Dezaburire Parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dezaburire Parbriz

    Salut , am si eu o foarte mare problema ( pentru mine ) cu parbrizul ... cand plec cu masina si vreau sa il dezaburesc ( cazul cum e acum cand e frig afara ) , stau cel putin 30 de minute k sa se dezabureasca si atunci o face foarte putin ... cam cat as pune o coala a4 pe mijloc ... stie cineva ce trebuie sa ii fac ?? sau un sfat ceva ...am un logan 1.4 mpi

  • #2
    Verifica daca aerul este pus pe recirculare.

    Din ce an este masina? ai filtru de habitaclu?

    Comment


    • #3
      exista solutii pt dezaburire iar daca nu iti merge da drumu pe aerisire din afara da drumu la aer la jumatate nici frig si nici cald si daca nici asa da drumu la aer conditionat si imediat se dezabureste
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • #4
        in cazul in care nu ai ac ca sa se dezabureasca trebuie sa dai pe aer de afara si pe cald. daca ai ac da drumu la ac si se va dezaburi imediat. Exista niste tuburi care spun ei ca nu se mai aburesc geamurile, nu am incercat dar se spune ca ar fi bune.

        Comment


        • #5
          Sigur ai comutatorul dat pe recirculare .
          sigpic

          Comment


          • #6
            am AC ... nu il tin niciotata pe recirculare ... numai pe aer de afara , da am filtru de polem , schimbat acu 2 zile si degeaba , iar restul filtrelor ( tot ce inseamna filtre le-am schimbat acum 1 luna cand am facut distributia )... masina e din decembrie 2005..... iarna cum e acum , tin aerul numai in treapta 2 sau 3 , numai pe caldura
            Last edited by maf1688; 26 December 2011, 20:27.

            Comment


            • #7
              Salut.
              Ai cumva reglat pe dezaburire parbriz sau.....se regleaza din consola centrala.
              Numai bine.
              Attached Files
              Last edited by Augustin-Yng; 26 December 2011, 20:44.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #8
                reglat exact cum e in poza ...dar pe aer de afara

                Comment


                • #9
                  Foloseste AC-ul pentru dezaburire, chiar daca esti pe Caldura
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Pai trebuie putin mai jos,reglata acolo unde este sageata.
                    Numai bine.
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • #11
                      pfff ... aia chiar ca n-am folosit-o de cand am luat masina ) , o sa incerc si cu ultima treapta sa vad ce iese ... multumesc pentru sfaturi... numai bine

                      Comment


                      • #12
                        trebuie sa dai exact pe ultima si ca nivel de ventilatie sa fie 2, niciodata nu am dat mai mult de 3 ( unde ti-a aratat Augustin) aerul merge doar pe parbriz si atat si crede-ma este eficient , cum il ai tu pus acuma parca e parbriz+picioare deci caldura se imparte in doua si de aceea nu cred ca iti incalzeste parbrizul cum trebuie.........nu au fost in stare amaratii astia de la dacia sa faca si o varianta geamuri-parbriz, in rest bafta
                        Last edited by hmv86; 26 December 2011, 21:42.

                        Comment


                        • #13
                          Salut.
                          Eu si cred ca si majoritatea celor de pe forum asa folosesc,treapta a-2-a si dezaburire parbriz[ultima treapta].Si cei care au Ac,dezaburirea se face mult mai repede.Bineinteles dupa ce motorul ajunge la temperatura necesara.
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • #14
                            Dar masina face cald? Ca un termostat deschis permanent ar lungi f mult timpul de dezaburire.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • #15
                              Seteaza comutatorul pe aer de afara si pune comutatorul de redirectionare numai pe parbriz(sau parbriz si picioare)si bine-inteles sa fie pe cald.Daca tot se abureste sterge cu solutie de geamuri(sau cu orice lichid) parbrizul pe interior si poate fi mai bine.Se poate sa fie murdar pe interior parbrizul si de aceea sa se abureasca.
                              Am Ac, dar niciodata nu l-am folosit la dezaburie, fiind foarte eficienta aeroterma chiar si in cazurile cand este bocna parbrizul.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google