Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ţine minte! Când o femeie îţi zice că e bine, nu înseamnă că e şi destul!

    Comment


    • - Domnule poliţist, mi-a dispărut soţia… cu un an în urmă.
      - Şi tu doar acum ne spui?
      - Da, pentru că până acum nici eu nu puteam să cred că am norocul ăsta!

      Comment


      • Se ia un interviu comun unui francez, unui chinez, unui american, unui german si unui tigan...
        Reporterul catre francez:
        - Voi, francezii, cu ce va mandriti in lume?
        - Pai cu fetele noastre frumoase, frantuzoaicele!
        Apoi, reporterul il intreaba pe chinez:
        - Chinezule, voi cu ce va mandriti in lume?
        - Pai, cu covoarele noastre, de foarte buna calitate.
        Apoi, reporterul il intreaba pe american:
        - Voi, americanii, cu ce va mandriti in lume?
        - Pai, cu MIG-urile noastre, de o viteza neegalata!
        Reporterul il intreba apoi pe german:
        - Voi, germanii, cu ce va mandriti in lume?
        - Pai, cu tactica noastra! Nemteasca!
        In sfarsit, reporterul il intreaba pe tigan:
        - Voi, tiganii, cu ce va mandriti in lume?
        - Pai, cu nimic!
        - Da' ce faceti, voi tiganii, in tara in care sunteti?
        - Pai, uite: violam fete frantuzesti, pe covoare chinezesti, cu viteza americana si cu tactica germana!...

        -Cum incepe o reteta tiganeasca de tort?
        -Pai sa fura patru oua...

        Un american, un rus si un tigan pleaca in expeditie in jungla amazoniana. Din nefericire, sunt prinsi de un trib de canibali. Acestia ii leaga bine si ii duc in fata sefului de trib, care trebuie sa decida ce o sa faca cu ei.
        Mai intai se ocupa de american, care era foarte solid; decide sa se faca din el snitele. Apoi se ocupa de rus, care era cam gras; decide ca e bun pentru carnati. In fine, se ajunge la tigan; negru, urat, slab - numai piele si os. Seful de trib il tot rasuceste pe toate partile; dar, nu-i vine nicio idee... Pana la urma hotaraste sa-i foloseasca pielea pentru a face o pereche de cizme. La care, tiganul insfaca un cutit si incepe sa si-l infiga in tot corpul zicand:
        - I-ote asa, sa va intre apa in cizme!...

        La marginea unui sat, intr-o coliba darapanata, traia un tigan impreuna cu Piranda lui, care acum este insarcinata pentru a zecea a oara... Cum Pirandei i-a venit sorocul sa nasca, tiganul da fuga, in toiul noptii, la medicul satului, strigand de la poarta:
        - Dom` doctor, dom` doctor!... Veniti repede ca Piranda mea naste!...
        Doctorul, deja obisnuit cu nasterile tigancii, isi ia cu el o lampa cu petrol, ca sa poata sa vada cum sa o ajute mai bine pe Piranda.
        Ajunsi la coliba, doctorul intra in coliba tiganului si dupa o ora iese cu un copil in brate, spunand:
        - Felicitari, tigane!... Iaca mai ai o mandrete de fata!... Da', stai asa!...
        ... intra inapoi in casa si iese iar dupa jumatate de ora, spunand:
        - Felicitari, tigane!... Iaca ai gemeni, ca Piranda a mai nascut inca o fata!... Da', stai asa!...
        ... intra inapoi in casa si iese iar dupa jumatate de ora, spunand:
        - Mai tigane, dar harnic ai mai fost!?!... Piranda ta a mai facut un baiat!... Da', stai asa!...
        ... intra inapoi in casa si iese iar dupa jumatate de ora, spunand:
        - Felicitari, tigane!... Mai ai inca un baiat!... Sa-ti traiasca si acesta!... Da', stai asa!...
        ... si iar da sa intre in casa...
        Tiganul il opreste..., zicandu-i:
        - Stati asa, dom` doctor!... Eu v-am chemat sa o ajutati sa nasca o data nu de cinci ori!... Ia stingeti dracu' lampa aia!... Ca vad ca astia se aduna la lumina!...
        Last edited by john Q; 23 May 2012, 13:58. Reason: Automerged Doublepost
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • Examen de absolvire la Academia de Marina:
          - Ce faci daca in fata navei vine un uragan strasnic, chiar cand esti aproape de tarm?
          - Arunc imediat ancora, domnule comandant.
          - Si daca vine un alt uragan din spate?
          - Arunc din nou ancora, domnule.
          - Si daca vine altul de la tribord?
          - Ordon aruncarea ancorei...
          - Si de unde naiba ai atatea ancore?
          - Dar dv. de unde ati făcut rost de atatea uragane?

          Comment


          • Originally posted by ionut.stavar View Post
            Apoi, reporterul il intreaba pe american:
            - Voi, americanii, cu ce va mandriti in lume?
            - Pai, cu MIG-urile noastre, de o viteza neegalata!
            bun asta !!!

            Russian Aircraft Corporation MiG
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Poate se mandresc cu avioanele ruse , pe bune americanii au cateva MIG-uri pe care le folosesc pentru antrenamente. Iar Germania are MIG-uri 29 ca unitate de aviatie operationala, mostenire de la fostul RDG.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Dap,greseala mea,americanii au F-uri
                "light up the darkness" Bob Marley

                Comment


                • De ce nu alearga melcul ???

                  Raspuns : pentru ca altfel i-ar falfaii ochii
                  sigpic
                  Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                  Comment


                  • buna asta, Fane..

                    Comment


                    • Ea şi el fac dragoste pasional. El o întreabă şoptit, la ureche:
                      - Îţi place dragă?
                      Ea îi răspunde, tot şoptit:
                      - Mai tare…
                      El, urlând:
                      - Îţi place!?

                      Comment


                      • ahahhahaha
                        sigpic
                        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                        Comment


                        • Vine Bula, tatal lui avea un magazin de bauturi alcoolice, si ii intinde
                          o cutie. Invatatoarea agita cutia de 2 ori si observa ca dintr-un colt
                          incepe sa picure.
                          Pune degetul pe cutie apoi il baga in gura si zice:
                          - E vin alb nu?
                          - Nu.. Invatatoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il baga in gura si
                          zice:
                          - Hmmm… e sampanie nu?
                          - Nu. Zice Bula.
                          - Ma dau batuta. Ce e?
                          - Un catelus…
                          "light up the darkness" Bob Marley

                          Comment


                          • Un pitic in troleibuz statea langa o domnisoara inalta.
                            Piticu' o intreaba:
                            - Va dati jos?
                            - Da, raspunde aceasta.
                            - Da' cu ce va dati ca tare fain miroase!
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • Raport accident de munca

                              Draga Domnule,
                              Va scriu un raspuns la cererea dvs. de a va da amanunte suplimentare in Sectiunea 3 a Raportului de accident de munca unde am completat ca drept cauza “slaba planificare” ca fiind cauza accidentului meu. Ati cerut in mod expres explicatii amnuntite cu privire la accident si sper ca detaliile care urmeaza vor fi suficient de clarificatoare.
                              Eu sunt zidar de meserie. In ziua accidentului lucram singur pe acoperisul unei cladiri inalte de 6 etaje.
                              Dupa ce mi-am terminat treaba, am realizat ca mi-au ramas caramizi nefolosite, care, cintarite mai tirziu, au fost gasite a cintari aproximativ 270kg.
                              Decit sa car caramizile jos in brate, in mai multe etape, am considerat ca e mai bine sa le cobor toate odata intr-un butoi, folosind scripetele instalat in acest scop in spatele cladirii.
                              Am asigurat fringhia la nivelul solului, am urcat pe acoperis, am impins butoiul in afara cladirii si am incarcat caramizile. Dupa aceea am coborit de pe acoperis sa dezleg fringhia, tinind-o foarte strins ca sa asigur o coborire lenta a caramizilor. Veti observa in Sectiunea 11 a Raportului de Accident de Munca intocmit ca eu am o greutate de 72 kg.
                              Datorita surprizei pe care am avut-o cind am fost literalmente SMULS de la sol intr-un mod complet neasteptat, mi-am pierdut prezenta de spirit si am uitat sa dau drumul la fringhie. Cred ca nu este nevoie sa va mai spun, am inceput o ascensiune rapida catre acoperis. In apropierea etajului 3, m-am intilnit cu butoiul incarcat cu caramizi care acum se indrepta vertiginos catre sol, intilnire in urma careia m-am ales cu capul spart, zgirieturi minore si o clavicula fracurata.
                              Datorita impactului, ascensiunea mea a incetinit pentru o secunda dupa care a continuat rapid catre nivelul acoperisului, neoprindu-ma decit atunci cind degetele minii drepte au intepenit in scripete pina la nivelul celei de-a 3a falange.
                              Din fericire, intre timp mi-am recapatat prezenta de spirit si am fost in stare sa ma tin strins de fringhie in ciuda faptului ca incepusem sa am dureri. Aproape simultan, oricum, butoiul cu caramizi a lovit solul si ca urmare a impactului, fundul butoiului a cedat. Acum, saracit de greutatea caramizilor, butoiul cinarea doar 27 kg. Ma refer din nou la greutatea mea; cum probabil v-ati imaginat deja, am inceput o coborire rapida.
                              In vecinatatea etajului 3, am intilnit butoiul care acum urca; ca urmare a intilnirii m-am ales cu fracturi la glezne si cu mai multe taieturi si zgirieturi la picioare si in general.
                              Aici, norocul meu a inceput sa se schimbe usor. Intilnind butoiul, a fost bine ca mi-a incetinit usor caderea doar in masura sa-mi limiteze ranile, cind, am cazut pe gramada de caramizi si din fericire, am scapat doar cu 3 vertebre fisurate.
                              Imi pare rau sa va spun, asa cum stateam intins pe gramada de caramizi, cu dureri atroce, incapabil sa ma misc, din nou mi-am pierdut prezenta de spirit si am scapat fringhia din miini. Asa cum stateam intins, pe spate, am putut sa vad cum butoiul gol si-a inceput calatoria in jos, catre mine, care explica explica cele 2 fracturi la picioare.
                              Sper din tot sufletul ca acest raport raspunde la toate intrebarile dvs.

                              Comment


                              • De ce a creat Dumnezeu blonda? Simplu. oaia nu era în stare să aducă o cutie de bere din frigider!
                                Dar cum de a creat Dumnezeu bruneta? Şi mai simplu, nici blonda nu era în stare să o aducă!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google