Big Brother In Trafic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sunt aceleasi care "activau" pe sectorul 6 cu cei de la ridicari. Un Logan rosu, unul galben, etc

    Comment


    • #17
      In mod normal (ceea ce la noi nu exista), legile trebuiesc aplicate intr-un stil care sa previna, nu sa surprinda, nu in stil subversiv. Nu am inteles de ce sunt necesare masini neinscriptionate...
      Oricum, sisteme care functioneaza de zeci de ani, in alte tari, la noi nu pot fi aplicate, pentru ca nu exista aplicabilitate, suntem prea primitivi.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #18
        normal, vine cate un reisar de asta care orice i-ai face el se considera nedreptatit....
        ce are dom'le politia cu el? doar pe el il vede?
        la gradul de nesimtire al domnilor pseudo-cimpanzei-conducatori de atelaje motorizate din tara asta ar putea la fel de bine sa mearga cu girofarul aprins si tot nu s-ar sinchisi lumea de ei. bag mana in foc ca daca plimba camera aia intr-un MCV cu luminile aprinse fara goarna, vor filma fix aceleasi chestii.
        oricum, in Bucuresti pe principiul cresterii imunitatii ai senzatia ca asa e normal sa se circule si nu mai esti asa atacat.
        treaba nasoala e cand mai pleci in tara si vezi gradul de nesimtire din alte orase/de pe alte drumuri. pur si simplu sunt luat prin surprindere la unele scheme ale unor conlocuitori ...de unii etnici hindustani nici nu mai zic....

        Comment


        • #19
          Asa ceva este necesar si in Craiova sau Constanta.Poate se mai educa soferii.
          real power..... diesel power by

          Comment


          • #20
            Originally posted by PCH View Post
            Tu fumezi ceva? Esti baut, sau un simplu BIZON in trafic, un needucat, un gibon, un nesimtit, sa stiu ca sa continuam?!

            Felicit politia romana pentru aceasta actiune si imi doresc din ce in ce mai multe! Asta trebuie sa fie principala ocupatie a lor in Bucuresti, nu doar cu radarul! Printre GIBONI, asa se curata si orasul asta de nesimtiti!
            Stimate domn cu jignirile in buzunar subiectul este altul , iar "dumneata" vorbesti mult si fara rost. Mi se pare ciudat felul asta de a actiona, este acelasi cu radarul in boscheti, este perfect titlul pus acestui thread. Mi se pare o ipocrizie.

            Iar dumneavoastra abtineti-va in a jignii persoane necunoscute .
            Fiecare are dreptul de a-si exprima o parere, nu trebuie sa fie aceasi cu restul lumii.

            Ca sa termin in acelasi ton cu tine acum, tu bagi in vena de iti permiti sa arunci jigniri gratuite?

            Dupa tine PCH cred ca ar trebui sa ramai singur pe strada, tu cu ei in rest toti trebuiesc rasi.
            Last edited by RsA; 5 August 2013, 20:32.

            Comment


            • #21
              Eu doar am intrebat daca faci parte din vreo categorie mai sus enumerata, pentru ca ori nu ai permis ori faci numai nefacute in trafic, ori asta-i tara, astia sunt oamenii.

              Dupa mine trebuie sa existe respect in trafic pentru ca suntem oameni si nu animale sau unul mai prost ca altul. "Dupa tine" e altfel?

              Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
              Last edited by PCH; 5 August 2013, 20:37.

              Comment


              • #22
                Originally posted by PCH View Post
                Eu doar am intrebat daca faci parte din vreo categorie mai sus enumerata, pentru ca ori nu ai permis ori faci numai nefacute in trafic, ori asta-i tara, astia sunt oamenii.

                Dupa mine trebuie sa existe respect in trafic pentru ca suntem oameni si nu animale sau unul mai prost ca altul. "Dupa tine" e altfel?

                Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
                Asa pentru tine chiar daca nu are legatura cu subiectul, am permis din 2007, nu am nici un accident pana acum si doar doua amenzi pentru viteza de tot rasul si alea tot in Bucuresti. Asa ar trebuii, dar in Bucuresti se aplica legea celui mai jmecher (legea junglei) Si cu toate astea mi se pare cum am zis o ipocrizie sa stai ascuns prin masini sau dupa boscheti sa ii prinzi pe cei care incalca legea, de ce asa ?

                Tie ti se pare normal sa faci in 2 ore un drum ce ar trebui facut in maxim 30 de minute? Ce crezi ca face unu care tre sa ajunga la munca in jumate de ora si nimereste pe drumul ala o ia pe linia de tramvai sau pe banda de stanga . Conditiile de trafic determina aceste practici.

                Sa ii pe toti pentru ceea ce fac , dar pe fatza nu cum este in Romania toate pe ascuns pe la spate prin panda. Cum zicea un coleg sa se previna nu asa.
                Last edited by RsA; 5 August 2013, 20:51.

                Comment


                • #23
                  . Cum zicea un coleg sa se previna nu asa.
                  Si cum anume vezi dumneata, profilaxia de care faci pomenire? Sa nu-mi spui ca ar trebuie sa existe, pe post de sperietoare, cate un politist la fiecare 10m.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #24
                    inca mai exista pe drumurile tarii anticii militieni din tabla si masini pictate....

                    Comment


                    • #25
                      Bucurestiul oricum e superaglomerat. Ca sa se circule "cum trebuie" ar trebui aplicate 3 lucruri simple, in aceasta ordine:

                      1. fiecare sa plece mai devreme de acasa cu circa 30 minute, echipat cu rabdare
                      2. soferii care dorm pe ei sa fie la fel de sanctionati de politie, precum si cei care fac diverse "jonglerii" in trafic - iar pe bulevardele mari sa existe pe banda 2 limita de viteza 70 - 80 km/h
                      3. soferii care fac "jonglerii" in trafic sa fie intradevar amendati - insa cred ca fiecare ne gasim cel putin 1 data pe saptamana in astfel de situatii - daca circulam zilnic cu masina in aglomeratie (nu e o scuza, e o realitate)

                      Comment


                      • #26
                        Cu ce te deranjeaza soferii care fac jonglerii?
                        Si eu fac jonglerii cu masina de la munca, pentru ca de fiecare data sunt in graba, am urgente si nu pot sta dupa fiecare adormit.
                        PS: de la iesire de la Otopeni (iesirea de la gara Balotesti, nu cealalta spre Bucuresti), pana la intersectie la Izvor am facut 18 minute pe ceas.
                        Acelasi drum, mers normal si asteptat dupa fiecare adormit am facut 40 minute.
                        Am alte lucruri mai importante de facut decat sa stau dupa fiecare adormit.

                        PPS: nu depasesc coloana la semafor, nu merg pe linia de tramvai, nu trec pe rosu, etc.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          @ Pacco Pai nu ma deranjeaza pe mine jongleriile, dar din ce vad se lasa cu amenzi si chiar permise suspendante. In filmuletul respectiv am vazut politia in actiune chiar pe unde merg eu... si deja... trebuie sa vad pe unde-mi schimb traseul, sa nu mai ies pe linia de tramvai...

                          Comment


                          • #28
                            Pacco... ai respectat o viteza decenta de deplasare?
                            Cei care se cred la sky si fac slalom printre masini sunt cei mai periculosi in trafic si au sanse foarte mari sa acroseze ''un adormit'' care merge normal pe banda lui. Nu poti sa sari peste semafoare, deci o sa stai la ele.
                            La intoarcere poate ai venit pe la Arcul de Triumf sau Piata Presei si ai dat de acele semafoare care tin foarte putin pe verde si de aceea ai facut mai mult.
                            Sefii trebuie sa inteleaga ca ne deplasam intr-o jungla da masini si de aceea faci cat faci cand te deplasezi.
                            Pe un superior nu il intreseaza de carnetul sau de viata ta....el vrea treaba rezolvata.
                            Pentru sef masina nu conteaza deoarece are casco si se repara.
                            Nu uita ca in perioada asta si nu numai traficul pe DN1 este plin de masini din PH, CV, BV, MM si acei soferi care se duc spre mare sunt foarte bulversati de ceea ce gasesc intre Balotesti si Bucuresti si ai sanse sa dai de unul care nu stie cum sa mearga pe DN1.
                            Locuiesc chiar la DN1 si am vazut multe accidente din cauza unor soferi grabiti care au facut manevre ciudate.
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by RsA View Post
                              Niste infecti .Ce te face sa crezi ca loganu sau masina de filmeaza este inscriptionata?
                              Nu as baga mana in foc . Ala este un pandar si apoi il cheama pe tovarasu' care vine hopa trage pe dreapta, nino nino. S-a vazut clar auzi " ia taziul din fata " Tara tuturor posibilitatilor. in loc sa ofere conditii de trafic cauta sa te "arda" la bani si atat.
                              Ia spune-ne tu ce conditii ti s-ar parea potrivite.

                              De ce sunt politistii infecti? Pentru ca sunt cocalari si bizoni in trafic?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #30
                                Ce conditii ar fi necesare, nu o sa existe niciodata in tara noastra pentru ca se numeste Romania. Si cum spuneam si colegului mai sus, faci apropouri care nu isi au rostul si nu sunt necesare. In spatele tastaturii toata lumea e corecta, dar oare pe strada este la fel? Sa fim seriosi totusi, zic eu ;)
                                Last edited by 77sky; 7 August 2013, 08:58.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google