Distantiere Pe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu mi-e foarte clar, e bine de pus distantieri doar pe spate (avand in vedere ecartamentele diferite la punti)? care-ar fi grosimea potrivita avand in vedere montarea lor impreuna cu jantele oem de aliaj ET50 ?

    Comment


    • #32
      Fata / spate 20 mm ar fi o schimbare vizibilă din multe puncte de vedere - dar vezi ca o să ai nevoie de alte prezoane mai lungi. Nu te gândi să pui numai pe spate, aceste îmbunătăţiri presupun ceva bănuţi dar gandestete la siguranţă ta, adică un distantier de calitate realizat de cineva avizat şi prezoane deasemenea. Eu am pe maşină aşa ceva şi nu au fost o investiţie mică dar merită toţi bani .

      Alsteel recomand- ştiu ce fac şi ce vand plus sfaturi foarte utile iar produsele lor au agrement TUV.
      Last edited by Valeriu Mavro; 8 February 2015, 23:55. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #33
        Daca poti, pune te rog o poza doua sa vad si eu cum vine.
        Ce fel de prezoane folosesti pentru jante de aliaj daca ai distantiere?

        Comment


        • #34
          Echiparea pe care o am e nu este relevanta pt. tine pt. ca iarna nu pot să îmi montez distantierele pe rotile fata - pe jante OEM prestige pentru ca janta oem are elementul de centrare oarecum mai în adâncime, iar distantierul meu pentru fata are grosimea de 15mm iar elementul de centrare este mai mic -pe cele de 20 mm de pe spate le pot folosi cu pe jantele OEM dar nu are rost să le las iarna numai pe spate . Eu folosesc distantierele pe jantele de vară Team Dynamics Pro race 1.2 care au un et.35 şi lăţime 7j . Vizual nu poţi să îţi dai seama din poze pt. Ca trb să avem acelaş j şi et la janta inclusiv cauciucul . Cu distantiere de 20mm fata / spate ajungi la un et. de 30 pe janta OEm de 6.5 j o idee mai lata. Prezoane sunt combinaţia prezon / piulita.

          Comment


          • #35
            35mm iesire in exterior mi se pare mult. am vazut janta 7j et 35 montata si nu-mi placea cum statea (iesea mult in exterior, depasea pragul aripii), daca mai pun si distantierele deja imi imaginez ca arata ca un tractor. (am luat in considerare anvelopele standard pe Logan care merg pana la 7j).

            Comment


            • #36
              salutare

              ce parere aveti de aceste distantiere (http://www.coastadeest.ro/detalii-di...051STB92_.html) in combinatie cu jante 7J ET40?
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • #37
                Pret mare, buzele de centrare se sparg dupa un timp (tinand cont ca le montezi/demontezi la fiecare schimb de sezon)

                Vei avea offset 20, bunut pentru jante cu 7j

                Daca vrei, fac poze la jantele mele montate pe fix aceiasi distantieri. Am Speedline Turini 7x16", ET40
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #38
                  tu ce ai recomanda dsign mai de calitate? daca ai o poza la indemana ar fii perfect ca eu am vazut masina cand aveai jantele pe 17 si distantiere de 30mm
                  sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                  Comment


                  • #39
                    Am avut si eu distantiere de 20 mm.
                    Desi sunt care sustin ca nu castigi nimic la comportament, e diferenta notabila fata de ecartamentul stock, mai sigura la viteze mari, clar mai stabila pe viraje (fata o pierzi mult mai greu) .

                    Dezavantaje: solicita tot ansamblul de directie mai mult (simti asta mai ales pe viraje).

                    Comment


                    • #40
                      Pe 17" n-am avut niciodata distantieri. Singurele jante pe 17" folosite de mine au fost cunoscutele EvoCorse.

                      Am avut distantieri numai pe cele de 15" (Speedline Corse 2118) si mai nou pe 16" (Speedline Turini)

                      Distantieri am avut intotdeauna de 20 mm, cei Sparco. S-a spart buza de centrare si a trebuit sa-i dau la bucsat/strunjit
                      In 2-3 zile fac poze
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        dsign
                        despre astia ai vreo parere? http://www.alsteel-prodimpex.ro/?page_id=113

                        Comment


                        • #42
                          Par a fi ok, doar ca nu prea raspund la telefoane.

                          Imi trebuie si mie minim 2 distantieri, ca bucsarea celor Sparco n-a reusit!
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Ai mei ar trebui sa ajunga saptamana viitoare, de la astia din cluj. Ne intalnim sa te uiti la ei, probabil we viitor daca e. Iti dai o parere de ochi avizat

                            Comment


                            • #44
                              Vin cu gaura de centrare de 60.1, cum ar trebui? Sau iti trimit ei inele de centrare?
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Le faci custom la ce dimensiuni doresti.
                                Nu-i bai...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google