Logan 1.6 Vs Audi A4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Parerea mea este sa-ti iei cu siguranta un Logan daca vrei sa faci Taxi. Consumul e redus, iar intretinerea este mai ieftina decat la Audi. As spune chiar ca ar fi mai ideal un Logan de 1.4 pentru ceea ce vrei tu sa faci, avand in vedere ca in majoritatea timpului vei circula in oras cu el. Bafta!

    Comment


    • #32
      a scris omul de vreo 20 de ori ca nu merge doar in oras cu masina si ca face multe curse externe, dar voi n-aveti nicio treaba cu a citi ceva inainte de a posta.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #33
        si nu poate iesi din oras cu 1,4?! cand o sa vada ca la cosumul unui 1,6 sau audi, n-o sa-i mai ramana mai nimic din cei 1,39 lei/km ,o sda inceapa sa dea din colt in colt. eu nu vbesc din povesti ci din realitate. si asta in bucuresti unde taxiurile nu se plimba pe gol, cel mult dipa ce au lasat un client. in rest stau in statii pt ca n-ar mai avea niciun profit plimbandu-se. dupa mine sa-si ia si hummer, daca nu intelege ce ii spun cei care au notiune de ce inseamna taximetria. acum o dam ca nu se poate merge cu loganul 300 km ca te "inteapa" . sa fim seriosi! cred ca are nevoie de o scuza sa-si ia audi. ala il iei ca masina personala, nu ca taxi.

        Comment


        • #34
          Daca ti la sanatatea ta si a spatelui tau iti recomand o masina mai confotabila decat oricare din gama Dacia!

          Comment


          • #35
            ce sa zic,daca faci taxi mai bine ia logan,eu am un audi a 6 din 2007 si mi sa stricat clima din partea soferului si ma rupt la pret 2000 de ron ca sa schimb niste valve sau supape numai tin bine minte ca or trecut 3 luni,eu as alege logan mai vin tarani dau tare cu usile,sau intra toti trei pe o usa si ies pe cealalta si iti murdareste tot,bafta la alegere.

            Comment


            • #36
              adevarat de parca in aveo e vreo diferenta sau opel astra fie kia rio am mers in toate 3 ma refer masinile fiind taxiuri nu am simtit absolut nicio diferenta sincer sau nu am observat eu fie fiat albea sau hyundai accent cel mai bine parca ma simt in logan fiecare cu parerea lui pana la urma

              Comment


              • #37
                Mama lor de semne de punctuatie

                Comment


                • #38
                  daca nu am pus semne de punctuatie mare crima am facut vorbim despre masini nu despre punctuatie,ciao

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Mihai2435 View Post
                    Salut tuturor.As vrea sa imi cumpar o masina si sa ma bag pe taximetrie..insa as avea nevoie de ajutorul vostru.Ce alegere ar trebui sa fac?Audi a4 1.6 sau logan 1.6?

                    PRO AUDI:mai mult siguranta,dotari mai multe,motor mai bun,confort net superior,design...
                    PRO LOGAN:mai ieftin,mai putini bani pt intretinere,MASINA NOUA,
                    Contra AUDI:masina sh la mana a 2-a(vorbind despre unul din modelele 2006-2008)

                    Stima #_#
                    Nu am mai stat sa citesc ce au postat colegii mei. Iti zic opinia mea, pe care o poti sau nu sa o iei in considerare.
                    1. De unde sti ca are motor mai bun ? In primul rand nu este nou. In al 2-lea rand este un motor care se gaseste si pe Golf 4 1.6 de 102Cp... pe cand la Renault are 105cp si 16v. Si se stie ca Renault face motoare pe benzina foarte fiabile. Si motorizarea 1.6 de pe AUDI, este destul de slaba in raport cu masa ceea ce va duce la un consum mult mai mare.
                    2. Pretul de achizitie este mult mai mare (iar Loganul il cumperi nou si iti mai raman bani de benzina).
                    3. Din cate stiu masinile care pe post de TAXI nu trebuie sa fie mai vechi de 5 ani... ?
                    4. Dar daca faci taxi de ce nu mergi pe ceva diesel ?
                    Last edited by CSH; 22 January 2012, 22:56.

                    Comment


                    • #40
                      Salut CSH.La diesel nu prea cred ca ma descurc cu injectoarele ca pana acum am fost doar benzinar.

                      Comment


                      • #41
                        Audi a6 1.6, ce motor mai bun amice?

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Mihai2435 View Post
                          scuze ca va deranjez dar mai am o intrebare.
                          1.2 16v care spuneti dvs. este buna si la drum lung? adica sa pot sa prind 140 cu tot cu ac)
                          Daca ai si clienti in masina nu cred ca o sa fi prea fericit cand o sa vezi cum tragi de ea.

                          Passatul meu 3bg consuma destul de putin si are destule pe el, incepand de la clima si terminand cu pielea, si sa nu uitam ca cei din spate au destul loc la picioare fata de un Audy.

                          Cauta si o masina cu 6+1 trepte ca sa fie economica la drumuri lungi .
                          real power..... diesel power by

                          Comment


                          • #43
                            Al tau e diesel si deaia te poti lauda cu consum mai mic.
                            Last edited by Seba; 23 May 2012, 00:21.

                            Comment


                            • #44
                              Iti recomand Logan....orice motorizare dar Logan sa fie...hai sa iti spun de ce:
                              daca zici ca vrei sa-ti cumperi Logan noua nu are sens sa te complici cu un audi a4 la mana a 2-a.....si asta are mai putine comenzi decat un audi.....si daca o iei direct din fabrica primesti mai multe detalii de la cei de acolo.....acum e alegerea ta..eu ti-am spus o chestie!
                              daca esti puternic si ai vointa le rezovi pe toate

                              Comment


                              • #45
                                ai spus o chestie in care n-ai spus de fapt nimic concret...apoi, intre un a4 de 3-5 ani, la aceiasi bani ca un logan nou (cu dotari de roaba cu un singur maner), tu ai lua logan?
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google