Recomandare Pentru Instalare Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu e nici o modificare, sunt doar cateva mici ajustari facute din suruburile acelea de pe far.
    O sa caut un loc drept si o sa fac niste poze.

    Comment


    • #17
      instalatia e fabricata in franta sigur!!! a fost intrebat acest lucru si asa este firma nu o mai retin...se potriveste pe logan e h4 bixenon 6000k si asta e sigur...ce ziceti sa o iau? are garantie pe 2 ani la tot kitul are insturctiuni si omologare...dupa montaj o sa fac o reglare a farurilor la dacia...dar inca nu m-am decis sa iau kitul sau sa iau subwoofer statie si boxe... Saptamana viitoare mai merge o data la magazin...Multumesc!
      MY CLA

      Comment


      • #18
        Stai asa, usor cu omologarile ca iei teapa! Daca e 130 de euro doar pentru ca are omologare, poti sa o lasi acolo!
        Nimeni, dar absolut NIMENI nu-ti va omologa Xenon fara lupa pe nici o masina din lumea asta. Incearca sa iesi din tara cu xenoane si sa te opreasca pe la nemti ADAC-ul, sa vezi cum ramai fara masina
        Sfatul meu este sa-ti iei subwofer + statie sau boxe.

        Comment


        • #19
          stiu chestia cu lupe si spalator...si stiu si ca omologare este egal cu 0...eu nu iau kitul pentru omologare il iau pentru ca e superior celor chinezesti...
          MY CLA

          Comment


          • #20
            Dragul meu coleg. Nu arunca banii pe geam. Nimeni, dar absolut nimeni nu face in europa instalatii de acest fel intrucat ele sunt ilegale. Daca tot vrei ceva in far cu lumina mai multa pune niste lupe. Nici alea nu sunt legale, dar macar u deranjeaza in trafic. Tot ce gasesti in materie de xenon sunt kit-uri chinezesti la care platesti doar impachetarea(ambalaj pe care scrie made in france sau Bosch sau siemens sau mai stiu eu ce brand cunoscut). Daca nu crezi te rog sa intrebi cele doua mari firme de instalatii de iluminat Philips sau Osram daca au de vanzare asemenea kit(cauta email-ul pe site-urile oficiale). Daca acestea nu au... nu se fabrica asa ceva(in Europa).

            Comment


            • #21
              brioalex, de unde scoti tampeniile astea?
              Inclusiv la nemti gasesti kit complet pentru logan. Acest kit contine faruri cu lupe, sistem de spalare si senzori pentru auto-leveling.

              Comment


              • #22
                Originally posted by brioalex View Post
                Nimeni, dar absolut nimeni nu face in europa instalatii de acest fel intrucat ele sunt ilegale. .
                Mai documenteaza-te inainte sa vorbesti, nu mai vorbi din auzite ca nu ajuti cu nimic pe nimeni.Daca erau chiar asa de ilegale sau mai bine zis drastic de ilegale nu si le mai punea nimeni pe masini.Conteaza mult sa nu deranjeze pe ceilalti in trafic...


                Si eu astept sa mai strang niste banuti si am sa imi iau acel kit cu lupe de 5000k sau 6000k.Poate mai scad putin preturile
                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                Comment


                • #23
                  Ar fi bine daca gasesti de 4300k cum sunt cele de fabrica la anumite modele de masini.. Cu cat au valoarea mai mica, dau lumina mai alba.

                  Comment


                  • #24
                    daca ar fi de 4300k dealea as lua dar nu au numai de 6000k... joi mai merge odata la magazin sa mai intrebe...
                    MY CLA

                    Comment


                    • #25
                      Ai dreptate, alea cred ca doar pt fabrici sunt produse. De astea aveam la 2 bmw-uri de la serviciu.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by AlinVRS View Post
                        Mai documenteaza-te inainte sa vorbesti, nu mai vorbi din auzite ca nu ajuti cu nimic pe nimeni.Daca erau chiar asa de ilegale sau mai bine zis drastic de ilegale nu si le mai punea nimeni pe masini.Conteaza mult sa nu deranjeze pe ceilalti in trafic...


                        Si eu astept sa mai strang niste banuti si am sa imi iau acel kit cu lupe de 5000k sau 6000k.Poate mai scad putin preturile
                        Sunt la fel de ilegale ca si mersul fara centura. Doar ca sunt tolerate nu le face legale.

                        Originally posted by Razvy View Post
                        brioalex, de unde scoti tampeniile astea?
                        Inclusiv la nemti gasesti kit complet pentru logan. Acest kit contine faruri cu lupe, sistem de spalare si senzori pentru auto-leveling.
                        Sincer nu am auzit de asa ceva. Stiam ca sistemul de iluminare doar producatorul automobilului il poate omologa o data cu intreg automobilul. Daca poti da si un link catre un asemenea produs sunt interesat.
                        Last edited by brioalex; 10 March 2012, 23:08. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #27
                          bai oameni buni, nu mai vorbiti fara sa va informati inainte.
                          Sau macar nu mai dati informatii eronate oamenilor care au nevoie de informatii bune!
                          4300k e acea lumina alba spre galben (Alb cald) iar 6000k e albul acela perfect (alb rece)
                          Prestige, eu am de 6000k si nu ma pot plange de ele. Inainte aveam becuri care dadeau lumina alba (acelea cu pelicula albastra pe ele).

                          brioalex, poti cauta pe ebay, in special pe cel nemtesc, dar te previn ca sunt preturi de la 450 de euro in sus
                          omologarea o poate face oricine, nu doar producatorul.
                          Ce-i drept, e mai scump pt noi decat pentru ei.
                          Last edited by Razvy; 10 March 2012, 23:19.

                          Comment


                          • #28
                            Aici gasiti 2 imagini despre culoarea xenonului.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              vezi ca nu prea pusca prima poza cu a 2-a

                              Comment


                              • #30
                                Nu a zis nimeni ca sunt copiate din acelasi site. Producatori diferiti. Dar se vede diferenta culorii in functie de kilolumeni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google