Coltul Colectionarului Amator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    nr. 36-40

    Inca 5 numere ...
    Attached Files

    Comment


    • #32
      Super colectia....i like
      sigpic

      Comment


      • #33
        in aer, pe apa ... + ce-o mai fi

        Te cred! Eu citesc cele cateva pagini saptamanale pe nerasuflate.

        Acum mi-am mai pus in cap sa fac si galionul din colectia "Mari corabii"!. Si colectia, evident. Deja mi-am luat primul numar ... si primele parti componete ale celebrului velier. Daca mai sunt doritori, inca se gaseste prin chioscurile de ziare. Este o colectie superba si asta! Si in plus, la sfarsitul ei, vei avea construit de manutele tale copia fidela a galionului "Sf. Ioan Botezatorul", la scara 1:50 (78cm x 66cm). Nebunie, nu alta!

        Comment


        • #34
          nr. 41-45

          Inca 5 numere ...
          Attached Files

          Comment


          • #35
            Originally posted by gl_mmm View Post
            Te cred! Eu citesc cele cateva pagini saptamanale pe nerasuflate.

            Acum mi-am mai pus in cap sa fac si galionul din colectia "Mari corabii"!. Si colectia, evident. Deja mi-am luat primul numar ... si primele parti componete ale celebrului velier. Daca mai sunt doritori, inca se gaseste prin chioscurile de ziare. Este o colectie superba si asta! Si in plus, la sfarsitul ei, vei avea construit de manutele tale copia fidela a galionului "Sf. Ioan Botezatorul", la scara 1:50 (78cm x 66cm). Nebunie, nu alta!
            Noutati ceva?
            sigpic

            Comment


            • #36
              Galionul "Sf. Ioan Botezatorul"

              ... santierul naval din micro 18 a fost inaugurat ...
              Attached Files

              Comment


              • #37
                Pfoai...deci prea tare...imi place...spor sa ai (si la banuti si la munca)
                Piesele mai trebuie lacuite sau vin de-a gata?
                Last edited by valeriuciprian; 19 February 2011, 20:07.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Galionul din revista "Mari Corabii"

                  Piesele necesita pregatire (pasuire), vopsire, lacuire ... faza super fiind ca ai oarece libertate in alegerea acestor lucruri a.i., la final, rezultatul sa te reprezinte.

                  PS Sunt off topic pe propriul meu topic! Valeriu, da-mi un galben, te rog!
                  ...
                  Am sa schimb titlul topicului - "Coltul colectionarului".
                  Attached Files

                  Comment


                  • #39
                    Gandeste-te de pe acum sa iti faci un geam de protectie...ca se va depune praful pe macheta.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      si eu am o macheta . ii voi face poza si o urc pe forum mai pe seara
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        @ gl_mmm : deja ai terminat barcuta ?

                        Comment


                        • #42
                          Sigur ca da! Este in probe pe Mediterana acum!

                          Comment


                          • #43
                            nu desenezi cuiele cu care sunt prinse scandurile puntii?
                            eu deja mi-am lacuit piesele si diseara ma apuc sa asamblez scheletul pupei.
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • #44
                              M-a încântat şi pe mine revista de la Deagostini , dar mi se pare destul de mare investiţia 14.9 lei x 100 de numere (cartile fiind imparţite în 4 categorii a câte 25 de numere) =1490 lei . Desigur că pasiunile nu se dicută !
                              Skypee™

                              Comment


                              • #45
                                daca faci totalul, intr-adevar, te cam sperie suma, mai ales la vremurile astea.
                                insa am vazut modele de peste 800 lei la vanzare, care sunt din plastic (nu din lemn) si nici nu sunt atat de detaliate. deci calitatea isi spune pretul.
                                un alt avantaj e ca nu trebuie sa dai banul gramada.

                                sa nu se inteleaga ca fac reclama. doar am spus ce m-a determinat sa-mi fac santier naval. bineinteles, plus pasiunea pentru modelism.
                                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google