Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cromatic View Post
    ...Daca se intampla ceva si trebuie sa schimbati parbrizul ce faceti?
    Am schimbat eu. Cei de la centrele de parbrize au ceva solutii prin care iti pot dezlipi rovigneta de pe parbrizul vechi si sa o puna pe cel nou.
    It's nice to be important but it's more important to be nice!

    Comment


    • Mai exista un fel de buzunare de plastic cu margini adezive si nu mai trebuie sa lipesti rovinieta sau bulina de RCA. Lipesti buzunarele si bagi inauntru ce ar trebui lipit. Se duce parbrizul, se duce buzunarul si nu trebuie sa te chinui cu solutii.
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • Cate probleme va faceti voi cu lipitul asta al rovignetelor in parbriz.
        Eu unul niciodata nu am lipit-o in parbriz nici cu buzunare,nici pe ea.
        De cate ori ma oprit politia de radar,controale,centura,etc...nu au zis nimic de rovigneta ca de ce nu o am lipita in parbriz.
        Cand mi-a cerut-o am scos-o din portofel,au vazut-o si apoi am plecat.
        Daca va luati rovigneta de o zi,sau de o luna,cum faceti??
        Le lipiti pe toate pe parbriz daca va luati pe mai multe zile din an??

        Comment


        • mai e in vigoare chestia aia cu numerele rosii? adica daca am numere rosii nu mai trebuie sa imi iau rovigneta?

          Comment


          • Cat ai numere rosii nu-ti tre` VIGNETA - trebuie sa ai numar de inmatriculare definitiv
            1.6 MPi Icy White

            Comment


            • Sa o credeti voi pe asta.
              Poti sa mergi fara rovigneta doar o luna ,adica daca iei masina de noua poti sa mergi doar daca ai numerele provizorii date de dealer si acel talon tot provizoriu si el ,timp in care trebuie sa inscrii masina in circulatie la politie.
              Dupa ce obtii apoi de la politie talonul masinii,numerele de inmatriculare,(rosii daca este masina in leasing sau normale),etc... poti plati rovigneta daca pleci din Bucuresti sau de oriunde ai fii.
              Daca ar fi fost asa de simplu lasam si eu numere rosii .

              Comment


              • a primit cineva amenda pt ca nu si-a lipit rovigneta pe parbriz? daca da, care e temeiul legal? eu nu le-am lipit niciodata si nici nu prea am de gand, dar totusi sa am habar.

                Comment


                • Nu are rost sa faci colectie pe parbriz ca arata urat eu nu am nimica lipit pe parbriz cu toata ca am avut rovinieta si acuma a expirat nimeni nu m-a oprit sa ma intrebe daca am!

                  Comment


                  • Pai inainte sau si acum dau amenzi pentru ca ai maimutoi si tot felul de chestii atarnate de oglinda sau te miri unde in masina si ei te obliga sa pui abtibildurile lor in parbriz . Tot obstructionarea vizibilitatii se cheama , plus ca dupa aia trebuie sa mai si muncesti sa dai jos toate acele prostii pentru ca au expirat. Mai in gluma mai in serios ar trebui sa livreze abtibildurile cu solutie de curatire .

                    Comment


                    • m-am chinuit jumatate de ora sa dau jos una' si nu mai lipesc degraba alta

                      Comment


                      • nici pe mine nu m-a intrebat nimeni niciodata de rovigneta , nici pe european , si nici nu le lipsesc pe parbriz
                        Its just a car ...

                        Comment


                        • Originally posted by madi View Post
                          Mai in gluma mai in serios ar trebui sa livreze abtibildurile cu solutie de curatire .

                          Da, cred ca unica solutie de curatire totala ar trebui sa fie un ciocan.
                          Prea multe vrei si tu.

                          Comment


                          • Pt a dezlipi usor vigneta de pe parbriz,inainte de aplicarea pe parbriz se incearca lipirea ei pe mocheta,covorase textile,blana,captuseala blanita,pe vigneta raman firisoare lipite ca dupa epilare.
                            Pe Cehia era sa iau amenda ca aveam vigneta expirata pe parbriz alaturi de cea valabila si in locul mentionat pe verso. Eram oprit in parcare cu peco.

                            Comment


                            • Si mai usor se dezlipeste cu o lama de barbierit traditionala nu se zgarie parbrizul am incercat eu si a mers foarte usor ,apropo cine ti-a cerut rovinieta la control politia sau cei de la drumuri?

                              Comment


                              • la magazinele cu spray-uri tehnice folosite in electrotehnica exista un spray "Label-Off" care scoate orice lipeala din asta in cateva secunde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google