Big Brother In Trafic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Big Brother In Trafic


  • #2
    SUPEEEER!!!
    cand vedeam in Austria la televizor actiuni din astea ma minunam si ziceam...pe cand si in Ro asa ceva...
    diferenta e ca acolo mergeau cu motociclete echipate cu camere si radar si tot tacamul dar neinscriptionate. si te luau ca din oala.

    Comment


    • #3
      Niste infecti .Ce te face sa crezi ca loganu sau masina de filmeaza este inscriptionata?
      Nu as baga mana in foc . Ala este un pandar si apoi il cheama pe tovarasu' care vine hopa trage pe dreapta, nino nino. S-a vazut clar auzi " ia taziul din fata " Tara tuturor posibilitatilor. in loc sa ofere conditii de trafic cauta sa te "arda" la bani si atat.

      Comment


      • #4
        Mi se pare foarte corect! Doar asa ne invatam sa fim civilizati in trafic!!!
        MY CLA

        Comment


        • #5
          Sunt 100% sigur de asta .Hai sa fim serios mai au sa ma filmeze si la mine in casa sa ma invete cum sa stau in pat. Niste jeguri care pe langa statu la panda cu radarul au mai inventat si apa cald cu actiunile astea de toata jena care nu demonstreaza nimic.M.am convins de mult de cap de creta astia care iti da cu gradul in cap da e mai prost decat oricine.
          Se vor doar reguli si amenzi ca in strainatate dar conditii ca in Romania . De tot rasul . Si toti care dorm pe strada se trezesc acum si zic bine au facut asa asa . Da ca se face verde si ca pleci cand se pune rosu ca dormi pe volan si multe altele nu se mai zice. Cand e un ambuteiaj clar in intersectie este un prost in uniforma ce se face ca dirijeaza. De toata jena. Te apuca scarba.
          Daca filmezi un echipaj de politie o zi cum circula pe tarile patriei o sa te convingi de capacitatile lor .
          Last edited by RsA; 5 August 2013, 13:04.

          Comment


          • #6
            rsa ce te ataci asa?
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • #7
              in ce hal se circula prin Bucuresti din astia trebuiesc din 100 in 100 de metri

              Comment


              • #8
                RSA, sincer nu sunt de acord cu tine.
                in tot filmul ala nu am vazut o masina oprita pe nedrept sau care sa fi facut un lucru minor.
                Mai rau ma incurca un cretin care vine pe banda de stanga si intra in fata tuturor pentru inainte sau pentru la dreapta, nu vede semaforul, vorbeste la telefon si daca ii atragi atentia ca s-a facut verde iti mai iei si carne in frigider.
                Mai rau ma incurca un taximetrist care imi taie fata si ma forteaza sa il imping pe cel din stanga mea in bordura. In caz de ceva el pune palma la fund si pleaca, nu are nicio vina sau nu recunoaste.
                Mai rau ma incurca o proasta care sta de vorba la telefon in timp ce conduce si nu vede ca s-a pus rosu la semafor si ma impinge peste pietoni.
                Mai rau ma incurca pseudo reisarii cu logane/E36-uri/E39-uri/Opeluri Bertone/Hyunday coupe "tunate" cu 70 de kg de fibra si kit si care au impresia ca au rupt norma daca s-au lipt de bara mea prin oras si ma imping de la spate la 70km/h...stii cum imi sare piciorul de pe acceleratie? De preferat cand mai sunt in paralel cu o masina ca sa nu aiba unde sa depaseasca.
                Mai tare ma incurca soferii de la firmele de pascut si protejat natura care au senzatia ca sunt toti Bond, James Bond si de fiecare data cand se duc sa bage o shaoarca trebuie sa bage girofarul ala cu avariile puse si sa forteze tot...

                Toti astia ma incurca si ma incomodeaza mult mai tare decat politistii care au inceput si ei sa faca ceva. Pana acum urlati toti din gura de sarpe ca politia nu face, nu drege. Acum daca sunt prezenti in trafic iar nu e bine, de ce sa ma urmareasca dom'le...
                Daca vrei conditii bune pe drum, mai intereseaza-te si afla si tu ca politia nu are nicio legatura, ci Guvernul, Prefecturile, Consiliile Judetene, Consiliile locale, Primariile.
                In loc sa iei foc ca incearca politia sa faca un pic de ordine pe strada mai bine te-ai duce sa strigi la Pontanacu si Cacarau sa termine dracu cu base si sa puna mana sa faca ceva util pentru tara asta. Sa se spanzure de exemplu.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by RsA View Post
                  Sunt 100% sigur de asta .Hai sa fim serios mai au sa ma filmeze si la mine in casa sa ma invete cum sa stau in pat. Niste jeguri care pe langa statu la panda cu radarul au mai inventat si apa cald cu actiunile astea de toata jena care nu demonstreaza nimic.M.am convins de mult de cap de creta astia care iti da cu gradul in cap da e mai prost decat oricine.
                  Se vor doar reguli si amenzi ca in strainatate dar conditii ca in Romania . De tot rasul . Si toti care dorm pe strada se trezesc acum si zic bine au facut asa asa . Da ca se face verde si ca pleci cand se pune rosu ca dormi pe volan si multe altele nu se mai zice. Cand e un ambuteiaj clar in intersectie este un prost in uniforma ce se face ca dirijeaza. De toata jena. Te apuca scarba.
                  Daca filmezi un echipaj de politie o zi cum circula pe tarile patriei o sa te convingi de capacitatile lor .
                  Tu fumezi ceva? Esti baut, sau un simplu BIZON in trafic, un needucat, un gibon, un nesimtit, sa stiu ca sa continuam?!

                  Felicit politia romana pentru aceasta actiune si imi doresc din ce in ce mai multe! Asta trebuie sa fie principala ocupatie a lor in Bucuresti, nu doar cu radarul! Printre GIBONI, asa se curata si orasul asta de nesimtiti!
                  Last edited by PCH; 5 August 2013, 15:10.

                  Comment


                  • #10
                    Bravo! Nu imi vine sa cred ca am ajuns sa ii laud.
                    Felicitari si la mai multe.
                    Poate asa scapam si noi de toti smecherii din trafic.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Imi e teama ca vor face ocazional/rar astfel de actiuni si imi mai e teama ca vor accepta spaga. Momentan e bine! In sfarsit fac si ei ce trebuie!

                      Comment


                      • #12
                        Eu îi aştept să înceapă să-i amendeze şi pe nemernicii care aruncă gunoaie din maşină, precum şi pe nesimţiţii care umplu de coji de seminţe şi alt fel de gunoaie oraşele.
                        Cocălari sunt peste tot. În epoca trecută coerciţia făcea lege. Acum, în democraţia noastră originală, se va face ordine doar dacă legea va fi aplicată ferm.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • #13
                          Si pietonii trebuiesc rasi.

                          Comment


                          • #14
                            Sunt de acord cu faptul ca politia aplica legea si ca au reusit sa iasa din boscheti si sa nu mai supravegheze doar viteza legala. Mi-a placut si faptul ca l-au tras pe dreapta pe taximetristul care n-a semnalizat atunci cand a iesit din statia taxi (in care mereu sunt parcate masini din cate de observa) insa eu unul sunt deranjat ca statiile taxi sunt aproape inexistente in orasul asta, oamenii sunt obisnuiti cu taxiuri la colturile intersectiilor (in Bucuresti) iar chiar daca vrei sa fii legal sa stai intr-o statie taxi, de cele mai multe ori sunt masini parcate sau sunt puse in locuri in care nu circula oameni sau in cel mai fericit caz, stai legal si vin nesimtiti care stau pe coltul intersectiei si astfel "mori de foame". Au facut ceva bun la Cora Lujerului cand au facut o statie taxi chiar pe trotuarul de pe Lujerului colt cu Iuliu Maniu dar mai apoi si-au dat seama ca nu mai au ce amenda pe acel colt de intersectie si astfel au desfiintat-o ca iar sa fie haos in mod intentionat, nu mai pun la socoteala taxi-urile cu autorizatii in afara Bucuresti-ului care sunt ilegale iar din cauza lor aproape ca sunt mai multe decat cele de Bucuresti motiv pentru care ma voi lasa cat mai rapid de aceasta modalitate de trai, e coruptie mult prea mare, tarani, oameni incapabili, nesimtiti fara respect pentru clienti, lipsa de corectitudine si multe altele.

                            Am patit sa fiu amendat de cateva ori pentru opriri interzise, le-am dat dreptate mereu politistilor, ramaneau surprinsi cand ma vedeau cu centura in trafic si fara client in masina (o blasfemie pentru toti taximetristii), mi-am platit amenzile pe loc iar dupa discutii ca intre oameni mi-au dat dreptate, nu vor sa se faca statii taxi special pentru a mai amenda taximetristii pana isi fac planul de amenzi iar cei batrani stiu ca mereu vor sta taxiuri in locurile clasice in care stau nepermis de ani si ani de zile. Chiar daca incerci sa fii corect nu prea vei reusi ca taximetrist in oras (strict vorbind de opriri). Multora ca mine nu le convine sa stationeze in locuri nepermise dar chiar nu avem ce face cand nu sunt locuri libere sau special amenajate.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • #15
                              Masinile din care se filmeaza sunt neinscriptionate.Poate fi un logan rosu ca al meu.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google