J-ul Si Latimea Anvelopelor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    daca le folosesti pe toate 4 deodata, et nu conteaza asa mult. din cate stiu, la logan s-au facut doua modele de jante tabla, et45 si et53
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #77
      Eu am ET 40 pe logan pe jantele de tabla din fabrica si vreau sa-i iau jante de aliaj pentru vara 6,5j Et 35.
      sigpic

      Comment


      • #78
        Eu am avut asa:

        Vara 195/55/15 dar la anul am sa pun 205/55/15 jantele sunt WolfRace 6,5j
        Iarna 185/65/15 jantele sunt de tabla 6j
        http://www.youtube.com/watch?v=CqjwtuQAk-A

        Comment


        • #79
          si daca te opreste politia si te ia la bani marunti ce faci?
          sigpic

          Comment


          • #80
            imprumuta putin talonul )

            Comment


            • #81
              salll.. mi se pare ca pe logan ar merge niste cauciucuri ceva mai late... ce imi recomandati (legal) ... eu am acum jantele originale de aliaj...

              Comment


              • #82
                legal, pe jantele de 15 inch se monteaza cauciucuri cu dimensiunile 185/65 R15 - atat si nimic mai mult.
                Pe orice janta merg cauciucuri cu 3 tipuri de dimensiuni insa Renault a omologat doar dimensiunea de mai sus (ptr. 15").
                Last edited by Cromatic; 27 December 2013, 17:21.

                Comment


                • #83
                  pe cauciucuri de 195 ce jante cu ce J-uri intra maxim netinand cont de efectul "stretch". intra 7.5J?

                  Comment


                  • #84
                    Eu spre exemplu am pe fata 195/45/R16 - 7.5 J si pe spate 205/45/R16 - 9J , dar se pot pune o multitudine de combinatii de jante

                    Scuze completez combinatii de cauciucuri si jante
                    Last edited by Foose; 4 January 2014, 21:14. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #85
                      oare 195 55 16 intra pe 9 J sau ii cam mult?

                      Comment


                      • #86
                        195/45/16 pe 9j am vazut montate... dar sta cam intins cauciucul.
                        MY CLA

                        Comment


                        • #87
                          oare cu 55 sta mai ok? ca pe maina as vrea sa imi iau un set de Borbet T si alea is deobicei 7,5J cu 9J si ar fi bune cauciucuri 195 55 16 ca se gasesc mai usor

                          Comment


                          • #88
                            Uite aici un video.
                            MY CLA

                            Comment


                            • #89
                              Sigur intra dar asta inseamna si mai mult stretch iar dupa parerea mea ce-i mult da in kitsch . Printre altele poti pune si 155 pe 9 J dar ar arata nasol de tot . uite un alt exemplu dar difera dimensiunile : http://www.youtube.com/watch?v=DdHHHhcDEk8

                              Comment


                              • #90
                                va salut domnilor ! ce dimensiuni ar trebui sa aibe janta mica rezerva pentru logan ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google