Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi de raspuns dani p
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by nickpitic View Post
      Nu inca, ezit as fi vrut un 1,5dci 85 cp, dar mi se ofera la schimb 1,6 16v.Imi doresc foarte mult un dci,dar
      Din informatii neoficiale, cica numai dci-ul de 85 cp ar mai fi facut afara, celelalte motoare se fac la noi.Asta nu ca celelalte ar avea ceva. Asa o fi?Are cineva date mai exacte?
      @nikpitic, nu te lasa influentat de altii sau de faptul ca o sa astepti mai mult, ia ceea ce crezi ca-ti place tie pentru ca mereu o sa stai cu inima indoita.
      Last edited by Cromatic; 21 August 2008, 20:10.

      Comment


      • Toate motoarele se asambleaza in Dacia...Insa cu piesele lor

        Comment


        • Aha, e clara acum.Sincer si eu aveam unele indoieli, nu stii niciodata care este strategia "low-costului" asta.Mersi Tweety de informatie.

          Comment


          • Oricand domnule...

            Comment


            • Taxa este 820 ron, platita saptamana trecuta.

              Comment


              • Poate cineva sa confirme ca Logan Phase Deux are bara stabilizatoare o poza va rog deoarece am comandat si eu un Logan PH2 Laureate 1.4 Mpi cu optionale : ABS , geamuri spate electrice si MP3 si am fost ingrijorat cand am vazut ca e posibil sa nu aiba bara stabilizatoare si am intrebat si la VC ,uite raspunsul de pe 2 mail care le-am trimis (adrese de mail si nume diferite) , un lucru bun insa cu amoritzoarele pe gaz asa o fi ?? Ppoate sa confirme cineva ?? :

                vehiculul dumneavoastra nu este dotat cu bara stabilizatoare si ca amortizoarele acestuia sunt pe gaz
                Cu stima,
                Agent Servicii Client,
                Tomescu Mihai Alexandru

                Protectiile la praguri sunt prezente pentru usile fata si spate, ambreiajul este mecanic, amortizoarele sunt pe gaz si va mentionam, ca automobilul nu este echipat cu: filtru polen, bara stabilizatoare
                Cu stima,
                Agent Servicii Client,
                Florinela Stanisteanu

                deci am devenit si mai ingrijorat poti te rog sa pui o poza cu bara stabilizatoare te rog (masina mea ajunge undeva in jurul datei de 18 sept . Care sunt primele impresii??)

                Comment


                • Din cate stiu are bara stabilizatoare sigur insa nu are amortizoare pe gaz, cele pe gaz fiind doar pe versiunea prestige.

                  Comment


                  • Hai ca intervin si eu pentru ca sunt in aceeasi situatie cu cboghiu.
                    Exista cineva care a cumparat versiunea Laureate si poate sa confirme daca are sau nu bara stabilizatoare????? Ca mi-e fff greu sa cred ca unele masini au si altele nu, in aceeasi versiune, ar fi de rasul curcilor.

                    Comment


                    • Andrei zicea ca au si el stie destul de bine. Asteptam raspunsul lui

                      Comment


                      • Am mai citit acum un raspuns de la Sir "Vocea Clientului"...Se pare ca bara stabilizatoare au numai loganurile ph2 cu motor de 1.6 si directie asistata. E fenomenal, deci conceptia lor e ca motorul de 1.4 e prea puturos (adica prea sigur) ca sa mai aiba nevoie de asa ceva.
                        I give up...

                        Comment


                        • Prin 2006 cand am luat eu masina se auzea ca motoarele dci vin asamblate din Spania. Acum cine mai stie?

                          Comment


                          • Motoarele se asambleaza la pitesti, dar piesel vin din franta/spania;
                            bara stabilizatoare ar trebui sa aiba toate versiunile, mai putin primele ambiance-uri. Ca sa vedeti ca aveti sau nu, uitati-va sub masina, daca vedeti o bara de 12-15mm diamtreu ce trece de la roata din stanga fata la dreapta fata, prinsa de bratul rotii, aia e bara stabilizatoare. Si inca ceva: nu va luati intotdeauna dupa vocea clientului...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Interesant, pai daca e asa eu nu ridic masina le zic ca le platesc sa-mi monteze bara stabilizatoare... Orcum mi se pare o tampenie pt ca la sutele de milioane cat costa masina cateva milioane cat mai costa bara aia sa nu le puna. Auzi imi pune suport de ochelari si in schimb imi scot bara stabilizatoare....

                              http://www.youtube.com/watch?v=Uk1t2-tQXTU

                              Comment


                              • Si pe site-ul oficial la date tehnice -> puntea fata: "McPherson cu braţ inferior triunghiular şi bară stabilizatoare" dar are o * care spune "in functie de versiune"

                                :-) deci s-ar putea sa (nu) aibe bara stabilizatoare ...
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google