Utilizati Automobilul In Mod Economic ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    nu pot deloc sa scot sub 10 in bucuresti :}

    Comment


    • #62
      Asa si cum ziceam acuma merg in modul economic pana sambata sa vezi consum de 2 % ce o sa scot eu
      sigpic

      Comment


      • #63
        Da' ce inseamna economic? Termenul de economic este relativ in functie de utilizatorul de autoturism!

        Comment


        • #64
          Originally posted by SoNyKeL View Post
          Da apropo de opritu motorului in mers da volanu nu se blocheaza ca parca la dacia mea veche mise bloca volanu imediat cum opream motoru , la asta nam incercat i mers...
          ba da daca aduci cheia in pozitia zero vei merge precum calul numai inainte iar daca o rotesti si deblochezi volanul nu ai servo si volanul se va roti ff incet risti sa faci accident sau altceva doamne ferste!

          Comment


          • #65
            eu merg fara motor la vale. frana ai cam 3 pedale, depinde cat de tare apesi pe ea, dupa care trebuie sa incaleci destul de serios pe frana, dar merge. volanul se intareste doar un pic, dar e mai lejer ca la dacia 1300. volanul nu mi se blocheaza daca duc cheia la 0
            sigpic

            Comment


            • #66
              Asa este, o data ce ai pus contactul si ai revenit la pozitia 0, volanul se blocheaza doar in momentul in care ai scos cheia din contact.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #67
                taximetristii le lasa in viteza , pe prima pozitie a contactului si cum e in viteza au si servo , merge servo
                un prieten la un logan 1.4 fara servo a dus cheia pana in pozitia 0 si s-a blocat volanu in timpu mersului , fara sa o scoata ,deci atentie
                Its just a car ...

                Comment


                • #68
                  nu va recomand asemenea practici si care mai fac de astea cand sunteti in masina cu ei ar fi bine sa le atrageti atentia ca se joaca cu viata lor si a altora.eu foarte rar scot din viteza la coborarea unei pante.niciodata nu am oprit motorul .nu se stie cat de bine functioneaza sistemul de franare.in femei si in frane sa nu te increzi niciodata!
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • #69
                    fratilor nu mi se pare eficient sa opresti motorul,si credetima am cativa km facuti (cam 600000km),eu unul nu recomand nici la dusmani oprirea motorului, la vale opriti motorul si incalziti discurile pentru 50 grame de benzina???si multe altele ,in frana de motor consumul este aproape de zero,scuze daca am suparat pe cineva

                    Comment


                    • #70
                      Da, dar e uzura mica

                      Comment


                      • #71
                        uzura mica????????????,asta cred cei care fac asa ceva

                        Comment


                        • #72
                          Da, nu se invarte motorul, nu se uzeaza

                          Comment


                          • #73
                            macar daca crap sa crap in masina noua sau in stare excelenta de functionare.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • #74
                              sau daca crap sa crap din cauza mea

                              Comment


                              • #75
                                io zic ca daca se respecta legislatia ,adica vitezele impuse de lege ..o sa scoateti un consum zic eu mic indiferent de motorizare.doar daca nu prindeti ambuteiaje.ex:numai daca mergi cu 1,6 16v cu 100 km in afara localitatii sigur iese sub 6 l/100km.
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google