problema-la indicatorul de ulei...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    N-o sa o schimbe pe garantie mai mult ca sigur, ca e un defect de utilizare.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Originally posted by andrei View Post
      30 euro e o joja, dar trebuie dat carterul de ulei jos ca sa se scoata cu tot cu ghidaj si sa se inlocuiasca.

      Asta-i culmea...daca o joja costa atat ...atunci nu vreau sa ma mai gandec cat costa celelalte vorba colegului de mai jos kiar ca m-am fericit sincer nu credeam ca bucata aia de plastic costa mai mult de 30RON...

      Comment


      • #18
        Originally posted by andrei View Post
        N-o sa o schimbe pe garantie mai mult ca sigur, ca e un defect de utilizare.
        Ce defect de utilizare sa fie, cand joja era si este intepenita? Daca joja era OK si ar fi tras el la stg. sau la dr. in loc de vertical, poate, dar cata vreme e rupta sub buza tubului si tubul nu e indoit....
        Stiu ca n-or sa accepte, dar mi se pare aiurea.... Merita incercat...
        Cel mult pot sa-i reproseze ca are putere-n degete...

        Comment


        • #19
          nu stiu cum e la benzina, dar stiu ca la dci joja aia are o forma de iti vine acru pana o scoti din motor, apoi te chinui iar cateva minute sa o bagi la loc. trebuie lucrat cu atentie... si mie imi e teama sa nu o rup pe acolo... nici nu stiu cat de sanatos e materialul acela din care e facuta...
          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

          Comment


          • #20
            Originally posted by Andreis View Post
            Ce defect de utilizare sa fie, cand joja era si este intepenita?
            Eu ma gandesc si ca service-urile noastre nu vor sa-ti schimbe piese care nu prezinta urme de rupere, dar pe asta cred ca nici nu se uita.
            Ca pana la urma urmei nu poti sa demonstrezi ca nu era materialul bun sau ca s-a intepenit, tot el e vinovatul ca a tras de ea in loc sa mearga in service daca a vazut ca e intepenita.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              Am fo la un servis care comercializeaza si componente de LOGAN... joja de ulei
              costa nici mai mult nici mai putin de 25 RON si nu 110 RON (30 euro) ca la reprezentanta...deci cu alte cuvinte porci aia de la reprezentanta....

              Angajatul de la magazinul respectiv...mi-a prezentat joja...i-am zis ca am Logan Prestige ..si l-am intrebat daca joja e aceeasi pt toate loganele...
              El mi-a zis ca pt Prestige si pt Diesel jojele sunt la fel...ca au aceeasi baie de ulei...la restul respectiv (1.4MPI si 1.6 MPI) sunt diferite...
              E adevarat ca joja de la Diesel e fel cu joja de 1.6 16V?

              am gresit mai sus...service ..pardon :P
              Daca e buna joja aia o cumpar si samata fuga cu masina in service :P
              Last edited by andrei; 12 February 2008, 20:26.

              Comment


              • #22
                Tu la masina ai joja curbata sau dreapta?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by andrei View Post
                  Tu la masina ai joja curbata sau dreapta?
                  Prima data cand am verificat nivelul uleiului acum cateva luni...m-am uitat la joja ..ea nu e perfect dreapta era putin curbata...asta am observat atunci....nu stiu daca la asta te referi..nu ma pricep...se vedea ca e putin indoita...na si m-am intrebat de ce e asa...
                  Tipul asta de la magazin mi-a aratat o joja care zice el ca mi s-ar potrivi la masina...si era putin curbata..io nu prea am bagat de seama detalile astea..

                  Comment


                  • #24
                    Compara-le si tu la lungime. Fa rost deo joja de 16v si mergi cu ea la magazin si masoara-le, sau ia o ruleta la tine si masoar-o pe aia din magazin, posteaza pe forum si o sa vedem daca sunt de aceeasi lungime.

                    Comment


                    • #25
                      Joja de 1,6 16v si cea de la dCi nu sunt la fel, prima e curbata (chiar foarte mult) si a doua e aproape dreapta.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by andrei View Post
                        Joja de 1,6 16v si cea de la dCi nu sunt la fel, prima e curbata (chiar foarte mult) si a doua e aproape dreapta.
                        da-mi voie sa te contrazic. nu stiu cum e la 1.6 16v, dar la dci stiu sigur ca e curbata ca serpentinele din munti! ma chinui sa o scot de la locul ei, apoi ma chinui mai mult sa o pun la loc. deci crede-ma, e imbarligata rau....
                        1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                        Comment


                        • #27
                          Pai atunci sa-l ia naiba de program, mie asa-mi arata.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #28
                            Pana la urma a scos joja?
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by andrei View Post
                              Pai atunci sa-l ia naiba de program, mie asa-mi arata.
                              nu stiu in ce progam de uiti, daca vezi 3D joja sau doar o poza... daca e poza, atunci poate e facuta dintr-un unghi anume si nu poti vedea exact forma ei... eu iti spun ca am dci si ma chinui o groaza cu joja aia si cu forma ei.... si e si un plastic de asta casant, tare, ca mi-e teama de multe ori sa nu imi ramana juma` de joja in motor, Doamne fereste...
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment


                              • #30
                                Nu nu am scos joja inca...o sa incerc sambata...ca sunt liber...in timpul saptamanii nu am cum ca ma duc pe noapte la serv si vin tot pe noapte :*

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google