Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cat De Des Spalati Masina???

    Am deschis si eu acest thread pt. a ma lamuri in aceasta privinta!!
    Am un prieten care o spala de 2 ori pe saptamana!!!
    Nu credeti ca e cam des?
    Nu va avea de suferit pe viitor?

  • #2
    Io o spal in functie de jeg de ce sa sufere? Oricum la cat de subtire e stratu de vopsea o sa suferim cu totii ...
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      Eu o am de o luna si ceva si de atunci a plouat foaret mult prin Arad
      Am luat de mai multe ori teapa cand am spalat-o,iar dupa a inceput o ploaie dinaia de mi-a facut masinutza varza!!

      Comment


      • #4
        Monteaza aparatori de noroi ... ori de la reprezentanta ori daca vrei iti fac poza la ale mele (sunt ceva frumos) si ti le trimit si te ajut si cu montajul ... te scapa de o mizerie in plus ... stropii de apa sunt inevitabili dar nu mai arunci noroi pe masina ... si acum ... on topic ... daca speli masina des iti recomand sa ii ceri sa o dea cu ceara ... e o investitia buna si SE SIMTE! Parca mai ai un strat de lac pe masina ...
        sigpicMy ride

        Comment


        • #5
          Depinde...Cum eu ma spal destul de des, pe ea o spal mai rar! Sa compensam intr-o parte. O data pe luna? Cam asa ceva , ca si pe la noi a plouat si n-avea rost...
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • #6
            Felicitari pt promovare domnu gusi ... nu ar avea ce sa strice ... acum depinde si cum o spala ... cu jet de apa si spuma activa?? Sau galeata si furtun si frecat cu carpa ... daca o spala in al 2-lea mod ... sigur va avea de suferit in timp ... acum depinde de norocul fiecaria la achizitionarea masinii ... sunt unele stocuri care la prima spalare curgea vopseaua ... curgea apa rosu/verde/mov portocaliu/roz etc
            sigpicMy ride

            Comment


            • #7
              Si cam cat costa aparatorile astea de noroi???

              Comment


              • #8
                ai PM se poate muta la dacia logan: intretinere ...
                sigpicMy ride

                Comment


                • #9
                  Ce anume?
                  Fi mai explicit pls ca nu inteleg!!

                  Comment


                  • #10
                    Of .. in coltul din dreapta sus ai WELCOME RED_ALIN dedesubt ai private messages si si mai jos ai NEW ... ceva... ingrosat..da click akolo vezi ce scrie ...
                    sigpicMy ride

                    Comment


                    • #11
                      Scuze DeLuXe la ora asta nu mai vad nici tastatura bine!!
                      Ms mult de sfaturi!!
                      Maine cred ca o sa ma duc sa o spal desi nu are o saptamana de cand a fost dusa la spalatorie!!
                      Dar ce sa faci?
                      Asta e!!!

                      Comment


                      • #12
                        Vara cam odata la 3-4 saptamani ca nu e vreme nasoala si se murdareste doar in interior , nisip scrum etc . Acu ca e vremea mai nasoala depinde cum e jegu pe ea odata la 2 sapt.
                        Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                        Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                        Comment


                        • #13
                          In fiecare zi ne place sa fim curati , cand iesim seara in oras ..masina este data cu ceara bine + ca am un mini-compresor cum au baietii la spalatorie..ii dau cu jet bine(fara spuma ca nu are jeg) si dupa aceea o streg in 2 min cu carpa de piele..ramane bec si nu dureaza mai mult de 10 min.(nu am logan)
                          Last edited by Cristi_Xp; 19 April 2008, 12:12.

                          Comment


                          • #14
                            Masina se spala de cate ori este nevoie...nu este nicio pb ca o speli de 2 ori pe saptamana, daca e murdara...ca doar nu o speli in FIECARE saptamana de 2 ori.
                            Am masina de 15 ani (asta din avatar este a 4-a) si pot spune ca o masina curata se pastreaza mult mai bine, d.p.d.v. tabla/vopsea, decat una murdara...in special pasajele rotilor! Fff importanta si utila este ceara de dupa...aspect, protectie vopsea, etc.

                            Comment


                            • #15
                              Eu cand e frumos afara (in special vara) daca e prafuita cat de putin ma duc si o spal....chiar si la 2-3 zile....imi place sa fie curata tot timpul.....daca e murdara nu ma suport eu in ea.....am eu un fix asa .....nu pot sa spun ca vopseaua arata impecabil....dar eu o mai spal si cu galeata si buretele.....deci nu mai e ca noua...si are 2 ani jumate.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google