa.L-a scos,asta e!.Cauciucuri am Barum Brillantis,cred ca sunt mai bune decat Kormoran.Mi-ar fi placut Michelin,dar nu-i nici o problema.
                    Last edited by D-FENS; 24 November 2008, 22:45.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • Eu am Conti Eco Contact 3 , care sunt destul de "gumate" dar mai prind pietricele , si am si reglaj lombar , dar al meu e luat in sept si e si pe gaz . Acum am inteles ca GPL-ul nu mai primeste CD PLayer chiar daca e Laureate cum l-am achizitionat eu pe al meu
                      1.6 MPi Icy White

                      Comment


                      • Nu ma deranjeaza prea mult lipsa reglajului lombar pe laureate ph2 (ce-am avut si ce-am pierdut) insa este enervant ca situl Dacia si delarul sa-ti spuna una si masina sa vina cu alta!
                        Last edited by alxoo7; 25 November 2008, 18:05.

                        Comment


                        • Azi mi-a venit masina (Prestige PH2, 1.6 16v, Bleu Electrique). Si am parcurs deja primii 90km. Si acum primele impresii la cald...

                          Ce nu-mi place:
                          - a venit cu cauciucuri Kormoran
                          - se observa in partea dreapta spate un defect de finisare intre portbagaj si far - o gaura destul de inestetica; partea stanga e ok
                          - cand merg pe piatra cubica se aude un zumzet enervant in portiera dreapta fata
                          - Blaupunkt-ul care are un ecran mic si trist si care sta secunde bune pana citeste un cd cu mp3-uri(comparativ cu Pioneer-ul de pe vechea masina)

                          Ce imi place:
                          - motorul
                          +am ajuns la 100 pe strada dreapta la 2750 de ture
                          +sunetul motorului
                          +m-am descurcat ok prin oras fara sa trec de 3000 de ture
                          - insonorizarea/tinuta de drum (comparativ cu vechea masina - Logan 1.4 Laureate din 2005)
                          +se aseaza mai bine in curbe
                          +la 100 in conditii de vant parca e mai liniste inauntru
                          -chestiile specifice PH2: culoarea car erata super, farurile, portbagajul spate, interiorul etc

                          Comment


                          • Sa te bucuri de masinuta!Bravo!
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • Eu deocamdata n-am nici un "greiere" si sper sa nu apara prea curand iar distantele dintre subansamble sunt asezate la distantanta egala atat in fata cat si in spate capota portbagajului, cred ca si-au dat interesul mai bine astea de la fabrica masina fiind din primele serii :P.

                              Comment


                              • Catalin27182 modelul prestige trebuie sa vina cu jante de aluminiu si abs si obligatoriu cauciucuri Conti Eco Contact 3 sau Michelin mai bine suna la vocea clientului si te lamuresc ei e posibil ca cineva de la dealer sa fi avut nevoie de gume mai bune

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google