Logan 1.4 Vs Opel Astra 1.7cdti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    te inseala acel cuplu de la turatie joasa....cred.

    Comment


    • #17
      Acum face si 1.6 16v...Sigur il face si pe mcd.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by Pacco View Post
        De ce mi-as lua opel in loc de un golf,sau octavia sa spunem?
        Adu-mi argumente.Poate sunt eu prost informat si nu stiu ce vorbesc.
        Costuri...Totul se rezuma la bani.

        Comment


        • #19
          Motorul de 1.7 de pe Opel are 2 variante: DTI 75 cai si CDTI de 80 cp. Cu ultimul n-am avut ocazia sa ma dau dar cu versiunea de 75 cai am facut sprint-uri din toate pozitiile: si 400m, si pana la 160 km/h si in panta(fara incarcatura) si l-am facut de fiecare data cu 1.4 stock. Ca masina Opel-ul Astra e superior Loganului, dar din punct de vedere al dinamicii Loganul sta putin mai bine. Nu vad de ce ai fii socat ca l-ai facut, Opel-ul are vreo 15 secunde pana la 100 km/h, o masina diesel, aceeasi putere ca si Loganul dar mai grea... un rezultat previzibil.
          Oricum nici una nici alta nu sunt masini de liniute.

          Comment


          • #20
            Ne socam in general, pentru ca noi avem preconceptii legate de masini.
            De ex BMW= masina de viteza, s.a.m.d.

            Comment


            • #21
              Exact... noi romanii avem impresia ca stema aia din botul masinii o face rapida. Ce conteaza ca masina are 100 cai, 300.000 km si 1500kg, daca scrie acolo Vw, Opel, Bmw etc nu are cum sa ia bataie de la un "rahat de Logan"... cam asta e gandirea majoritatii. Oricum, expresia fetei lor dupa liniuta e PRICELESS !

              Comment


              • #22
                Este Priceless pentru ca avem de-a face cu niste cocalari.
                Pe mine unul ma doare-n cot ca vine x cu un BMW pisica sa se traga cu mine. Ignore direct. Sa se duca sa-si schimbe bucsile si sa se spele inainte de a ma provoca

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Pacco View Post
                  De ce mi-as lua opel in loc de un golf,sau octavia sa spunem?
                  Adu-mi argumente.Poate sunt eu prost informat si nu stiu ce vorbesc.
                  Nu sunt consilier vanzari la PBN sau Radacini, nu am niciun motiv sa ofer argumente de vanzare. Fiecare cumpara ce poate si cat poate...iti spun doar atat, la opelul astra G am schimbat oglina ELECTRICA SI INCALZITA ( tot bratul, carcasa, geam, deci TOATA oglinda), noua cu doar 100 ron! Pentru logan cat costa o astfel de oglinda? Plus faptul ca masina este altfel antifonata, alta stabilitate, alta mancare de peste!

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by PCH View Post
                    Nu sunt consilier vanzari la PBN sau Radacini, nu am niciun motiv sa ofer argumente de vanzare. Fiecare cumpara ce poate si cat poate...iti spun doar atat, la opelul astra G am schimbat oglina ELECTRICA SI INCALZITA ( tot bratul, carcasa, geam, deci TOATA oglinda), noua cu doar 100 ron! Pentru logan cat costa o astfel de oglinda? Plus faptul ca masina este altfel antifonata, alta stabilitate, alta mancare de peste!
                    100 lei electrica

                    Comment


                    • #25
                      @PCH: da-mi un nume de producator pentru oglinda aia.....
                      pariez ca e ceva de genul XIANCIUNLINGCHA....ceva de genul asta facuta pe un vapor in drum spre Romania
                      o oglinda ORIGINALA bate pe la vreo 1000 de lei,un producator bun sare de 500 de lei, si chiar o "trompeta" de TYC este peste 300
                      la care dauga si vopsitul, la majoritatea masinilor sunt vopsite carcasele

                      Comment


                      • #26
                        Ca mi s-a pus pata deja cu raspunsurile tale/voastre ca o iei ca Astra e mai buna ca Logan,ca e altfel antifonata...etc...Ia haideti sa nu mai comparam mere cu pere.
                        LOGANUL ESTE IN ACEEASI CLASA CU CORSA NU ASTRA.
                        PSaca era Astra cum zici tu,si ieftina si buna...o cumpara toata lumea ,nu isi lua Logan.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Astra este mult mai scumpa ca loganul.
                          Poate fi mai buna, doar ca-i scumpa.
                          Fiecare isi are targetul ei: asa cum unii ies in club si consuma 100 lei, asa altii consuma 1000 lei pe sampanie si alte lucruri. Deci fiecare lucru cu pretul lui.

                          Comment


                          • #28
                            de ce nu ai comparat de la inceput loganul cu corsa? titlul threadului spune totul, logan vs opel...de aia le comparam! sau punem doar plusurile loganului si cu restul ne tragem pe dorsal?
                            Last edited by PCH; 2 October 2011, 17:30.

                            Comment


                            • #29
                              Tu citesti doar titlul?
                              In titlu scrie : "Logan 1.4 vs Opel Astra 1.7 cdti"
                              Iar in postul initiatorului este vorba de demaraj.A spus ca a facut o liniuta cu un Astra.Nu a zis ca l-a costat oglinda 300 de lei pe el si pe unu cu Astra 100,nici ca Astra e mai bine antifonata.
                              A zis ca a facut o liniuta cu o Astra si ca a batut-o si i se pare cam ciudat.
                              Si nu inteleg de ce imi zici mie de ce am comparat-o cu Astra,ca nu eu am deschis thread-ul si in niciun caz nu eu am comparat-o cu Astra.Eu nu compar Logan-ul cu nimic.Sunt constient de ce face si ce poate si ma multumesc cu asta.
                              Daca stam sa o luam asa de la Logan ajungem la Mercedes S 500.
                              De ce sa iei Logan cand poti sa pui 1500 E si iti iei Astra.Dar de ce sa iei Astra cand poti sa pui 1500 si iti iei Golf,dar de ce Golf cand pui 1000 si iti iei Jetta,dar de ce Jetta cand pui 1000 si iti iei Passat,etc...Ati prins ideea.
                              Last edited by Pacco; 2 October 2011, 17:37.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Dupa care matale senior Pacco, ai venit si ai spus ca "motoarele Opel, har, mar"...Nu vroiai o replica la asta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google