Ce Se Mai Intampla Prin Arad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nah bine mah Sorin , la ce te asteptai de la el, ) unii oameni sunt impresionati chiar de orice
    Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
    Magazin Piese de Schimb.
    www.facebook.com/ElectroteknikPag

    Comment


    • #92
      Astazi tocmai am fost martorul unui accident petrecut cu 15 metri in fata mea.
      La intersectia de la Padurice un Matiz circula regulamentar dinspre Podgoria spre Intim,iar dinspre Gara venea un Peugeot,care avea vreo 70 de km/h si in mod normal avea Stop.Nici vorba de asa ceva,a izbit din plin Matiz-ul,dupa care Peugeut-ul a ricosat cativa zeci de metri intr-un stalp de inalta tensiune.
      Deci tin sa va spun ca veneam dinspre Generala 4,iar daca veneam mai repede cu 5 secunde Peugeot-ul care a ricosat din Matiz ma lua din plin.
      O experienta tare nasoala care nu as mai vrea sa o traiesc niciodata.
      Asadar in Arad in ultima vreme se intampla cam multe accidente...Prea multe Din pacate

      Comment


      • #93
        Nici nu e de mirare ca au loc atatea accidente, tinand cont de faptul ca in Arad circula o multime de masini, in marile intersectii semafoarele nu functioneaza la orele de varf si majoritatea soferilor aplica prioritatea de smecher si/sau au un tupeu care frizeaza inconstienta cand conduc. In ceea ce priveste tupeul, recunosc, e nevoie sa ai (nu tupeu inconstient, doar tupeu simplu sa zic asa ) deoarece daca esti pe un drum fara prioritate (vezi la UTA straduta dintre stadion si blocuri sau intersectia de la Padurice sau chiar UTA cum vii dinspre Fortuna) nimeni nu te lasa sa intri pe drumul cu prioritate daca nu intri INCET INCET cu tupeu in intersectie pana opreste cineva de nevoie sa te lase si pe tine. Eu, personal, incerc sa ajut cat mai mult pe cei care se afla pe drumurile fara prioritate si vor sa intre pe drumul cu prioritate, dar daca celalalt sofer nu are curaj sa intre in intersectie mai in forta cand vede clar ca eu il las si nu este alt pericol, atunci eu nu am ce face. Eu daca vad ca cineva ma lasa sa intru in fata lui, incerc sa intru cat mai repede si sigur cu putinta pentru a incurca cat mai putin traficul si desigur dupa ce am intrat un multumesc cu avariile sau un salut cu mana nu strica, ci din contra.

        Stima.
        sigpic

        Comment


        • #94
          PAG`ule ce sa se intample prin arad daca tu nu iesi din casa ) ..N`ai fost sa vezi cum o lovit kos masina :P
          frate..cand i`am dat a2-a ..si am pus`o de`a latu ...Drift nu alta !!!

          Comment


          • #95
            Iese, iese ... Iti spun eu sigur ca iese. In fiecare dimineata merge la scoala.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #96
              Pe bune PAG`ule ce faci de nu te mai vede lumea ..Esti sechestrat in casa ?! :-s
              frate..cand i`am dat a2-a ..si am pus`o de`a latu ...Drift nu alta !!!

              Comment


              • #97
                Mey Seba99, cum poti sa il vezi cand tu circuli ca un nebun printre masini si in plus ca ai geam fumuriu la casca , de aia cred ca nu vezi, da nu-i stres, mai suna si tu lumea daca vrei sa va intalniti , ca te plimba cu masina daca iti doresti asa de mult )

                Comment


                • #98
                  Da ma ? Nasol atunci , da tu care mai esti ?! ..De obicei il vad si daCA am 30 ca mai mult nu mere motoru meu
                  Last edited by bubu_vasile; 7 November 2008, 09:54. Reason: ce naiba ma ... era doar o litera de tastat in plus.
                  frate..cand i`am dat a2-a ..si am pus`o de`a latu ...Drift nu alta !!!

                  Comment


                  • #99
                    Seba99: vorba unui prieten si co-forumist, noi stim cine e AR07DGO (eu chiar ma intalnesc aproape in fiecare zi cu el). Intrebarea e ... Cine esti tu seba99 ?
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Si eu stiu cine`i AR07DGO ca am iesit cu el in weekeend pe centru ..Eu is fratele lu grassu
                      frate..cand i`am dat a2-a ..si am pus`o de`a latu ...Drift nu alta !!!

                      Comment


                      • Si eu stiu cine`i AR07DGO ca am iesit cu el in weekeend pe centru ..Eu is fratele lu grassu
                        Ne-a spus noua @grassu ca are un frate pe care nu il recunoaste datorita obiceiurilor lui de weekend, dar noi nu l-am crezut...

                        vorba unui prieten si co-forumist, noi stim cine e AR07DGO (eu chiar ma intalnesc aproape in fiecare zi cu el). Intrebarea e ... Cine esti tu seba99 ?
                        @bubu_vasile cred ca se referea la mine, Cine esti tu "sebo" ca nu te-am vazut la fatza (la masina, motor) in timp ce pe 07DGO il cunosc toti loganistii aradeni. Drept dovada atasez o poza.
                        Attached Files
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • Pai am fost si eu odata da n`are rost sa vin numa dupa ce imi da rbi loganelu ..Am fost cu cativa in sannicolau mic cand or fost la pista , pe tine nu te`am vazut ;)
                          frate..cand i`am dat a2-a ..si am pus`o de`a latu ...Drift nu alta !!!

                          Comment


                          • Ai dreptate @seba99 acum imi aduc aminte ca ai fost si tu o data cu pacanitoarea, dar ai stat doar jumatate de minut, nu te-ai prezentat deci inca nu te cunoastem. Noroc ca @grassu ne-a avertizat ca odata vei aparea si tu...
                            Cat despre loganel (din cate il stiu eu pe @grassu si cat tine el la masina) nu cred ca o sa il pupi prea curand... dar cine stie poate ti-l vinde tie, sau ti-l inchiriaza, caz in care trebuie sa aduni deja bani ca sigur te va jupui.
                            Last edited by sorinj; 10 November 2008, 23:41.
                            sigpic

                            207 noir obsidien

                            Comment


                            • hmmm .. Pai nu am stat cu voi ca am mers sa ii cer cheia de la garaj parca , in fine cat despre loganel ..Stiu unde ii cheia de rezerva :>
                              frate..cand i`am dat a2-a ..si am pus`o de`a latu ...Drift nu alta !!!

                              Comment


                              • Sorine nu iti fa probleme ca dupa numele pe care si l-a ales "...99" trebuie sa intelegem ca ori are 99 de ani, ori e nascut in 99, si cum prima e exclusa pana o sa aibe carnet sa ii dea grassu masina o sa mai fie doar sasiu de loganu ala si o sa il conduca in stil flinstone
                                cat despre cheia de rezerva seba, nu vreau sa te supar si nici sa fac misto, dar vezi ca masinile au si o viteza pentru mers inapoi si nu as vrea sa ii vad garajul lu' frate'tu demolat mai repede decat reuseste falca sa o faca
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google