Cu Ce Mergeti La Mare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sa ai concediu placut!

    Sincer sa-ti spun nu-ti pot da prea multe informatii despre cazare. Eu am stat la o vila cu vreo 2 etaje catalogata la 3 stele pe care nu le avea, 2 jumate cam asa .
    Cazarea in apartament a costat 273 de lei pe noapte.

    Bluewave se numeste vila daca vrei sa o cauti pe net.

    Eu spun ca poti gasi si preturi mai bune decat atat.

    Mi-a placut mai mult in Neptun decat in Mamaia unde am facut si plaja, mai linistit, nu era foarte multa galagie, nisip fin si niciun fel de alge!!!
    P.S. Si preturi mai bune decat in Mamaia la sezlong, bere, terase etc etc etc.
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • #47
      Aha, multzam fain pentru informatii, o sa merg totusi la Navodari cel mai probabil la casute. Tare-mi place sa fiu cazat cat mai aproape de malul marii.

      Comment


      • #48
        Sunt curios daca la aceste vile, casute se da chitanta sau evaziunea este inca in floare. Saptamana viitoare voi pleca si eu , cred ca voi sta la un apartament .Voi pleca cu personalul pana la bucuresti, ca am vazut ca sunt vagoane noi cu AC apoi de la Bucuresti cu acceleratul, este mai ieftin si face doar15-20 min mai mult decat rapidul iar confortul este cam acelasi .Oricum AC au aproape toate ,si unele personale .

        Comment


        • #49
          Sa sustinem CFR? De ce? Cu masina am facut 2 ore in cap, cu un consum mediu de 9. Asta se traduce intr-un cost de 250 lei dus intors pentru 2 persoane. Daca mergeam cu citrorabla ar fi consumat motorina de 150 lei. Deci, unde-i economia data de CFR in conditii asemanatoare de mers?

          Comment


          • #50
            eu nu mai merg niciodata cu trenul ...am avut o experienta extrem de neplacuta acum 4 ani cand am mers ultima oara....si de atunci am zis ca nu imi mai trebuie...
            masina e sfanta...plec la orice ora vreau..ma intorc la orice ora vreau...nu depind de nimeni si de nimic...merg cu a/c fara a/c.. cum vreau eu..nu trebuie sa suport alte natii sau alte persoane straine cu figurile talentele fitele si duhorile lor

            Comment


            • #51
              @laur@ ce treaba ai tu cu bonul fiscal dat de vile? Stai cu 90-100 de lei fara bon, daca te incalzeste economia Romaniei (desi eu cred ca te uiti prea mult la iRealitatea), dai 300-350 de lei la un hotel cu aceleasi conditii. Cat despre tren... mi-am scris parerea in alt post, inca nu am ajuns la gradul avansat de civilizatie ca sa-mi doresc sa merg cu trenul.

              Comment


              • #52
                Originally posted by vasile78 View Post
                @laur@ ce treaba ai tu cu bonul fiscal dat de vile? Stai cu 90-100 de lei fara bon, daca te incalzeste economia Romaniei (desi eu cred ca te uiti prea mult la iRealitatea), dai 300-350 de lei la un hotel cu aceleasi conditii. Cat despre tren... mi-am scris parerea in alt post, inca nu am ajuns la gradul avansat de civilizatie ca sa-mi doresc sa merg cu trenul.
                Pai de ce sa sustin evaziunea? Daca ar gandi toti la fel nu crezi ca nu am mai avea buget pt investitii?
                Eu evit sa merg cu masina pt ca la fiecare drum este pericolul de cel putin 1% sa fii implicat intr-un accident.Si nu are rost sa ma zgarcesc pt 10-20 de lei.Oricum cu masina este mai rentabil daca sunt minim 3 pasageri,asta daca luam in calcul doar combustibilul.Am avut parte de mai multe accidente din care am scapat .

                Comment


                • #53
                  Acceleratul Iasi-Bucuresti, acum vreo 2-3 ani, o studenta moarta dupa ce o sina de tren i-a strapuns gatul, intrand prin podeaua vagonului.
                  Parca suntem in filme de groaza.
                  Buget de investitii la CFR va fi cand controlorii isi vor face datoria, nu vor fi colectori de fonduri pentru sefi si pentru ei personal. Si cand guvernul va dori sa ajute CFR, deocamdata fac tot ce pot sa-l ucida.

                  Nu mai zic, veneam dintr-o delegatie si nu eram cu masina (proasta inspiratie). Era o caldura sufocanta, am avut 5 ore intarziere ca se dilatasera sinele si era restrictionata viteza.
                  In loc sa stau la racoare in masina, m-am racorit cu 6 litri de bere si apa, cumulat,

                  Cu masina tataie, la mare.

                  Comment


                  • #54
                    Cu bicicleta de obicei si daca imi e lene sa pedalez merg cu masina ... se pune si parerea mea?
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Numai daca mergi la Mediterana sau macar la Egee.

                      Comment


                      • #56
                        cu trenu nu ma mai duc niciodata ii groazniiiiiiccc am facut 12 ore de la blaj pana la eforie) mergea 10 km se oprea mai mergea 10 min statea 5 mai bine mergi cu caruta)
                        MY CLA

                        Comment


                        • #57
                          Si cu masina cand am fost la parinti am facut 10 km intr-o ora mergand bara la bara. Accidentele cu trenul sunt foarte rare, incat chiar si un accident ramane in istorie, precum cel cu fata aceea. Daca ar fi sa vorbim de accidentele rutiere nu am avea timp sa le prezentam nici pe cele din ziua respectiva.
                          Trenurile care merg la mare au viteza max 160 km/h , unele au si wi-fi , softrans are si automat de cafea, sucuri . In plus cu trenul pot admira cel mai bine peisajul , pot citi , pot socializa cu alti oameni.

                          Comment


                          • #58
                            incearca la mersul trenurilor o varianta baia mare - eforie. 860km, pleci la 18, ajungi a doua zi la 13, daca n-are trenul intarziere ca si comparatie, cu masina, timisoara-gerakini, 830km, plecare la 21:00, sosire la 8:30 si n-am mers nici macar un metru cu 160km/h. in afara de faptul ca in tren te balangani ca dracu si eu unul nu pot dormi, eu nu vad nici o hasna in cefere versus masina.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #59
                              Daca e vara (ca de obicei vara mergem la mare ) si ai ghinionul ca vecinii tai de compartiment sa fi facut duș in urma cu 5 zile, atunci sa vad cat de frumos e sa admiri peisajul.

                              Trenurile care merg la mare au viteza max 160 km/h
                              Pe care o ating unde si pe ce distanta?

                              Cel mai mult imi plac toaletele din trenuri. Zici ca te-ai intors in evul mediu.

                              Comment


                              • #60
                                Pe Bucuresti - Constanța exista un tren care merge cu 160 km/h, în general merg cu 140 km/h. Durata maxima este 2:15 minute cam tot atât cât era înainte de reabilitarea liniei. Diferenta este ca nu mai auzi joante.
                                Întârzierea trenului intre Baia Mare și Brașov este în medie 3 ore dacă circula pe M300 intre Brașov și Sighișoara, dacă o merge pe Toplița este posibil sa fie un pic mai mica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google