Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

    Deschid acest topic pentru a cere sfaturi si a obtine idei in ceea ce priveste schimbarea culorilor pe bord si consola. As dori ca cei ce vor sa ma ajute sa posteze aici fotografii cu realizari ale domniilor lor in ceea ce priveste acest lucru.
    Am de gand ca in viitorul apropiat (maxim doua saptamani) sa fac acest lucru la loganul meu asa ca as fi recunoscator daca as gasi postate cat de multe idei
    Oricum sper ca acest topic sa inspire si alti doritori

    chiar nimeni nu vrea sa ma ajute ?
    Last edited by RAZVAN-005; 27 April 2011, 18:38. Reason: Automerged Doublepost
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

  • #2
    Salut,
    Am schimbat eu luminile la tot bordul.Am pus leduri rosii si albe.Ceasurile si butoanele albe, inclusiv butoanele cd-ului, iar afisajul din bord, afisajul cd-ului si acele rosii.Cel mai greu este la comenzile climei, dar cu putina migala iese ok.O sa fac niste poze cand am timp, sau poti trece prin Ploiesti sa vezi live.

    Comment


    • #3
      sau ati putea veni dumneavoastra la intalnirile noastre duminica la sala sporturilor la orele 16:00.
      ce spuneti?

      in principiu ma intereseaza sa vad fotografii cu ceea ce am solicitat. nu de alta dar vreau sa imi fac o idee stricta asupra a ceea ce vreau sa modific
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • #4
        Pot veni si la Sala in functie de timpul disponibil.
        O sa incerc in seara asta niste poze si le urc.

        Comment


        • #5
          eu mi-am facut la un coleg de pe forum doar bordul
          ps: pozele sunt facute cu telefonu.
          Attached Files
          sigpicLogan-Club-Ploiesti

          Comment


          • #6
            daca vrei o iluminare, orice culoare + reglarea intensitatii lumini (cu 10 nivele) te ajut eu, te astept cu un pm!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Sal...

              Salutare ! Acum 2 saptamani am schimbat culoarea luminii din bord . Masina fiind rosie, m-am gandit ca cel mai nimerit ar fi sa fac fondul alb(ceasurile+indicatorul benz/temp.iar liniutele indicatoare sunt negre !)si acele de la turometru&kilometraj-rosii impreuna cu cifrele de la turometru- adica de la 5000 ture in sus!Afisajul cd-ului este alb cu rosu, butoanele din plansa bord =culoare rosie. Mie imi place cum a iesit ! Toata operatiunea a executat-o colegul mcm022006. Omul MESERIAS = RECOMAND !!!!
              LOGANIST CONVINS !!!

              Comment


              • #8
                Folie Prestige banda, leduri albastre, ace rosii si display tot albastru cu reglarea intensitatii luminii facute la colegii de forum DaciaShop.
                Attached Files
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • #9
                  Am reusit ceva poze, dar la calitate cam slaba.Ce se vede portocaliu este rosu de fapt, dar aparatul denatureaza culorile.
                  HPIM2067.jpg

                  HPIM2074.jpg

                  HPIM2068.jpg

                  Comment


                  • #10
                    arata foarte bine toate de pana acum dar parca vreau altceva...
                    rog alte persoane sa posteze alte stiluri daca se poate
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • #11
                      Salut, atasez cateva poze sa iti faci o idee
                      Ps. pozele sunt facute cu telefonul
                      Attached Files
                      HD-87-DLR

                      Comment


                      • #12
                        Folie Prestige
                        Ace Megane 2.2
                        Iluminare bord: Albastru + Rosu
                        Iluminare consola: Rosu + Mp3 Player Albastru

                        Tin sa precizez, ca nu am folosit numai leduri albastre la bord.E o combinatie de leduri albastre si albe si am colorat folia pe spate cu un marker.Nu e obositor deloc noaptea.

                        Daca pui folie alba (Prestige) nu-ti recomand iluminare alba.Desi noapte e super, ziua se vede rau.
                        Attached Files
                        Cumpar volan de Duster

                        Comment


                        • #13
                          frumoase acele de reno

                          Comment


                          • #14
                            Dupa mine cea mai tare combinatie ar fi cifrele cu alb acele si turatiile mari rosii si butoanele de la consola tot rosii

                            Stie careva daca se poate face display negativ alb? Adica cumva sa fie aprins doar scrisul alb...
                            Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

                            Comment


                            • #15
                              Cand simbolurile vor fi albe, se va vedea si un fond bleu/mov daca display-ul este negativ original sau cu folie intoarsa ulterior. Singurele combinatii fara acel fond sunt pe portocaliu sau rosu.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google