Service Dacia Turda! Se Exfoliaza Vopseaua Dupa 2 Ani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Dacia Turda! Se Exfoliaza Vopseaua Dupa 2 Ani

    bun, am trimis o plangere prin email la vocea clientului dar nu cred ca se va rezolva motiv pentru care va rog sa ma indruma-ti in doleanta mea de a pedepsi lipsa de respect fata de mine si munca mea ca sa platesc un serviciu de doi bani la service-ul producatorului!



  • #2
    OPC ar fi o alta solutie, daca mai ai hartia care stipuleaza garantia lucrarii, si ai o garantie mai mare de 2 ani.
    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

    Comment


    • #3
      exact asa am patit si eu in Servis Dacia Felec dar cu bara fata....dupa 6 luni am vazut cand imi spalam masina cu jetu de apa ca se exfoliaza....De atunci nu am mai fost in servis nici la o reparatie ....bani aruncati pe apa Sambetei

      Comment


      • #4
        acum ma felicit ca nu i-am lasat sa-mi vopseasca bara fata!
        nu imi vine sa cred ca pentru 1000de euro cat a platiti firma casco pt reparatia respectiva(aripa, bara, far, proiector, indreptat ceva minor pe acolo, vopsit aripa) au facut o treaba jalnica! nu i-am stresat sa-mi faca masina rapid, le-am cerut sa fie responsabili si sa respecte procesele implicate.
        pacat, mare pacat! dar daca nu se rezolva prin vocea clientului am sa fac antireclama la greu si am sa-i stresez cu telefonae pana primesc ordin de restrictie

        Comment


        • #5
          stai calm, nu faci nimic, eu i-am amenintat ca le arunc si un molotov din trecere, si tot degeaba
          am facut la sibiu la renumitii Emilian, la aproape un an de la reparatie, mi-a iesit rugina prin vopsea, si nuanta vopselei nu e nici pe departe cea de pe restul masinii...
          atata timp, cum zicea si un coleg mai sus, cat nu ai garantia decat un an, sau mai putin, si descoperi cu mult dupa ceva in neregula, nu ai ce face nici cu OPC nici cu mama lor
          din pacate la noi nu exista simtul raspunderii, respect pentru client sau marketing facut cu cap...las-o asa, n-ai ce-i face din pacate.

          si apropo, bucura-te ca e aripa fata, o poti reface oricand, la mine is ambele aripi spate
          Last edited by bolo; 18 June 2011, 11:51.
          Life is short...play more!
          http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

          Comment


          • #6
            Originally posted by Avoss View Post
            exact asa am patit si eu in Servis Dacia Felec dar cu bara fata....dupa 6 luni am vazut cand imi spalam masina cu jetu de apa ca se exfoliaza....De atunci nu am mai fost in servis nici la o reparatie ....bani aruncati pe apa Sambetei

            De curand a fost in tara fratele meu din Germania si ma intreba daca spalatoriile auto au jeturile autorizate pentru spalarea masinilor, deoarece unele spalatorii folosesc jeturi prea puternice pentru vopselele masinilor noastre.Avand in vedere ca in ziua de azi se folosesc vopsele pe baza de apa, nici aderenta lor pe caroserie nu este comparabila cu modelul mai vechi de vopsea.In ziua de azi lacul este cel care protejeaza vopseaua si daca lacul are o ciupitura.....voseaua este compromisa atunci cand mergi la spalatorie.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #7
              Acelasi lucru se intampla si la service-ul din Botosani. Cumnatul meu si-a dus Loganul la vopsit la ei si acu dupa 1 an se exfoliaza vopseaua de pe aripa iar bara nici nu mai spun...nu au dat cu nici un primer au dat vopsea direct pe plastic si acum zici ca-i bara de dalmatian. Recomand celor din zona Service-ul "Automoldova din Piatra Neamt" fac treaba foarte buna dar au si preturi pe masura.
              My ride

              Comment


              • #8
                Primer-ul este scump........de aceea nu se da.
                real power..... diesel power by

                Comment


                • #9
                  eu imi spal masina 1 data pe luna sau chiar 1 data la 1,5 luni, si o spal in curte la socru cu buretele. doar iarna o mai duc la spalatorie dar nu se merita de fel, e smantanita la nici 1 zi.
                  nu pot sa inteleg cum de nu respecta procesul tehnologic ce implica vopsirea! adica am inteles ca mi-au bagat 0,5 l vopsea in plus pe factura, nush cate carpe
                  nush cate ore de manopera samd , da in puii mei nu-mi da m**e chiar asa pe fata .
                  sunt foarte curios ce vor face cei de la dacia dupa plangerea ce le-am trimis-o pentru de fiecare data cand am fost in service cu masina am fost sunat sa le spun despre cum am fost tratat si calitatea lucrarii. in cazul vopselei e clar ca era buna la 3 zile.

                  Comment


                  • #10
                    iti inteleg frustrarea dar din pacate pe baza facturii ai garantie doar 1 an deci nu prea ai cu ce sa-i constrangi , la fel nici cei de la VC n-au cum sa oblige service-ul sa te despagubeasca cu ceva ca doar nu platesc ei nimic. Din pacate asta e vopseaua pe baza de apa cum spunea si un coleg mai sus , nu e neaparat vina celui care a vopsit , daca nu vopsea bine iti sarea dupa 1 luna nu dupa 2 ani. Salut si spor la rezolvarea problemelor.
                    Pain brings out the truth in us all...
                    ...how much truth can you stand?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google