Rezolvare Spoilar Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Axy

    buna idee ti-au dat cei de la sevice.

    Comment


    • #17
      Acum doar ce am venit de la masina unde am reusit si eu sa fac aceasta operatiune. Ca material am folosit bagheta care se pune sa delimiteze tavanul de pereti. Costul este undeva intre 3 lei si 10 lei (lungime 2 m evident nu ai ce sa faci cu atata, o sa iti mai ramana) - depinde de grosime si de cat de mult s-a lasat bara. Eu am folosit bagheta de 3 cm si am bagat-o intre buza aceea de tabla si bara. Am fixat suruburile si vine perfect acum. Multumim pentru idee initiatorului
      House is in the house

      Comment


      • #18
        Tare ideea ,si eu trebuie sa-l ridic pe spoiler pt ca sa lasat cam 2cm din cauza mea ca n-am fost atent cand dadeam cu spatele si l-am atins intro ancora la un stalp,sper sa nu mai fie rupt si alceva pe sub el
        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

        Comment


        • #19
          Ca sa nu mai adaugati nimic, dati spoilerul jos si incercati sa ridicati tabla pe care se prinde. Daca aia s-a lasat, inseamna ca trebuie sa o ridicam inapoi. Eu am folosit un lemn patrat si un ciocan. Am batut usor si si-a revenit.

          Comment


          • #20
            Sa stiti fratilor ca acesta este treaba de service autorizat, sa nu cumva sa distrugeti spoilerul ca atunci o sa va coste mai mult

            Comment


            • #21
              Originally posted by DORU BUTEAN View Post
              Sa stiti fratilor ca acesta este treaba de service autorizat, sa nu cumva sa distrugeti spoilerul ca atunci o sa va coste mai mult
              Treaba cui sa fie ??? Cred ca glumesti, am fost de n ori cu masina in service si mi-au zis ca ce nu a facut DACIA nu fac ei. Am sunat la VC si mi-au zis sa ma duc iar la ei si sa le dau telefon cand ajung si tot degeaba. Raspunsul lor : nu este treaba noastra
              House is in the house

              Comment


              • #22
                doar cele trei suruburi trebuie sa le desfaci? sau mai necesita sa mai dai jos si altceva?

                Comment


                • #23
                  pe laterale(stanga-dreapta) cum ai facut ca la mine tot a mai ramas distanta,ai taiat cumva tamburusul acele din bara?
                  Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

                  Comment


                  • #24
                    Un topic foarte util care da rezultate si greu de gasit.Cred ca merita mutat la Cum sa iti faci singur unde se uita mai multa lume care are nevoie.

                    Comment


                    • #25
                      Acum si in versiunea cu virgule

                      Un topic foarte util, care da rezultate, dar un topic greu de gasit. Cred ca merita mutat la sectiunea: "Cum sa iti faci singur", unde se uita mai multa lume.
                      My ride

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google