Ultimul Film Vazut.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • auzisem ca e bazat pe o poveste reala.
    The Captain Phillips true story vs. movie. Explore the controversy, meet the real Captain Richard Phillips, wife Anrea Phillips and Abduwali Abdukhadir Muse.

    Comment


    • Hai mai spuneti, ca deja stiu ce s-a intamplat in juma' de film. Ziceti ca pana la urma il salveaza, ah? Cum il salveaza?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Io nici nu ma mai obosesc sa vad filmul, am vazut documentarul pe NG. Doar ca nu era cu Tom Hanks.

        Comment


        • Cateva note si din partea mea ptr. o serie de filme pe care le-am vizionat in ultima vreme:

          12 Years a Slave - 7.5/10

          Capitain Philips - 8.0/10

          Rush - 8.5/10

          The Buttler - 6.5/10

          Gravity - 8.5/10

          The Wolf of Wall Street - 9.0/10

          Prisoners - 8.0/10

          Don Jon - 6.5/10

          Last Vegas - 6.5/10

          About Time - 7.0/10

          Comment


          • Gravity - tocmai ce l-am terminat de vazut. Nota mea este 7. Nu este fantastic dar nu-mi pare rau ca l-am vazut. (Intru in panica cand vad cum imbatranesc actorii generatiei mele. A inceput sa-si lase amprenta timpul si pe chipul si corpul Sandrei Bullock )
            My ride

            Comment


            • Originally posted by Mr.Sebi View Post
              A inceput sa-si lase amprenta timpul si pe chipul si corpul Sandrei Bullock )
              Joaca bine, nimic de zis...dar personal, n-am considerat-o niciodata o mare frumusete.
              Mai faina mi se pare Nicole Kidman, desi s-a cam trecut si ea.

              Sa revenim...zilele astea vreu sa vad Lone Survivor.
              Lumea il lauda, cica ar fi bun. Sa vedem.

              Comment


              • Sandra Bullock arata bine la varsta ei.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • ...mai ales la zero gravity



                  Iata si nominalizarile din acest an la Oscar:

                  Get the latest news about the 2024 Oscars, including nominations, winners, predictions and red carpet fashion at 96th Academy Awards Oscar.com.


                  Ma surprinde ca Rush n-a intrat in carti...
                  Last edited by Kojak; 16 January 2014, 22:21. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Kojak View Post
                    personal, n-am considerat-o niciodata o mare frumusete.
                    Pai nici nu am spus ca ar fi frumoasa. Am spus doar ca i-au aparut riduri si ca i-a crescut fundul. Doar ca m-am exprimat mai elegant...
                    My ride

                    Comment


                    • din cauza unei cafele am vazut aseara about time. o comedie romantica de nota 7.
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu am vazut "We are The Millers". Nota 7. Ok, in lipsa de altceva.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Am vazut "Lone Survivor",un film dramatic,bazat pe fapte reale(Operation Red Wings),ce merita vazut.Nota mea 9.5.Aici filmarea talibanilor .
                          Last edited by dragos firoiu; 17 January 2014, 11:27.
                          ubi concordia ibi victoria

                          Comment


                          • The wolf of wall street -nota 8,5
                            "light up the darkness" Bob Marley

                            Comment


                            • Last Vegas - Reconfortant 7/10
                              My ride

                              Comment


                              • Last Passenger (2013) - am vazut si filme mai bune. 6/10
                                About Time (2013) - un film de duminica seara. Se putea si mai bine. 7/10
                                The Wolf of Wall Street (2013) - se pare ca DiCaprio s-a specializat in filme biografice si se descurca foarte bine. Un film de vazut. 9/10
                                The Prestige (2006) - cam tot ce face Bale asta iese cum trebuie. Un film foarte bun. 9.5/10
                                Rush (2013) - un film absolut genial. Costumatie, coloana sonora, actori care seamana cu personajele pe care le interpreteaza, o poveste pe care am citit-o si pe care am auzit-o de multe ori = nu m-am ridicat de pe scaun nici macar sa ma duc la baie pe toata durata filmului si chiar i-am crezut pe aia doi ca sunt Hunt si Lauda. Ii dau nota maxima. 10/10
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google