Feriti-va De Vopsitoria Dacoserv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Feriti-va De Vopsitoria Dacoserv

    Dupa 5 ani de relatii bune cu Dacoserv - mecanica am patit un lucru urat cu vopsitoria lor.
    Simpaticii de acolo mi-au schimbat cheia de roti si mi-au furat un tampon de cauciuc de la capacul torpedoului (cel care apasa intrerupatorul becului din torpedou).
    Despre schimbarea cheii de roti am aflat cand am avut pana si nu am mai putut desface roata.
    Pe langa aceste mizerii vopseaua a inceput sa se exfolieze dupa 2 luni.

    Recomant tuturor sa se fereasca de acesti oameni de nimic pentru ca vor avea de pierdut.

    Pacat de mecanicii lor care isi dau interesul si au avut grija de masinile mele in mod exemplar.

  • #2
    pai si ce daca se exfoliaza? ai garantie la lucrare du=te peste ei inapoi
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • #3
      Originally posted by vyalli View Post
      pai si ce daca se exfoliaza? ai garantie la lucrare du=te peste ei inapoi
      Din pacate este prima data cand patesc acest lucru si deocamdata nu am timp sa duc masina la service.
      Cel mai neplacut aspect a fost furtul.
      Nu sunt sigur daca s-au rezumat doar la cele doua nimicuri si nu au mai schimbat/luat si altceva.

      Este neplacut sa ai grija de masini si sa bagi in ele tot ce este mai bun si mai scump iar nemernicii sa isi faca stocul din bunurile tale.

      Comment


      • #4
        stai linistit ca se intampla si la case mai mari. un coleg si-a dus la vopsit 2 aripi de golf la porsche si i-a sarit vopseaua dupa 2 saptamani. s-a dus inapoi scandal maxim si i-au refacut aripile

        si cand te gandesti ca a platit 10 mil pt 2 aripi la porsche si iti sare vopseaua ce pretentii sa mai ai la altii?

        P.S.

        eu cand las masina in service o las goala fara motive sa fure ceva iar cand o primesc inapoi verific tot la ea la sange
        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

        Comment


        • #5
          Garantia pentru vopsea e de 3 luni. Daca amani, pa garantie.

          Ce lasi in masina, verifici la plecare, asa cum si consilierul de la receptionare verifica atunci cand iti preia masina.
          Daca aveti acumulator nou-insemnati numarul masinii pe el, verificati rezerva sa fie aceeasi la plecare, eventual sa nu fie desparuta total.

          Nu lasati trusa, stingator, triunghi in masina, asa eliminati posibilele discutii.

          In portbagaj (exceptie cric, cheie si rezerva), torpedo, buzunare portiere trebuie sa fie zero obiecte. Traim totusi in Romania.

          Comment


          • #6
            Originally posted by mr.K View Post
            Garantia pentru vopsea e de 3 luni. Daca amani, pa Traim totusi in Romania.
            foarte corect
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • #7
              K & vyalli, nu va contrazic, dar nici nu sunt de acord cu voi. Mie mi-au dat garantie la vopsirea unor elemente in reprezentanta, un an.

              Dupa vreo 5-6 luni, a inceput sa sara vopseaua de pe bara fata, am fost la ei, le-am descris problema si au remediat-o fara nicio discutie. Automat, garantia s-a prelungit cu un an din acel moment. Peste 4 luni, aceeasi situatie, iar remediata pe garantie.

              Intre timp nu stiu ce s-o mai fi intamplat, ca am vandut masina.
              Last edited by Niki; 2 August 2012, 13:38.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • #8
                Asa scria pe un deviz de la reprezentanta, garantie 3 luni. Probabil se considera ca daca nu sare in 3 luni, atunci doar rugina ii mai vine de hac vopselei.
                Se vede treaba ca nu e chiar asa.

                Oricum, masina mea a avut mai multe elemente zgariate de oameni plictisiti sau soferi de top, toate s-au remediat prin revopsire elemente pe CASCO, 3 portiere, capota portbagaj si o aripa spate.. Niciodata nu s-a exfoliat vopseaua si sunt vreo 3 ani de atunci.
                Last edited by mr.K; 2 August 2012, 13:46.

                Comment


                • #9
                  specifica care dacoserv. ce oras ??
                  Last edited by geo_ultras; 2 August 2012, 19:20.

                  Comment


                  • #10
                    trist ce se intampla! Noi ducem masinile in repreentante ca dehh fac lucru de calitate, iar ei isi bat joc de ele...Eu nu am patit niciodata... am vopsit 1 data bara pe fata, dupa am schimbat-o pentru ca m-a lovit unul cu scuteru si iar am vopsit-o , bara pe spate a fost vopsita de vreo 3-4 ori...chiar ziceam asta-i blestemata toti numa in ea se baga... Am reparat/vopsit aripa dreapta si usa ( am gasit-o lovita la poarta) Pana acum totul a iesit perfect...fara nici o urma de vopsea crapata sau alte minuni! Eu chiar ii recomand pe cei de la aurocar (reprezentanta) de la alba!
                    MY CLA

                    Comment


                    • #11
                      Salut, tin sa te contrazic cu privire la vopsitoria Dacoserv Militari....deoarece eu mi-am reparat masina la ei ( aripa dreapta spate, bara, panou spate, capota portbagaj, luneta ). si vreau sa zic, ca au vopsit-o foarte bine. Cu trecerea timpului nu am avut probleme deloc cu exfolierea vopselei ( de pe bara sau de pe tabla ). Ca noutate de vre-o 1sapt si ceva am bagat masina la ei la revopsit integral...am trecut pe acolo de cateva ori si au lucrat ca la carte. ( chelit complet masina, matuita vopseaua, finisaje, etcc iar vopsirea usilor, capotelor facandu-se cu ele date jos de pe masina).
                      Eu ii recomand ca fiind un service foarte bun, cu preturile nu se prea hotarasc deoarece cand am fost sa las masina in service mi-au cerut pe distributie + kit accesorii 1300lei, saptamana trecuta mi-au zis 640lei cu tot cu manopera (distributia) si 420lei ( kitu de accesorii ), ca sa numai vorbim ca oglinda retrovizoare din interior care costa 330lei.
                      Last edited by andrei_mircea; 4 August 2012, 00:52.
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • #12
                        N-as vrea sa fiu rau, dar dupa ce ti-au vopsit perfect spatele, acum bagi masina la revopsire completa.
                        Din ce an e masina si care-i motivul revopsirii totale, nefiind o operatiune ieftina?
                        Last edited by mr.K; 4 August 2012, 16:29.

                        Comment


                        • #13
                          Bag masina la revopsit total, pt ca era lovita si in fata, (bara,capota,aripa stanga-inlocuite), toate cele 4 usi aveau "autografele unor destepti", colt aripa stanga spate lovit, impreuna cu bara, si capota portbagajului avea o lovitura de la o bucata de gheata. Astea-s motivele pt care am facut o revopsire totala, nu ca ar fi vopsit prost masina atunci.
                          Masina este din 2006...iar operatiunea de vopsire cica ar sari de 65mil pt logan
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • #14
                            Aha. CASCO sa traiasca.
                            La 65 de milioane, cred ca merge cum o fi, pe banii personali.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by andrei_mircea View Post
                              Bag masina la revopsit total, pt ca era lovita si in fata, (bara,capota,aripa stanga-inlocuite), toate cele 4 usi aveau "autografele unor destepti", colt aripa stanga spate lovit, impreuna cu bara, si capota portbagajului avea o lovitura de la o bucata de gheata. Astea-s motivele pt care am facut o revopsire totala, nu ca ar fi vopsit prost masina atunci.
                              Masina este din 2006...iar operatiunea de vopsire cica ar sari de 65mil pt logan
                              Unde o duci la vopsit tata?
                              Mie pentru alb perlat cu albastru si galben mi-au luat 60 de milioane.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google