Cum Se Citesc KM Reali La Un Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu se inregistreaza Vorbesti sau scrii eronat.
    Last edited by Seba; 10 March 2011, 22:26.
    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

    Comment


    • #17
      Off topic : vorbesti si scrii de parca ai fi Dumnezeu. Te asigur ca nu esti asa ca te rog sa arati mai multa ingaduinta celor care au alta parere decat a ta . Atitudinea conteaza, nu ne-am adunat pe forumul asta ca sa ne certam .
      Last edited by Seba; 10 March 2011, 22:26.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #18
        Confirm si eu, la dci km se stocheaza si in ecu injectie.
        Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

        Comment


        • #19
          nu va mai contraziceti atata ... nu stiu daca rezolvati ceva ... benzinarele se pot face si nu se vede ... la diesel nu stiu sigur dar ceea ce stiu e ca km pleaca de la cutie, daca nu merge traductoru, calculatorul de injectie cum mai inregistreaza km???
          Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

          Comment


          • #20
            Confirm si eu ca la dci km se pot afla foarte usor si cu ddt2000.

            Comment


            • #21
              nu va mai certati, de fapt omul (tvstar1)are dreptate....nu se inregistraeza km ci.....metri si este o oarecare abatere intre cele doua inregistrari (tablou bord si UCE)

              Toate Bune!
              Last edited by Tek_ids; 20 October 2010, 12:15.
              Mai este mult pana departe ...sigpic

              Comment


              • #22
                Cearta fara bataie n-are rost. Deci cine zice ca se inregistreaza si in ecu injectie sa aduca dovezi si asa nu mai au ce sa zica ceilalti si gata.
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • #23
                  Si uite asa invata si cei care nu stiu
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • #24
                    atasez ceva dar se pare ca nu stiu sa il fac mai bine
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      sper sa se vada

                      Comment


                      • #26
                        Si inca o poza ...
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          Se pare ca eu am vorbit eronat desi nu ma certam cu nimeni cum a mentionat cineva mai sus ,nu stiam ca la dci ramine stocat si in ecm km ,am folosit ddt2000. Mai verific si daca este asa abia atunci imi cer scuze colegilor ,bafta si vorba unui coleg asa mai invata uni...
                          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                          Comment


                          • #28
                            km se mai pot vedea si aici cu conditia sa nu resetezi adaptivii de corectie la inj
                            Attached Files
                            Instalare computer bord, Xenoane, LED-uri bord, activari diverse functii UCH, montaj alarme, reparatii pompe directie asistata...BUZAU

                            Comment


                            • #29
                              doar la benzina nu raman km memorati, dar daca e ingrijita masina si arata bine, omu nu o mai baga pe tester sa-i vada km si o ia ca ii place
                              Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

                              Comment


                              • #30
                                Off: Cu toate astea ce am invatat din acest topic, eu personal daca ar fi sa vand masina mea, as face sa afiseze mai multi km decat cei reali. L-as pune asa pe la 200 de mii de km si sa ramana lumea uimit cat de bine merge si in ce stare superba este

                                On: danikon, toate treburile astea, adica principiul de functionare nu au stiut cei din service sa-ti explice? Chiar si daca nu au avut ei cum s-o verifice (sau defapt l-au verificat), dar nu ti-au zis de ce banuiesc ei ca are mai multi km?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google