Activarea Diferitelor Functii Secrete Ale Masinii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc mult pentru ajutor

    Comment


    • #32
      nu ai pentru ce
      sigpic

      Comment


      • #33
        Nu va suparati pe mine acum dar functia de care ziceam eu este atunci cand pui de la maneta pozitia sau faza scurta si opresti motorul luminile raman aprinde si daca deschizi usa de la sofer se sting singure.

        Comment


        • #34
          alea sunt functii pe care uch.ul nostru sunt sigur ca nu le stie
          cel mai probabil daca schimbi uch.ul o sa faca lucrul asta, dar cine s.ar baga sa schimbe uch.ul? sincer, eu nu
          sigpic

          Comment


          • #35
            Un vecin vroia sa activeze functia asta la loganul lui. Banuiesc ca e cam acelasi uch ca la renault.

            Comment


            • #36
              Stie cineva de unde as putea achizitiona DRL din tara, atasez un film sa inteleaga lumea despre ce este vorba http://www.tutorialelogan.ro/2011/02...ng-lights.html

              Comment


              • #37
                vezi ca face streulea o lista cu cine doreste si le aduce la regionala de la brasov, asa ca ia legatura cu el
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Interesant tutorial cu DRL.

                  Comment


                  • #39
                    M-am tot gandit si cred ca functia DRL poate fi facuta si cu un releu de protectie. Pinul 30 al releului se leaga la o siguranta de 10 amperi si din siguranta la firul de faza scurta de la far. Pinul 85 la firul de contact (A5 parca este) de la uch, 86 pe caroserie si 87 la +. Circuitul acesta functioneaza astfe. Atunci cand pui contactul se aprinde faza scurta si se stinge doar dupa ce iei contactul. Partea proasta este ca daca schimbi pe faza luna, faza scurta tot ramane aprinsa. Circuitul nu a fost probat dar garantez ca este functional.

                    De fapt se poate face un DRL cu 2 relee si o dioda dar nu se merita investitia si "tigania"
                    Last edited by laus2006_ro; 21 February 2011, 11:35. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #40
                      Poate fi facuta altfel.
                      Cu doua relee. Unul ce decupleaza DRL-ul la punerea pozitiei, si unul pentru alimentare. Singura chestie , becurile pentru DRL trebuiesc alimentate inseriate cu o rezistenta, la aproximativ 7V. Practic cand este contactul pus si pozitia 0 a blocului de lumini se va aprinde DRL-ul cu 7V pe faza lunga. Cand se pun pozitiile un releu intrerupe acest circuit si totul functioneaza ca inainte. Se poate monta si un martor in interior pentru a sti ca DRL-ul este aprins.
                      Last edited by adicata2003; 21 February 2011, 20:04.

                      Comment


                      • #41
                        putina atentie aici
                        Attached Files

                        ,,DE_TOATE,,

                        Comment


                        • #42
                          Interesant XML
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • #43
                            cine poate sa faca functia :sa se deschida geamrile din telecomanda masinii,cand esti iesit din masina.

                            se poate asa ceva,am vazut la un golf 3

                            Comment


                            • #44
                              Interesanta idee

                              Comment


                              • #45
                                Idei noi careva ca vreau sa mai mesteresc pe la masinuta mea cea mare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google