J-ul Si Latimea Anvelopelor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Poti pune minim 195/45 pe R16 si optim 225/45 pe R16

    Comment


    • #17
      la 8j care e dimensiunea normala la anvelopa..merge 205?
      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

      Comment


      • #18
        vreau sa vand 4 jenti de logan euro 4 aliaj originale cam cat merge pretul?

        Comment


        • #19
          Originally posted by FLR View Post
          la 8j care e dimensiunea normala la anvelopa..merge 205?
          Pe janta pe 17 cu 8J eu am 215/45/17.
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • #20
            vreau niste recomandari ! si eu . sunt pe cale sa achizitionez niste jante pentru logan pe 15 cu latinea de 7J . o sa fie ok gumele de 185/65/R15?

            Comment


            • #21
              Nu. Cu cateva posturi in urma s-a spus ca e recomandat cel putin 195 ca latime. Poti pune de ex 195/60 R15 sau 205/60 R15

              Comment


              • #22
                bun am inteles si cam cat ma costa sa omologhez cauciucurile la rar ?

                Comment


                • #23
                  te costa mita , ca nu se omologheaza din ce stiu eu..
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • #24
                    @Seby21... citeste cu atentie postul #3

                    Comment


                    • #25
                      bun am inteles ca pot pune si 205 . da problema e urmatoarea . am motorizare 1.4 75 CP . nu prea vreau sa ma rog de ea sa atinga 100 km/h.


                      P.S:nu am de gand sa modific latinea cauciucului . imi sta foarte bine masina in curbe datorina faptului ca cei de la dacia mi-au taiat din arcuri la cererea mea . o sa optez pentru acelasi tip de jante dar de 6.5j care o sa le echipez cu 185/65/R15 .multumesc frumos oricum pentru ajutor
                      Last edited by Seby21; 5 November 2011, 13:13.

                      Comment


                      • #26
                        Anvelopa se poate omologa, janta nu. dodolorand are 195/50 r15 trecuta in talon ulterior.
                        Asta arata bine pe masina, dar e o diferenta fata de cea stock de cca 6%. Daca pui 205/60 r15 diferenta va fi de doar 0,9%. Aprox 1km/h mai lent. Nu se observa. Orice calculator de dimeniuni de anvelope sa consulti pe net, toate vor da aceeasi valori.

                        Comment


                        • #27
                          @ Danid le are trecute in talon ? poti da detalii

                          Comment


                          • #28
                            da, si dsing are de 17.. intrebati pe cineva de la itp sa vezi ce va zice.. scria undeva si dan.gutu explicatia
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • #29
                              mi a raspuns colegul dodolorand la pm. cica se merge in service dacia iti da o hartie ca ai anvelopele respective pe masina. cu acea hartie te duci la RAR, ti le trece in carte. se platesc taxe aprox 200 lei tot

                              Comment


                              • #30
                                Exact! Simplu, nu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google