Trafic Pe Strazile Constantei...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    nu va speriati....busu' zicea ca pana duminica va fi tot asa

    Comment


    • #62
      Iar am da o "tura" pe la Navodari - Lumina - Ovidiu si nu-i de joaca am crezut ca dorm in masina... foarte naspa...
      Mai da astia dorm? ca am vazut un singur utilaj si ala se ducea spre Bucuresti ... multe masini pe dreapta sau in sant - e de crima... bine ca am avut buna intentie si am facut fulu' ... e pura nesimtire de cand ninge nu am vazut nisip si sare pe nicaieri... poate nor avea de unde sa ia nisipu'...
      Imi vine rau cand ma gandesc ca la 7 dimineata plec iar spre Navodari... bine ca n-au pus lame in trusa de prim ajutor ... ca o foloseam pe niste idioti ca n-am cum sa le spun altfel care au blocat drumul...

      Comment


      • #63
        Ce emo suna cu lamele alea ) Se circula greu, cel putin pana se opreste ninsoarea.
        Intalniri Logan Club Constanta:
        In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
        Ptr detalii : 0723.955.045

        Comment


        • #64
          Se circula binisor... max. 40-50km/h - Ruta: Ovidiu-Lumina-Navodari-Constanta

          Comment


          • #65
            Trebuie sa fie interesant azi pe drumurile patriei.Ca sa ies la sosea am de mers vreo doua sute de metri,si stratul de zapada are cel putin patruzeci de centimetri,dar sunt portiuni si cu un metru.Asta daca ies din garajul cu usile blocate de troiene!Dacia vinde si sanii?Poate inventeaza cineva niste talpici pentru masini,ca si asa eu nu stiu pentru ce platesc rovinieta aia.Anul trecut tov. primar of Tuzla City a bagat niste buldozere sa curete cat de cat strazile de zapada,iar un astfel de zevzec a facut o gramada mare cu zapada in usa garajului.Am vazut seara cand am venit de la servici.Poate anul asta alege alt garaj in fata caruia sa descarce zapada.

            Comment


            • #66
              oameni buni folositi un arzator si 2-3 butelii

              Comment


              • #67
                Azi un tov.consilier a trecut cu un tractor cu o lama cam la 15 cm ,care a facut un fel de partie in care sa ramana orice masina care indrazneste sa intre in Tuzla.Suntem in siguranta daca ne cotropesc americanii,ca nu pot intra pe strazile laterale.In plus,se mai trateaza si planeta,ca nu mai polueaza masinutele.Loganule,e o idee cel putin la fel de eficienta ca si lama lu' tov. consilier!

                Comment


                • #68
                  Aseara - dimineata in Ovidiu la 1:30 un gipan tracta - o sfoara de vreo 20-30 m de care se tineau cam 12 persoane si ii taraia pur si simplu, pe mijlocul soselei, sa nu uit: nu aveau saniute sau altceva...se tineau cu mainile si erau trasi de masina... am ras cu lacrimi...ma oftic ca nu am avut telefonu cu mine... Iar in parcare la aqua erau multi cu skateboardurile si sa vezi cazaturi...

                  Comment


                  • #69
                    aseara la aqua unii tembeli s-au dat cu banana )

                    Comment


                    • #70
                      ieri seara adica marti...

                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        aveti grija pe lapusneanu ca sunt niste portiuni cu gheata cu o inaltime ce 10 15 cm unde aveti toate sansele sa lasati niste bilete pivoti....
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Tocmai m-am intors dintr-un drum in tara(Navodari-Buzau-Bucuresti(colindat prin oras)-A2-Constanta-Navodari) si vreu sa le spun un lucru celor care s-au ocupat cu dezapezirea in MUNICIPIUL Constanta: RUSINEEEE!!! Drumuri mai proaste ca in orasul gestionat de Mazare n-am vazut nici macar in sate.Au fost 2 sate (dar erau 2 sate amarate de ~2 km lungime)cu zapada pe drum,dar era uniforma si batatorita fara blocuri de gheata,sau alte pericole in care sa-ti lasi rotile sau sa derapezi. Inca odata RUSINEEE!! Ditamai Municipiul cu zapada pe Bulevarde.
                          Last edited by gxg; 22 January 2010, 17:31.
                          MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                          Comment


                          • #73
                            ce naiba nu intelegi si voi....iarna iar a luat autoritatile nepregatite....

                            Comment


                            • #74
                              Mazare traieste in Brazilia si acolo nu e zapada.Deci nu e vina lui ca in Romania ninge.

                              Comment


                              • #75
                                Chiar si azi dupa 3 zile de la oprirea ninsorii se circula prost, cel putin eu am fost neatent si am cam rupt masina peste conglomeratele de gheata formate in zonele unde sunt tevi de apa calda pe sub strada. Bine ca avem garda mai inalta la masini si tractiune pe fata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google