Jante Tabla Originale, Cum Le Verificam?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    le lasase la 500, la fata locului sigur le luam cu 470 . negociam la sange. Dar am gasit altceva. mr.k priv
    Dacia Logan Laureat, 1.6 16V 105cp, Bleu Electrique

    Comment


    • #17
      Semnificatie Cod Janta Tabla Logan ??

      Salut,

      Stie cineva care este semnificatia codului scris cu galben pe jantele de tabla?
      Arata cam asa:


      Problema mea este ca am cumparat 2 jante si pe una scrie
      8200 789 882--A si pe cealalta
      8200 789 882--B
      Ce inseamna A si ce inseamna B?
      Attached Files

      Comment


      • #18
        nu stie nimeni raspunsul la intrebarea de mai sus?

        Comment


        • #19
          Care este dimensiunea unei jante stock de Logan? 6.0 J15? Auzeam ca se ia in calcul si diametrul butucului(100?).
          Ideea e ca vreau sa cumpar niste jate 2nd si vreau sa am temele facute.
          Am tot cautat pe net dar nu am gasit aceasta informatie completa.
          Va multumesc.

          Comment


          • #20
            Diametrul gaurii centrale este 60.1 mm, celelalte dimensiuni le poti afla cu un calculator de jante de pe net.

            Comment


            • #21
              Originally posted by buton View Post
              Salut,

              Stie cineva care este semnificatia codului scris cu galben pe jantele de tabla?
              Arata cam asa:


              Problema mea este ca am cumparat 2 jante si pe una scrie
              8200 789 882--A si pe cealalta
              8200 789 882--B
              Ce inseamna A si ce inseamna B?

              interesant, oare ce inseamna?

              Comment


              • #22
                Vreau sa cumpar niste jante sh de tabla (originale) si as vrea sa ma sfatuiti cum sa verific jantele daca nu sunt strambe. Ma voi uita de loviri sau alte deformari dar poate exista o metoda sa observi mai bine starea jantelor.

                Astept mesajele voastre.

                Comment


                • #23
                  Pe masina de echilibrat, cand le invarte.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • #24
                    Salut, a beneficiat careva de oferta de jante din Selgros? M-ar interesa provenienta produsului.

                    Am aflat azi ca jantele din Selgros sunt facute de Conex Iasi, oricum oferta a fost foarte limitata, asa ca astazi mi-am cumparat 4 jante noi fabricate in Ukraina de la un magazin auto. Pe jante sunt inscriptionate toate caracteristicile care sunt si pe cele de uzina: ET50, 6Jx15H2, 4x100. Sper sa fie bune si sa ma tina la vreme rea. Daca a mai folosit careva acest tip de jante, rog sa posteze pareri. Bafta!
                    Last edited by spulbercris; 24 October 2011, 20:33. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      Salutare,

                      A- inseamna schimbu, adica schimbu 1,B schimbu 2 si asa mai departe, diferenta dintre original si fake este inscriptia pansonata pe buza jantei: ''MW'' care inseamna Magnetto Wheels Romania si sunt produse la fabrica din Dragasani cu acelasi nume.
                      Bafta

                      Comment


                      • #26
                        Am vazut in catalogul de oferta pana in 14.11.2012 ca au la Metro In Deva jenti tabla pentru Logan si Sandero de 15" la pretul de 118 lei bucata. Merita banii ???

                        Comment


                        • #27
                          Probabil sunt cele facute de Conex Iasi.Ar trebui sa iti cumperi si un spray de vopsea sa il ai la indemana mereu.

                          Comment


                          • #28
                            Lasa ca nu e chiar asa, eu am vopsit doua jante la a mea si dupa 6 luni tot ok arata. Toata treaba e sa nu pui peria prea tare pe ele, prima data jet puternic sa iei grosu, apoi le freci eventual la perie (janta cu anvelopa lucrarea mea).

                            Ieri am luat la puricat magazinele, cam peste tot numai jante de Conex la 120-130 lei bucata.

                            Mi-am luat din piata pana la urma niste tablarii sh frumos reconditionate la 75 lei bucata sa-mi pun gumele de iarna pe ele. Si cu ET43 )
                            Ce am remarcat astea de srl (gen Conex Iasi) sunt mai usoare decat cele de uzina, ma rog, decat astea care le-am luat din piata.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              ce greutate trebuie sa aiba o janta de tabla ? 8.8 e ok ? am cumparat eu la oferta 100 ron la xxl si provenienta china

                              Comment


                              • #30
                                As dori sa stiu daca a montat cineva prezoane de la jantele de aliaj, la cele din tabla.
                                Din ce stiu, in mod sigur diferenta consta in faptul ca cele pentru jante din aliaj nu au filetul pana sub capul prezonului; e cu cca 3-4mm scurt fata de cele pentru jante din tabla, ceea ce ma face sa cred ca janta din tabla nu va fi stransa si centrata corect.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google