Montaj Boxe Spate Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Da, incap. Mai greu, dar pot fi convinse sa intre.
    GL-22-TOF

    Comment


    • #32
      pe spate incerca alte ovale... nu BLAUPUNKT.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Daca as pune pe fata astea : http://www.auto-sound.ro/boxe-hertz-...dcx-1303-p1546
        Si pe spate : http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...o/Kicker/DS65/
        Nu vreau sa ma complic cu dat gauri in stalpi.Pe spate mai largesc gaura cu pila daca este nevoie.
        Am auzit numai de bine despre hertz sunt bune ?

        Comment


        • #34
          Recomand pe spate ovale , daca doresti sa ai si un bass.
          Asta daca nu vrei sa montezi si un subwoofer.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Va salut. Eu mi-am montat boxele pe spate, de 13cm si cred ca sunt de bass, deoarece se aude mai incet decat alea pe spate, si deobicei cand dau mai tare, alea pe spate incep sa se auda bine si sa-mi trepideze pe acolo, desi am pus pentru antifonare.

            Le-am legat la firele ce duc la boxele fata, deoarece nu am avut papucei pentru a le pune in locurile speciale pentru boxele spate. Afecteaza cu ceva? Daca da, ce?

            Problema e ca, cam la orice cd a inceput sa-mi intrerupa melodiile, si nu-mi place, nu pot asculta o melodie ca mi se intrerupe, des.
            La radio nu face probleme.

            Comment


            • #36
              Daca le-ai legat in paralel cu difuzoarele fata ai scazut impedanta la jumatate, ceea ce duce la suprasolicitarea etajului final din player si incalzirea excesiva.
              Se aud diferit fata de cele din fata pentru ca au alte caracteristici. Daca ai pe fata dif-urile originale, alea au 15W. Posibil ce ai pus pe spate sa fie de putere mai mare. Legate in paralel, pe langa modificarea impedantei, ele nu functioneaza la capacitatea lor nominala.
              In functie si de player - cel original are 4*15W / 4 ohmi, se aleg si difuzoarele necesare.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #37
                Originally posted by Rey91 View Post
                pe spate incerca alte ovale... nu BLAUPUNKT.
                ce au Blaupunkturile ? ne poti edifica, daca tot ai facut afirmatia asta ?

                @vlad, daca le mai tii mult asa o sa ti se duca finalii cd-playerului... nu e bine
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • #38
                  Merg oare pe playerul stock al Loganului (e vorba de cel de pe Blackline sau Duster) niste boxe ovale de putere mica si cu magnet mic(35-40W RMS) dar cu ceva bass/calitate in plus puse pe polita spate? Ma refer daca le duce playerul caci vad ca are ceva rezerve de bass si putere dar pe cele stock le "omoara" rapid. Sunt un pic nemultumit de partea din spate, front-ul e ok. Sub nici o forma nu schimb playerul, doar daca crapa, sunt foarte atasat de comenzile de pe volan si de functionarea lui(intrare jack pt muzica telefon,cd-urile le citeste impecabil, radio prinde cat se poate)

                  Comment


                  • #39
                    Ok. Inseamna ca o sa le schimb, sa le pun pe locasurile speciale. Dar nu am papuci pentru mufa. Cum sa le leg altfel?
                    Eu am luat mufa mama, acum trebuie sa caut mufa tata...
                    Last edited by VlaD2803; 13 August 2013, 21:30.

                    Comment


                    • #40
                      dar in pachet cu difuzoarele nu ai primit si niste cablu?
                      de obicei asa se da si intr-un capat al cablului ai papuci pusi care se pupa la perfectie cu bornele difuzoarelor. si nu iti mai trebuie nicio mufa...asta daca am inteles eu bine ce ai nevoie.

                      Comment


                      • #41
                        El se refera cum se leaga in mufa la player.

                        Comment


                        • #42
                          Acum am venit de la dezmembrari, de unde am luat 2 mufe pt logan, radio blaukpunt. Am nevoie de pinii din mufe, nu de altceva. Stie cineva cum i.as putea scoate?

                          Comment


                          • #43
                            Bagi un ac subtire din fata pe laterale.
                            I HAVE A !sigpic
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • #44
                              Am reusit si acest lucru, fara ac, chinuindu-ma cu flacara si o lama, pana am taiat tot.

                              Blaukpuntul de origine, are setat ballance, doar stanga dreapta, din ce vad, nu si fata spate, asa e? Deoarece astea de pe spate se aud tare, tare incet fata de alea de pe fata, desi eu as fi vrut sa fie invers sau egale

                              Comment


                              • #45
                                Blaupunkt-ul de origine are si reglaj volum fata-spate. Pot garanta pentru varianta cu mp3 pe care o am eu. Pentru celalalt nu stiu sigur.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google