Cu Ce Mergeti La Mare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    in constanta gasesti ieftin, mamaia ii aproape is cluburi destul de faine si ieftine...

    Comment


    • #17
      Originally posted by vitriol View Post
      Pai cu motociclete si alte nebunii, da' sa stim si noi.
      S-au sters din posturile de aseara, eu unul mergeam pe role tractat de Fofu' care mergea pe bicicleta... de acolo si cateva voturi.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #18
        hai cu masina ca anu asta e oferta, faceti economie si la bariera lu`nea pastaie (Mazare), nu mai exista taxa de intrare in mamaia beach

        Comment


        • #19
          eu chiar si sper cred ca anul asta nu se va mai face atat de mult cu trenul pana la mare.pe site-ul cfr timpii de mers sunt redusi treptat .acum se face 3 ore si 40 de min ,urmand sa se reduca cu 50 de minute luna viitoare ,apoi cu inca 30 de minute in iulie.Boagiu promite ca se va circula cu 160 km/h.cfr a cumparat deja 3 locomotive noi,fabricate la craiova.
          Attached Files
          Last edited by laur @; 31 May 2011, 16:07.

          Comment


          • #20
            Originally posted by aleXpeed View Post
            S-au sters din posturile de aseara, eu unul mergeam pe role tractat de Fofu' care mergea pe bicicleta... de acolo si cateva voturi.
            Acum totul are sens!
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #21
              Pai: mergem cu finii la greci (la noi este prea multa mizerie si conditii delasatoare), cu 2 geamantane mari si vreo 8 baxuri cu bere ca sa avem cu ce ne hidrata . Cum ajungem acolo, mai vedem noi , ideea este sa nu ajungem cu mai putina bere ca avem si soferite.
              Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

              Comment


              • #22
                cea mai mare distractie dupa mine este la mamaia. este frumos si la greci ,dar doar daca iti place sa vezi ceva nou,in rest mi se pare mai frumos la noi. si la greci tot cu trenul am fost.cu masina as merge in vest,in vest oferta pt calatorie cu trenul nelimitata fiind cam de 4 ori mai scumpa.

                Comment


                • #23
                  Depinde ce iti place...Eu mergeam des in Mamaia anul trecut, insa doar cand se tineau congresele de tango si salsa. In rest, e o mare porcarie.
                  Toti increzutii, toti "milionarii de carton", acei indivizi cu 2 chifle in buzunar ce consuma 4 luate cu imprumut.
                  Toate labele triste...Ups, am scos-o na.

                  Comment


                  • #24
                    zi Cezare ca te duci cu mertu` la mare , ca sa fi on topic )

                    Comment


                    • #25
                      o fi fost pana acum bataie de joc ,dar anul acesta sigur nu va mai fi la fel.majoritatea vagoanelor pe acesta ruta sunt noi,cu AC,si daca plecati saptamana viitoare la mare ,cand va veti intoarce s-ar putea sa fiti uimiti ca veti ajunge cu 1 o ora mai repede decat ati facut la plecare.am verificat mersul tr de pe site si din 16.05.2011 timpii de mers sunt de 2:50 fata de 3:40 in ziua precedenta.deci acum nu mai sunt promisiuni politice, e sigur.

                      Comment


                      • #26
                        acum 4 ani am fost si eu la mare cu rapidul.. plecarea undeva la 1:50 dimineata (gara de nord, Bucuresti) -> 11:45-12:00 am ajuns in Constanta si la nici 10 minute a ajuns si personalul, care plecase din acelasi punct la ora 3.... De atunci am jurat, ca de cate ori am ocazia sa ma mai duc la mare, numai cu masina personala o voi face .... Cam atat din experienta cu trenul )

                        Comment


                        • #27
                          Cat?! Bucuresti - Constanta in 10 ore?!
                          Cat a costat biletul? La timpul asta, ar fi trebuit sa te plateasca sa mergi cu ei.
                          Daca as pleca cu bicicleta cred ca as ajunge mai repede...
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #28
                            era luat cu carnetul de elev si am dat undeva la 23 lei ...

                            Comment


                            • #29
                              Stateam si ma gandeam, daca 250 km ii faci in 10 ore, oare cat faci daca mergi de la Satu Mare la Constanta, doua zile? Iti iei concediu o saptamana, din care 4 zile le faci pe drum si 3 le stai la soare. Cam cat de tare e asta? Drumul iti ia mai mult, ca timp, decat sejurul!
                              Sa tot mergi cu trenu'...
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #30
                                Sa tot STAI cu trenu', de fapt...
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google