Cum Sa Tunez Loganu Meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    cata asculta melodia aia : "invidia , dusmaniaaa "si vei intelege

    Comment


    • #32
      vad ca me catalin si-a pus volan din piele deci nu e asa de impotriva modificarilor.....
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • #33
        este un must have e strazile din Romania.

        Toata lumea a venit cu idei...bune sau mai putin bune, dar asta mic nu ne-a spus ce buget are... degeaba ii zic eu sa o tuneze in ploaie daca el doar viseaza si in portofel bate vantul.
        sigpic

        Comment


        • #34
          Originally posted by ingerulol View Post
          ... punte spate cu discuri / discuri fata brembo cu diametru mai mare cu etrieri performanti (cel putin cu 4 pistonase) suspensii reglabile , admisie schimbata complet , eventual si alt motor ...
          tu ai dormit atat de adanc, ai visat asa de bine, incat nu ti-ai mai dat seama cand te-ai trezit...
          etrieri cu cel putin 4 pistonase? o fi scos renou o versiune de wrc si-or uitat sa-i schimbe franele, asteapta sa i le schimbati voi...
          eventual alt motor, ca daca faci restul modificarilor, de fapt nu e neaparat nevoie de un 2litrii turbo sub capota, e doar "eventual" nevoie de un motor care sa si puna la treaba etrierii cu cel putin 4 pistonase. nu de alta, dar 1.6 chipuit si cu filtru din piata de vechituri, deja sare spre 130-140cp si franele stock nu mai fac fata...
          zici ca mergeti in mondialul de raliuri cu masina, asa sfaturi ii dati omului. ati uitat sa-i spuneti de rollbar, centuri in 6 puncte, scaune scoica, combinezon si casca.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #35
            si stickere cu asa zisi sponsori, sa mai scoata cai din ele

            Comment


            • #36
              bani pt masina ii am separat....am 700 de euro....dar am zis ca vreau sa ies din iarna...si prin iunie sa ma apuc de ea

              Comment


              • #37
                nu ai destul , depinde ce vrei sa faci la ea si la cat te limitezi.
                un set de jante misto , te duce 300-400-500 euro

                Comment


                • #38
                  poi dau p jante sa pun maxim 400 de eeuro....mai dau 200 p suspensi...si de 100 plm...iau folie de carbon...dupa mai strang bani

                  Comment


                  • #39
                    robert baga un och pe bursa si nu regreti
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • #40
                      SRY dami si mie id tau...

                      Comment


                      • #41
                        ai cam putini bani... un set de oz-uri pe 15, vorbesc de jante noi, te costa cam 600 euro, o suspensie reglabila kw pt logan e 700-800 euro, niste gume calumea, sub 200-300 de euro nu pupi. deci tre' sa cam "tai" de prin diverse si uite-asa ajungi sa schimbi doar arcurile, sa pui jante chinezesti sau poate ai bafta de niste sh-uri care sa arate bine si sa nu fi fost indreptate si pui folie si eleron. nu am nimic impotriva foliei, e chiar ok, vara e excelenta, dar vorbind foarte serios, tuningul nu incepe cu folia. ca o opinie personala, nu pune roti pe 16-17, o sa umbli doar cu gume model "opinca" pt ca la cat costa un set de gume noi pe 17, iti iei 3 seturi de roti pe 15. iar diametrul total al rotii incearca sa-l micosrezi o idee, mergi pe 195/55R15 daca tot nu tii la dimensiunea stock si oricum iti risti talonul.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42
                          am 185/65/15 fata si spate am 195/60/15

                          Cateva poze cu golanu meu
                          Attached Files
                          Last edited by Seba; 13 November 2011, 23:30.

                          Comment


                          • #43
                            daca vrei sa ramai la dimensiunile actuale de gume, suspensia sport nu o sa arate asa bine ca si cand micsorezi diametrul rotilor, un set de arcuri va da senzatia ca masina e incarcata, nu "lasata" din suspensii. eu as pune toate 4 rotile la fel, iar latimea de 195 e ok fara sa incarci aiurea bucse, capeti de bara, planetare...195/60 e prea aproape de dimensiunea stock, de aia am zis 195/55. 195/50 e o idee prea mic, de-abia astept si eu sa trec la 195/55.
                            uite mai os cum arata o suspensie weitec (-3.5cm) si 195/50 R15. distanta intre aripa si guma e in realitate mai mica, masina era prinsa in viraj
                            Attached Files
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #44
                              am observat..

                              Comment


                              • #45
                                Ar sta mai bine cu o bara de MCV???modificata
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google