Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu vrea nimeni sa mergem in austria in urmatoarele zile ?? La un mall sau ceva de genu` sa ne luam niste tzoale...

    Comment


    • #17
      Bah ... sa nu te aud ... tu ziceai ca nu ai bani sa fugi pana la felix (asta era ieri), si azi ai bani de mers pana in Austia la cumparaturi ???
      stie cineva de vreo spargere azi noapte ? Ca sa facem si noi un ban ....
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • #18
        Noile mele achizitii

        Scaune RECARO, sunt second. Am de gand sa le tapitez cu ALCANTARA dar pana acum nu mi`am gasit un mester !
        Pareri..
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #19
          Evol, din poze nu imi prea dau eu seama ce si cum, dar din cate pot sa vad am o intrebare: cu ce se deosebesc de cele "originale" sau stoc ? Ca nu am vazut in poza nimic "special" la ele, iar de firma lor trebuie sa recunosc ca nu am auzit pana amu'.
          si daca tot ai intrat pe forum uita-te si pe la intalniri si da-ti cu parerea despre intalnirea comuna.
          PS sorry pt uta, dar chiar te asteptai la minuni ?
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • #20
            Bubu daca nu ai auzit de RECARO atunci chiar inseamna ca nu esti pasionat de tuning, eu zic sa ii dai un search pe google sa te interesezi.
            Stai mult mai fix in el, partea de jos a scaunului iese in afara pentru un confort mult mai bun la drum lung si pentru relaxarea picioarelor, multe reglaje iar de firma ce sa zic...de SPARCO ai auzit ?

            PS : legat de intalniri nu ma pot pronunta de pe acuma ca cine stie ce am iar de facut si nu vreau sa va zic ca vin si sa nu vin...sti bine ca atunci cand am fost disponibil am venit si chiar ma facut placere sa vin.Sunt deacord si cu intalnirea de la Felix si cu cea de la Sanicolau dar nu stiu sigur daca voi avea timp sa vin chiar daca vointa este

            PPS: astept sa cauti pe google sa te tuningaresti si tu putin
            sigpic

            Comment


            • #21
              Sparco mie cunoscut ... da ailalti nope ... poate am eu amnezie, dar uite ca imi fac autocritica si studiez putin
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • #22
                Originally posted by Evolution View Post
                Bubu daca nu ai auzit de RECARO atunci chiar inseamna ca nu esti pasionat de tuning, eu zic sa ii dai un search pe google sa te interesezi.
                Stai mult mai fix in el, partea de jos a scaunului iese in afara pentru un confort mult mai bun la drum lung si pentru relaxarea picioarelor, multe reglaje iar de firma ce sa zic...de SPARCO ai auzit ?
                Si in plus au sustinere laterala muuuuult mai buna decat cele din stoc, si din cate pare in poze sunt rabatabile. Chiar asa @Evolution de pe ce masina le-ai luat? O fi fost coupe ori cu 2 usi?
                Mie personal mi-ar fi placut daca ar fi fost altfel tetierele (mi se par masive si diforme). Din punctul asta de vedere se pare ca scaunele sunt ceva mai vechi. Cati ani au?
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • #23
                  Nu stiti ce nick are colegul, cel cu Logan GPL, care lucreaza la Verbita ... ?

                  Comment


                  • #24
                    Este ... becudani, dar te poti documenta in "catalogul" foto de la intalniri!!
                    sigpic

                    207 noir obsidien

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by sorinj View Post
                      Si in plus au sustinere laterala muuuuult mai buna decat cele din stoc, si din cate pare in poze sunt rabatabile. Chiar asa @Evolution de pe ce masina le-ai luat? O fi fost coupe ori cu 2 usi?
                      Mie personal mi-ar fi placut daca ar fi fost altfel tetierele (mi se par masive si diforme). Din punctul asta de vedere se pare ca scaunele sunt ceva mai vechi. Cati ani au?
                      Nu stiu sa iti spun exact cati ani au scaunele dar vor fi noi dupa o retapitare.
                      Au fost puse pe un ford nu stiu exact modelul
                      Legat de tetiere sunt perfecte zic eu din moment ce vreau sa imi pun dvd
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Scaunele le faci din piele? Si DVD pentru cine pui in spate? La cine tii atat de mult? Sau vrei sa faci party pe... bancheta?






                        Last edited by sorinj; 18 March 2008, 22:28.
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by sorinj View Post
                          Scaunele le faci din piele? Si DVD pentru cine pui in spate? La cine tii atat de mult? Sau vrei sa faci party pe... bancheta?

                          pai masina o pregatesc pt tuning show and shine si la interior si la exterior.

                          Scaunele le voi imbraca in alcantara(material care este folosit in WRC pt interioarele masinilor)
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Am si eu o intrebare pentru ce-i care va-ti montat jenti pe masina sau stiti unde se pot monta jenti pe masina fara sa le zgarie si sa nu le faca nici un rau?!?
                            adica sa le monteze calumea fara surprize
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Wizardu' ... ai dat de grassu ? Ai facut comanda ?
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • #30
                                Da bubu in cele din urma am dat de el,deci fi atent cum sta treaba
                                am vb cu silviu si ia-m spus ca daca are ceva piese ce ii trebuie la grasu,sa le trimita toate chestiile(impreuna) intr-un colet si sa le puna prin curierat rapid!Iar daca nu are chestia ce i-o trebuie la grassu(adica placute de frana si mai cate ceva) atunci sa nu mai puna coletul prin curierat(ca grasu atunci nu mai vrea sa comande) si sa trimita centura,becul meu si mocheta ta prin posta normal!E mai rentabil asa, ca daca ii sa fim 3 atunci e rentabil si prin curierat!
                                acuma astep PM de la silviu sa vad daca ia gasit "pesele" la grassu
                                te anunt eu ce si cum;)

                                PS:in legatura cu ce am scris mai sus cu jentile nu stie nimeni unde se pot monta calumea pe masina!?!?
                                Last edited by wizard24; 19 March 2008, 01:47.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google